Гатање, видовитост

Член од
17 јануари 2009
Мислења
123
Поени од реакции
2
Ne veruvam vo gatanjeto, toa za mene prestavuva eden nacin na zarabotuvanje pari.A lugeto denes se poveke i poveke se zalazuvaat na vakvi raboti:icon_conf
 

Facka

Ми се може па се курчам..
Член од
11 март 2009
Мислења
65
Поени од реакции
1
Верувате у гатање на Кафе?

Гатање на кафе потекнува уште од најтарите времиња односно откако е откриено кафето (познато повеќе од 3 000 години благодарение на фацките од Етиопија)и со вртење на шолјата се исцртуваат фигури кои имаат свое значење..

Па сеа ако знаете нешо повеќе за тоа пишете или пак ако знаете значење на некоја фигура како на пример Змија-Непријател,душманка. Бело срце-Искажана љубов, Цвет-Понуда, Елка-желба шо ти е на срцето ке ти се исполни,нема да ти овене.. 2-двоумење, нешо за два дена и тако даљеееее... :):):)
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Чекајте малце, некој шо се занимава со ова сериозно верува во него?
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Штикла - некоја жена ке ти влезе во живот
Зајак - нешо брзо ке ти дојде
Коњ - гордост
Smiles - пријатели

:tapp::tapp::tapp:


Без везе. Никој не верува во ова. Повеќето заради забава го прават ова.
 
Б

Бат Елохим

Гостин
имам црни лонци за кафе... така да треба ептен некоја видовита гатачка да ми гледа...
 
Член од
6 март 2009
Мислења
16
Поени од реакции
1
Se soglasuvam so Dark King poveketo samo zaradi zabava gledaat na kafe :salut:
 

Facka

Ми се може па се курчам..
Член од
11 март 2009
Мислења
65
Поени од реакции
1
имам црни лонци за кафе... така да треба ептен некоја видовита гатачка да ми гледа...


nisto rabota.. nemas kazan :nenene: steta:tapp:

Штикла - некоја жена ке ти влезе во живот
Зајак - нешо брзо ке ти дојде
Коњ - гордост
Smiles - пријатели

:tapp::tapp::tapp:


Без везе. Никој не верува во ова. Повеќето заради забава го прават ова.


nenenen штиклаа.. мушка патња .. :smir:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Ma koja glupost e gatanjeto na kafe, 100pati deneska da go prevratis fildzanot, 100 pati razlicni figuri ke ti se otvorat. Gatanjeto u kafe e samo kolku da se gube vreme. Koga ke sednis po tret pat u denot da piis kafe so drugarkite veke se vi e kazano, site temi vi se izvrteni, site lugje vi se izogovarani, so drugo ke prais osven da gubis vreme u gledanje na kafe.
 

Facka

Ми се може па се курчам..
Член од
11 март 2009
Мислења
65
Поени од реакции
1
Ma koja glupost e gatanjeto na kafe, 100pati deneska da go prevratis fildzanot, 100 pati razlicni figuri ke ti se otvorat. Gatanjeto u kafe e samo kolku da se gube vreme. Koga ke sednis po tret pat u denot da piis kafe so drugarkite veke se vi e kazano, site temi vi se izvrteni, site lugje vi se izogovarani, so drugo ke prais osven da gubis vreme u gledanje na kafe.


абе вистина е нешо. од лично искуство ти кажувам..:wink:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Верувам само ако финџалот е проѕирен и ми гледаат низ него.
 
Член од
28 јануари 2009
Мислења
238
Поени од реакции
37
Губење време али има и нешто вистуна бар мене скоро секогаш ми погаѓаат
Све ок али едно не ми е јасно како гледате плави очи :pos2:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Повеќето работи се жими мајка, ама има некои работи што се погодуваат, од искуство знам оти ми имаат погодено неколку работи.
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
женска работа :) вечерва дали ќе падни нешто :smir:
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
Лол. Гледат таму некој фигури и ке имаш тава, ке го сретнеш тај нетизнам што уште глупости ке измислуват, јас мислам дека не треба да се верува во вакви срања. Го ставил кафето на опаку (филџанот) и ке се исцеди малку на доле и ке гледат, фактички ти немаш никаква точност од тоа, што да не ти го цедиш кафети или шо му праиш.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Ne veruvam deka nekoj moze da ja predvide idninata. Zivi gluposti se toa, pa na kafe pogotovo nekoj da gata i da podode nema sansi. 100 pati da go prevrtis fildzanot 100 pati razni figuri ke ti se pojavat.Ima kaj nas vo Kavadarci vakvi so gatat na kafe za 50 deneri ako e od tebe kafeto, ako e od niv 70, ako sakas se nasmees edno ubavo i da se naslusas gluposti odi kaj niv.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom