Дали би се мувале со некој/а, доколку знаете дека тој/таа има девојка/дечко?

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Па пред да ми се случи мислев дека не би се мувал со некоја што има дечко, ама бидејќи ми се има случено не важи ова правило. Девојчето баш ми се свиѓаше и немав појма дека има дечко, ама во текот на муабетот со неа го дознав и тоа. Е сега проблемот беше во тоа што и јас на неа и се допаѓав па не можеше да се воздржи :). Иначе воопшто не ми беше грижа бидејќи додека се мувавме на неа и заѕвони телефонот и она мртва ладна ми вели: застани малку да се јавам ме бара дечко ми :kesa:. Значи кога на неа не и сметаше, не гледам зошто би ми сметало мене.
Ама да му е девојка на некој мој другар никогаш не би го направил тоа.
Што ако се заљубиш?Бидејќи се започнува со игра и потоа се појавуваат емоции,а она е веќе туѓа.Ќе ти биде сеедно кога ќе заѕвони дечкото нејзин?
Те прашувам,бидејќи имав пред свои очи случај.Он се муваше со неа,а она имаше долга врска со друг.Типот се заљуби со текот на времето и веќе не му беше сеедно да слуша како она на својот дечко пред спиење му вели:те сакам.За да испадне покрвава и попатетична приказната,на крајот му соопшти дека е трудна и дека ќе се мажи за дечкото:)Да видите како човек пропаѓа од љубов.
 

Cak

Член од
22 април 2009
Мислења
212
Поени од реакции
18
Toa sto si e moe moe si e i nesakam nekoj drug da go cepka moze zvuci posesivno no taka ja mislam i veruvam deka ima i drugi koi mislat taka. Nitu cepkam tugo nitu sakam da mi cepkaat
 
Член од
8 ноември 2008
Мислења
224
Поени од реакции
2
Не неверувам дека би го направила тоа, сепак ако тој сака толку да има нешто со мене тогаш ќе си раскине со женската, ако пак сака да биде со неа нека биде нема зошто јас да се мешам во нивната врска. И ако е некој кој многу ми значи го сакам и слично мислам дека не би го направила тоа, бидејќи секогаш премногу размислувам за тие работи и гледам да се однесувам разумно а не така како што вели срцето. Сепак НЕ не би се мувала со некој кој има девојка, ноо никогаш не викај никогаш. (се надевам нема да се доведам до таква ситуација)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Јас не, затоа што мојот морал и етика сега за сега се развиени до таа точка да не бидам дел од разно разни зулуми кои вклучуваат такви постапки.

Ако ми се претстави или пак го знам како веќе зафатен, не фала.
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
Како бре уживате додека сте со него, а сабајле бил со неа па вечер пак. Нели ви смрди малку на туѓо?
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Како бре уживате додека сте со него, а сабајле бил со неа па вечер пак. Нели ви смрди малку на туѓо?

Ваљда појако смрдат и се неутрализираат.
 
Член од
2 април 2009
Мислења
1.405
Поени од реакции
177
Јок.
Како прво не би било фер воопшто спрема неговата девојка,без разлика на тоа што он е во врска со неа,а не јас.Знам како би ми било на мене на нејзино место и затоа не би се смувала без разлика колку и да ми се свиѓа типацот.
Има милијарда слободни други,не е само он.Едноставно не сум таков тип на личност и знам дека ако се смувам со него дека се поголеми шансите да се затрескам,што не би било убаво.
Единствената повредена тогаш би била јас,затоа што самиот факт што тој е со неа кажува дека ја сака неа,а не мене,а за една ноќ авантура...Не ми треба.:toe:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Како бре уживате додека сте со него, а сабајле бил со неа па вечер пак. Нели ви смрди малку на туѓо?
Кога гледаш така, треба да и` смрди на таа што е со него во врска.
Девојката која што се мува со него, ако е доволно паметна нема да си дозволи да и` се создадат чувства спрема него за да не и` пречи фактот дека тој официјално е со друга, за што била свесна уште на почеток кога “се согласила“ да ја игра играта без било какви продлабочувања на односот. :)
 
S

SSS-Stolica

Гостин
Ако дечко и не ја задоволил би се мувал(ах го мразам зборов) зошто да не...ама пак некако глупо ми е...совеста, моралот...
 

GoKo}sBePoT

Опасниот Буцко
Член од
27 јули 2007
Мислења
582
Поени од реакции
5
Ја не би,знам како би ми било девојка ми да ме извара,најгрдото нешо у свет
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.922
Поени од реакции
475
Што ако се заљубиш?Бидејќи се започнува со игра и потоа се појавуваат емоции,а она е веќе туѓа.Ќе ти биде сеедно кога ќе заѕвони дечкото нејзин?
Те прашувам,бидејќи имав пред свои очи случај.Он се муваше со неа,а она имаше долга врска со друг.Типот се заљуби со текот на времето и веќе не му беше сеедно да слуша како она на својот дечко пред спиење му вели:те сакам.За да испадне покрвава и попатетична приказната,на крајот му соопшти дека е трудна и дека ќе се мажи за дечкото:)Да видите како човек пропаѓа од љубов.
Најверојатно не би ми било сеедно и доколку би се заљубил во неа сигурно не би дозволил нашиот однос да се сведе исклучиво на мување. Од друга страна пак и од неа ќе зависи дали нешто ќе се смени или не. Доколку не сака ништо повеќе од мување џабе е се. Но сепак мислам дека ако свесно одиш со намера да се муваш, значи свесен си дека тоа нема да прерасне во нешто повеќе (макар што никогаш не се знае) а и не посакуваш ништо повеќе од мување со неа, нема да дојде до заљубување.
Бтв. Подалеку од вакви и слични случаеви (мислам на тој што го наведе ти).
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Со задоволство ептен голем кејф ке си направам:vozbud::vozbud::drk:
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.578
Поени од реакции
2.563
Да,ако типот не ми некој близок....И всушност јас него му ги отварам очите:), а и плус, ако веќе таја сака да и забега газето, ако не сум јас ќе биди некој друг:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom