Ги баталувам цигарите!

pAnDa`

Original..
Член од
5 ноември 2009
Мислења
578
Поени од реакции
34
Лично јас сум пробувал, али не пушам сега. Инаку оние кои зборуваат дека ги баталуваат - сепак мислам дека се пазни муабети и нема да можат да издржат кафе без цигари така да повторно си почнуваат со истото..
 

Simona_s

Just be
Член од
10 ноември 2009
Мислења
42
Поени од реакции
1
Jas od koga si vikam gi bataluvam ama poslabo nekako mi ode:pos2:
ama i taka retko palam..........pa ne mi e problem...
 
Б

Бат Елохим

Гостин
Јас пушев 14 години. со две години пауза помеѓу. значи 12 години стаж и зборувам за саглам пушење, просек по 40 цигари на ден.
Непушам сум скоро 1 ипол месец! И не планирам да почнам пак. Кризи за никотин немам, ме фаќаат психички кризи понекогаш, најчесто кога ми е досадно или кога би требало да е време за цигара. Ама стварно е доста.
А не ми сметаат пушачи, ниту пак кризирам ако има такви во моја близина. Мојот став е: Јас не пушам, а ти... од тебе си зависи.
 
?

..........

Гостин
Пушам цигари а и не се обидувам да ги откажам .....секако ке се умре една ден така да јал не јал три ипол:tv:
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
Лично јас сум пробувал, али не пушам сега. Инаку оние кои зборуваат дека ги баталуваат - сепак мислам дека се пазни муабети и нема да можат да издржат кафе без цигари така да повторно си почнуваат со истото..
Ова е `големиот` проблем.
Кафе без цигара не оди.И многу време ме мачеше баш ова.
А да знаете колку само е послатко кафето без цигари....:vozbud::vozbud:
Сега пијам кафе со вкус и арома,а не со смрдлив вкус во устата,од кој не чуствуваш ништо.

Само напред за сите,животот е поубав и УБАВ без цигари.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.693
Поени од реакции
12.100
Tаман кога ќе решам да се откажам иде главниот предизвик - кафето ..е кафе без цигара е проблем ..ќе треба и кафето у комплет со цигарчињава :(
Проблем е, но од 1 ви јануари уште поголем за пушачите. Само дома и на улица
Пушењето вистински да се забрани
Законот за заштита од пушењето, кој ќе почне да се применува од 1 јануари, предвидува пушењето да биде дозволено само на отворено или во домашни услови ...
...
Се работи за зависност која наскоро многу од граѓаните ќе треба да ја победат ако сакаат да продолжат нормално да ги обавуваат секојдневните активности бидејќи властите од први јануари ќе започнат со ригорозна примена на Законот за заштита од пушењето. Законот предвидува забрането пушење во секоја јавна просторија и тоа без посебен простор за пушачите. Исто како во сите земји од Европската Унија.
...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom