Ги баталувам цигарите!

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
Дознав неодамна нов факт кој ме замисли...а тоа е дека и непушачите ете...умирале...

 
Член од
16 октомври 2009
Мислења
593
Поени од реакции
28
Јас не сум пушач и многу ми смета кога сум во пушачко друштво.
Знаете и вие пушачите дека е тешко да ги оставите,ама мора некако да пробате.Покрај тоа што е штетно за вас,се трошат и многу пари на тоа.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.118
Поени од реакции
4.623
Onie sto sakaat da gi ostavat cigarite a ne mozat neka probaat da pusat cist selski tutun nepreraboten.Vo samite fabriki poradi aroma se stavaat razni kancerogeni sostojki koi prirodniot gi nema pa na toj nacin tutunot stanuva steten.Jas dosega nemam slusnato nekoj sto pusel cel zivot priroden tutun vo selo da zaboli od rak na belite drobovi a vo najgolemiot broj na slucaevi takvite luge docekavaat 90 godini zivot.Vistinata e deka tutunot e zrtveno jagne za da se prikrie glavniot pricinitel na kancerogenoto zaboluvanje na belite drobovi a toa se radioaktivnite cesticki:
http://www.ivonazivkovic.net/cigarete.htm
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Вчера, многу безвезе, после два месеци непушење запалив цигара (ок, испушив као пола кутија).

Али, добрата вест е шо и поред тоа, сфатив дека уствари нејќам да пушам. Онака, стварно нејќам и иам мотив за тоа (испадот вчера ми беше добар тест).
Значи, продужуеме smoke-free.
 
Член од
16 октомври 2009
Мислења
593
Поени од реакции
28
За сите пушачи за да се откажат мислам дека треба да имаат јака воља.Доколку се сака се се може.
 

kostovska

Рокенролистика :))))))
Член од
22 јануари 2009
Мислења
368
Поени од реакции
11
Јас ќе чекам цигарите прво да ме баталат мене :vozbud::vozbud::vozbud:
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Имав неуспешен обид за откажување на цигарите од цели 7 часа и 17 мин.

Да му ибам мајката дека на софра без цигари!:toe:
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
И јас сакам да престанам да пушам ама многу е тешко. Неможам сега да кажам крај од денес не пушам а сум бил пушач 4 години. Мислам дека прво треба да ги намалам да не пушам толку многу, па после да ги откажам за стално.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
И јас сакам да престанам да пушам ама многу е тешко.
Кога се сака се може.Треба само да кажеш ОД ДЕНЕС ВЕЌЕ НЕ ПУШАМ и цврсто да стоиш на тој став.
Неможам сега да кажам крај од денес не пушам а сум бил пушач 4 години.
Можеш :smir:
Јас бев пушач 8 години :nesvest: и од три кутии цигари дневно, останав на.... НИЕДНА.:vozbud:
Веќе 3 месеци немам запалено цигара и немам желба да запалам :toe:
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Кога се сака се може.Треба само да кажеш ОД ДЕНЕС ВЕЌЕ НЕ ПУШАМ и цврсто да стоиш на тој став.

Можеш :smir:
Јас бев пушач 8 години :nesvest: и од три кутии цигари дневно, останав на.... НИЕДНА.:vozbud:
Веќе 3 месеци немам запалено цигара и немам желба да запалам :toe:


И јас пред една година се правев операција, и не пушев едно 7 месеца поради опојката (барем така ми кажаа) и стварно не ми се пушеше, ама џабе седнеш на софра и првото нешто кај ми се цигарите, седнеш во кола кај ми се цигарите......
Па почна да си пушам.
И вчера рече како шо ти пишуваш -Не пушам веке! после еден саат, другарот ми се јави купил кола, и си викам у себе “ако отидам сигурно ке препушам“ и отиде ама без цигари, после првата чаша Бунарче при ставањето на втората, јас веке се вракав од бензинската со кутија Босс Голд!:toe:
 

ilija^veles

Nick Sloter
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.050
Поени од реакции
41
Од 24 спрема 25 октомври годинава немам запалено цигар.
Леле како беше првите 5 дена..... Си знам и јас и тие шо откажале :)

Веќе 3 месеци немам запалено цигара и немам желба да запалам :toe:
Јас имам ама нема да запалам...се зареков!
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.677
Поени од реакции
4.793
Tаман кога ќе решам да се откажам иде главниот предизвик - кафето ..е кафе без цигара е проблем ..ќе треба и кафето у комплет со цигарчињава :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom