Гледање во сонцето (sungazing)

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
А во колку часот да се гледа во сонцето? И јас сакам да почнам.
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.504
Поени од реакции
1.721
А во колку часот да се гледа во сонцето? И јас сакам да почнам.
ne znam kade zivees i kakov e terenot okolu mestoto kade zivees
sonceto izgreva negde 6.10 znaci mozes do 7.10 a zaogja vo 6 i nesto do 7 i nesto

ama jas ti zboram za od moeto mesto, miravci, ama vo globama isto e za mkd, samo ti vikam da ne imas nekoj rid bas kaj so izgreva ili zaogja :)
 

Mama.

уметник
Член од
23 јули 2011
Мислења
524
Поени од реакции
326
jas go gledav vo 8:10, porano nemoze, planinite go krijat, dali e rizicen toj period?
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.504
Поени од реакции
1.721
jas go gledav vo 8:10, porano nemoze, planinite go krijat, dali e rizicen toj period?
vidi, se vika da se gleda vo toj eden cas zaradi uv zracite, ako se do 2 togas e ok, nad 2 ne e preporaclivo da se gleda.
ti sto oseti na ocite? na 10 sek ne bi trebalo da e maka, oti ne e tolku kasno za gledanje

plus, 8.10 vikas zaogja kaj tebe? kaj nas se sokriva uste vo 7 i nesto, zboram za miravci
 

Mama.

уметник
Член од
23 јули 2011
Мислења
524
Поени од реакции
326
neee, go gledav na izgrejsonce, od ohrid sum i galicica go krie sonceto nautro...vo 8:10 beshe postaveno dobro, za da mozam da go gledam od balkon...
inaku ne osekav nikakva maka, naprotiv ubavo mi beshe, ocite mi bea vo red, ne mi se zamorija voopshto, samo kivnav nekolku pati:D pred da go fokusiram pogledot...
koga gi drzev ocite zatvoreni taa svetla tocka sto mi se pojavi od jakata svetlina na sonceto iscezna poleka za nekolku sekundi, taka da mislam deka e vo red...:)
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.504
Поени од реакции
1.721
odlicno pominalo od toa so go pisa
tockata e normalna rabota na pocetok
kivanjeto e dobro, gi cisti patistata za disenje i za prenesuvanje na energijata
jas redovno kivam koga gledam :D
 

Mama.

уметник
Член од
23 јули 2011
Мислења
524
Поени од реакции
326
tret den deneska, 30 sekundi...
neznam dali e sugestivno ili navistina i posle tretiot den e mozno da pocuvstvuvash benefiti?
zeshtinata poveke ne mi e macna, naprotiv pocna da mi stanuva prijatna i mi se zgolemi potrebata za pienje voda, od vcera pijam mnogu, a porano mi se slucuvalo vo tekot na eden den voopshto da ne se napijam.
 

Cannabinoid

Cannabinologist, MMD
Член од
18 јануари 2008
Мислења
597
Поени од реакции
466
ги имам изгледано двете хрватски емисии за соларна јога на „на рубу знаности“ плус десетина јутјуб клипчиња со популаризаторот на јогата - хира ратан манек. овој месец би требало да започнам сериозно и јас со практикување на јогата како и да се префрлам на 100% веганска/органска (ис)храна... :)

п.с. за сите што ја практикуваат јогава, еве им ЛИНК на кој ќе можат секој ден да ги проверуваат време на изгреј и зајдисонце во билокој град на планетава. значи доколку не сте од скопје, само менувате локација и шибате. ;)

се надевам повеќето разбирате хрватски: (y)
 

Mama.

уметник
Член од
23 јули 2011
Мислења
524
Поени од реакции
326
ги имам изгледано двете хрватски емисии за соларна јога на „на рубу знаности“ плус десетина јутјуб клипчиња со популаризаторот на јогата - хира ратан манек. овој месец би требало да започнам сериозно и јас со практикување на јогата како и да се префрлам на 100% веганска/органска (ис)храна... :)

п.с. за сите што ја практикуваат јогава, еве им ЛИНК на кој ќе можат секој ден да ги проверуваат време на изгреј и зајдисонце во билокој град на планетава. значи доколку не сте од скопје, само менувате локација и шибате. ;)

се надевам повеќето разбирате хрватски: (y)
blagodaram za linkceto:)
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.504
Поени од реакции
1.721
tret den deneska, 30 sekundi...
neznam dali e sugestivno ili navistina i posle tretiot den e mozno da pocuvstvuvash benefiti?
zeshtinata poveke ne mi e macna, naprotiv pocna da mi stanuva prijatna i mi se zgolemi potrebata za pienje voda, od vcera pijam mnogu, a porano mi se slucuvalo vo tekot na eden den voopshto da ne se napijam.
ne e sugestivno, jas prvata nedela pocnav poubavo da spijam

srete go ova nesto, i prasuvajte kakvi benefiti imaat lugeto i ke vidite oti brzo deluva kaj zdravite, pobavno kaj bolnite, ama deluva vo sekoj slucaj
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Имам гледано со наочари за варење :))))
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
освен, како што сте пишале за очите, за што друго е здраво ова чудо?
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
tret den deneska, 30 sekundi...
neznam dali e sugestivno ili navistina i posle tretiot den e mozno da pocuvstvuvash benefiti?
zeshtinata poveke ne mi e macna, naprotiv pocna da mi stanuva prijatna i mi se zgolemi potrebata za pienje voda, od vcera pijam mnogu, a porano mi se slucuvalo vo tekot na eden den voopshto da ne se napijam.
па не е мачана де..заврна денес!
--- надополнето: Sep 6, 2011 1:38 PM ---
Пошто сум на почеток, лошите мисли ми се намалија значително (ретко мислам на нив).
ретко мислиш на мислите??? :), брзо темава во чек дис оут...
--- надополнето: Sep 6, 2011 1:41 PM ---
лелееее еј, светот влезе во нова епоха..читај и веруј

Бенефитите од сангејзингот може да се поделат во три групи, подобрување на умот, подобрување на физичкото здравје и подобрување на духовното здравје.
Кога ќе стигнете до 15 минути, или после 90 дена вежбање,вие добивате :
ОВИЕ БЕНЕФИТИ ЌЕ ВИ СЕ СЛУЧАТ САКАЛЕ ИЛИ НЕ!

САКАЛЕ ИЛИ НЕ КЕ БИДЕТЕ ИЛЗЕЧЕНИ ОД СИДА И РАК!

Кога ќе стигнете до 30 минути, или после 180 денови практикување на сангејзинг, добивате :
СЕ ШТО ПОСАКУВАТЕ ОД САНГЕЈЗИНГОТ, ТОА И ЌЕ ГО ДОБИЕТЕ! ЗАТОА ДОБРО ВНИМАВАЈТЕ КОН ШТО ВИ СЕ НАСОЧЕНИ МИСЛИТЕ ДОДЕКА ВЕЖБАТЕ!

1. Телото се чисти од разните отрови и токсини во него
2. Отстранување на вкочанетост и болка
3. Отстранување на хроничните болести
4. Отстранување на дијабетис ВАУ
5. Отстранување на висок и низок крвен притисок
6. Отстранување на гасовите нема прдење дечки
7. Киселините
8. Астмата
9. Бронхитисот
10. Алергиите е*и се полену и остали алергии
11. Подобрување на видот
12. Урамнотежување на тироидната жлезда
13. Отстранување на синусите WTF???
14. Подобрување на уво, нос и грло
15. Отстранување на хемороиди
16. Отстранување на сите видови артроза ( во коските, во зглобовите )
17. Отстранување на камен во бубрегот и во жолчката
18. Отстранување на уринарните инфекции
19. Зголемување на простата ШТО ШТО ШТО???
20. Отстранување на псоријаза, акни и бубулици, кожни проблеми
21. Исчезнува потребата за месо и риба, милиони животни ке бидат раат
22. Се добива тежина во однос на висината
23. Зајакнуваат коските
24. Зајакнува срцето
25. Зајакнува имунитетот
26. Се нормализира шеќерот
27. Рак, сида, сарс, свински грип и сите видови на болести исчезнуваат
28. Сите предходни болести исчезнуваат а нови не се појавуваат!

Кога ќе стигнете до 45 минути, или после 270 денови практикување на сангејзинг, добивате :
ВАШИТЕ ДУХОВНИ ПРИДОБИВКИ СЕ РАЗВИВААТ ЦЕЛ ЖИВОТ, ТИЕ НЕ ПРЕСТАНУВААТ ДА СЕ РАЗВИВААТ КОГА ВИЕ ЌЕ ПРЕКИНЕТЕ СО ГЛЕДАЊЕ ВО СОНЦЕТО. КОЛКУ ПОДОЛГ ВРЕМЕНСКИ ПЕРИОД ГО ПРАКТИКУВАТЕ САНГЕЈЗИНГОТ, ТОЛКУ ПОВЕЌЕ ВО ВАС ЌЕ СЕ АКТИВИРААТ ПОГОЛЕМ БРОЈ НА СПОСОБНОСТИ. ТОА ШТО ГО ПОСАКУВАТЕ, ТОА И ЌЕ ВИ СЕ СЛУЧИ, НИКОГАШ НЕМА ДА ВИ СЕ СЛУЧИ ТОА ШТО НЕ ГО ПОСАКУВАТЕ!

1. Позитивна промена на личноста
2. Позитивен став
3. Стрпление И НЕПИСМЕНОСТ
4. Фрустрациите и бесот полека исчезнуваат
5. Полека остваруваме мир и љубов со сите луѓе АМА НЕМА СЕКС
6. Ги забележуваме квалитетите во другите и се трудиме да ги прифатиме и развиеме и во нас
7. Помагаме на останатите
8. Ги почитуваме останатите
9. Стануваме ненасилни ПИ*ИЊА, СТРАШЛИВЦИ
10. Ја зборувате и барате вистината од другите
11. Вашиот ум станува среќен и задоволен...мара мара мара
12. Престанува потребата за храна доколку вие тоа го сакате......Африка е спасена
13. Полесно ги остварувате духовните цели
14. Го совладувате гладот ИЛИ ИСТО ШТО И ТОЧКА 12
15. Развивање на парапсихолошките способности ако вие тоа го сакате и ако го имате во вашата ДНК...како како?
16. Подигање на целата телесна и животна енергија. Значително!
17. Силна интуиција
18. Појачување на мирисот, слухот, видот, допирот, вкусот
19. Може да ги чуете мислите на другите ако ги смирите вашите мисли:vozbud:
20. Телепатија и емпатија
21. Помалку ќе спиете но многу поквалитетно и ќе се будите полни со енергија
 
Член од
25 ноември 2010
Мислења
292
Поени од реакции
84
Одлична тема, одлични постови, и добро е што има мислење од некој што веќе го практикувал ... Е вака сега мое лично искуство, минатото лето скоро месец и пол станував порано од сонцето и со песот фаќав патот на околниот ми рид ... Не ги следев точно пропистите, но секогаш го гледав сонцето како изгрева околу десетина минути, што директно троа индиректно, па продолжував со прошетка ... Според мене има нешто во целиов сангазинг муабет, бидејќи негативни мисли немав, енергетски бев полн тој период, спремив 7 троа тешки испити на факултет со солидни оцени, а на работата на мозокот и мислите ми беше безпрекорна ... не се одлучив да продолжам поради проблем со видот на едното око ... но сум сигурен дека има позитивни придобивки ... сепак сонцето е најчист извор на енергија на оваа планета, а современото битисување ни пружа контаминирана и во огромни количини негативна енергија ... Сега нередовно го следам сонцето, но каде каде денот ми е поубав, кога ќе го фатим сонцето од сабајле, спремен пред изгревање да го дочекам ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom