Гледање во сонцето (sungazing)

Член од
16 декември 2013
Мислења
1.856
Поени од реакции
1.192
и ти тврдиш дека човекот може без храна,ќе се претвори во соларен чип,само течност ќе биде доволна,бла бла........прастара технологија која е заборавена па исчепкана па обновена бла бла........а тие гуруата што имаат постигнато во животот освен да им веруваме на збор ?! што ако штукнале во мозокот по толку време без храна и вода и сега тврдат дека им е супер ?!

тие се исушени старци на кои можеш само да им веруваш на збор,исто како циганката што те лажела кога си одел да ти гледа на карти или на кафе...........
За сето ова што си напишал*прашал веќе имам малку погоре напишано:). Тврдам само она што лично сум го почувствувал кај мене.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Изгреј сонцето обично не го фаќам од проста причина што во тоа време спијам. Иначе вака преку ден во лето погледнувам кон сонцето и мижам некои 5 минути. Кога ќе ги отворам очите пред мене се се гледа во плаво, но очите некако ми се одморени, а и пријатно се чувствувам.
Гледањето во зајди сонцето ми е нешто најубаво........, тоа мислам ми ги полни батериите и ми го продолжува животот:)
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Изгреј сонцето обично не го фаќам од проста причина што во тоа време спијам. Иначе вака преку ден во лето погледнувам кон сонцето и мижам некои 5 минути. Кога ќе ги отворам очите пред мене се се гледа во плаво, но очите некако ми се одморени, а и пријатно се чувствувам.
Гледањето во зајди сонцето ми е нешто најубаво........, тоа мислам ми ги полни батериите и ми го продолжува животот:)
Можеш да промовираш нова гранка во оваа алтернативна практика како "Гледање во сонцето со затворени очи".
 
D

Daedalus

Гостин
Можеш да промовираш нова гранка во оваа алтернативна практика како "Гледање во сонцето со затворени очи".
На мене ми успеа оваа моја техника која наредната година планирам да ја патентирам, а потоа да напишам книга за тоа како другите поефективно да ја искористуваат сончевата енергија за репарација на канцерогени клетки.
Кога боледувате од било какво психофизичко растројство, ова успева и со гледање на Сонцето на youtube. Новата технологија овозможува фотоните од Сонцето да се пренесат и преку монитор! Секако, постои тајна мантра која ја знаеле старите шаолин свештеници (овие новиве се фејк) и треба да ја повторувате за да ја избалансирате вашата внатрешна енергија со сончевата додека го гледате Сонцето, а за да ја дознаете мантрата, мора да ме исконтактирате мене.
Техниката функционира 100%. Ако ви треба контакт инфо за давање на часови (поевтин сум од другите), пп...
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.733
Поени од реакции
7.545
На мене ми успеа оваа моја техника која наредната година планирам да ја патентирам, а потоа да напишам книга за тоа како другите поефективно да ја искористуваат сончевата енергија за репарација на канцерогени клетки.
Кога боледувате од било какво психофизичко растројство, ова успева и со гледање на Сонцето на youtube. Новата технологија овозможува фотоните од Сонцето да се пренесат и преку монитор! Секако, постои тајна мантра која ја знаеле старите шаолин свештеници (овие новиве се фејк) и треба да ја повторувате за да ја избалансирате вашата внатрешна енергија со сончевата додека го гледате Сонцето, а за да ја дознаете мантрата, мора да ме исконтактирате мене.
Техниката функционира 100%. Ако ви треба контакт инфо за давање на часови (поевтин сум од другите), пп...
Дали може да се примени техникава дур мижи човек? Еве на пример иам другар кој кога кења напнува многу и затвара очи и јако ги стиска очните капаци. Дали кај него техниката ќе фати, како превентивна мерка или едино да го викаме Иван да му држи раче коа има мака?
 
D

Daedalus

Гостин
Дали може да се примени техникава дур мижи човек? Еве на пример иам другар кој кога кења напнува многу и затвара очи и јако ги стиска очните капаци. Дали кај него техниката ќе фати, како превентивна мерка или едино да го викаме Иван да му држи раче коа има мака?
Пријателе, секако! Мојата техника е омнилек и функционира во сите услови, дури и кога нема Сонце. Контактирај ме по пп за цена...
 
Член од
30 јули 2011
Мислења
589
Поени од реакции
246
како сте со гледање?до колку минути стигнавте?тие што ја практикуваат редовно да споделат искуства,бенефити?
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.035
Поени од реакции
6.633
остај не вознемирувај,сите се зафатени со гледање...............
 

XИкса

Гласник на вистината
Член од
13 август 2015
Мислења
27
Поени од реакции
31
Ги прегледав претходните постови мислам дека беше спомната само техниката на Хира Ратан Манек која е попозната, но техниката на Умашанкар се смета за понапредна и поспецифична.. Според неговата техника главата се врти нагоре за зраците да паѓаат на белките, со зениците се гледа кон епифизата со што се формира триаголник и енергијата се посочува кон третото око. Се изведува во седечка положба, а се гледа кога сонцето е најјако за да има посилен ефект (иако има УВ-зраци). Има и степени на виткање на главата во зависност од тоа каде се наоѓа сонцето.
http://www.sunyoga-serbia.com/sunyogi-umasankar/
А иначе јас пред некое време почнав со sungazing по техниката на Манек зашто е побезбедна но кога нема услови во тие часови да се гледа ја применувам методата на Умашанкар и некои свои методи. Пошто читав дека преку sungazingот сончевите зраци директно стигнале до крвта заради тоа што окото било единствен орган каде крвта доаѓала на површината.. Може и преку устата да се внесат хD иначе преку гледањето се спречува и калцификација на хипофиза и има придобивки а сето тоа ни е на располагање на сите
:jeeee:https://vesnamihajlovicblog.wordpress.com/2012/02/09/epifiza-ili-pinealna-zlezda-mnogo-informacija-na-jednom-mestu/
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
74
Поени од реакции
82
Пошто читав дека преку sungazingот сончевите зраци директно стигнале до крвта заради тоа што окото било единствен орган каде крвта доаѓала на површината.. Може и преку устата да се внесат хD иначе преку гледањето се спречува и калцификација на хипофиза и има придобивки а сето тоа ни е на располагање на сите
:jeeee:https://vesnamihajlovicblog.wordpress.com/2012/02/09/epifiza-ili-pinealna-zlezda-mnogo-informacija-na-jednom-mestu/
освен очите и устата, има уште еднен орган каде крвта доаѓа на површината, а тоа е вагината. вагиналното сангејзање во стручнита кругови е познато како пичгејзинг. се што ти е потребно да пичгејзаш е да ги насочиш малите усници директно кон сонцето и да уживаш во придобивките на овој прекрасен третман.
 

XИкса

Гласник на вистината
Член од
13 август 2015
Мислења
27
Поени од реакции
31
освен очите и устата, има уште еднен орган каде крвта доаѓа на површината, а тоа е вагината. вагиналното сангејзање во стручнита кругови е познато како пичгејзинг. се што ти е потребно да пичгејзаш е да ги насочиш малите усници директно кон сонцето и да уживаш во придобивките на овој прекрасен третман.
Отвори очи, испружи јазик рашири нозе и како сијалица ќе бидеш:pos::pos::pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom