Гатање, видовитост

R

RAYTHEON23

Гостин
јас не сум знаел дека во шолја кафе имало зајци:vozbud:и остали животиње:toe:
 
Член од
24 февруари 2009
Мислења
196
Поени од реакции
3
Ај и јас да го споделам моето т.е искуството на моите со вас :)
Порано коа работела мајка ми во некоја фирма и колешката нејзина мислам и рекла на мајка ми дека имала некоја роднина гледала на кафе погодувала ова она и мајка ми се заинтересирала и дошла таа гледачката и почнала да им гледа (и татко ми бил :D) и им погодила доста работи и сеа ок нели може таа колешката и кажала па нели...али за иднина рекла ке живеете во град на В.И сеа тоа било во 2002 год. а јас во јуни оваа година се селам во Винипег во Канада.И сеа од кај она знаела дека баш во град на В е.Ок ајде можеби коенциденција некоја.Друго исто рекла на татко ми некои работи од минатото што само он,мајка ми и најблиска фамилија ги знае што сигурно таа колешката не знаела па да и каже.
Исто јас,не дека верувам туку дека сум у тие години па шо знам интересно ми е да слушам за вакви ствари и лани бев да ми глеат на тарот :D
И ми погоди нешо и ми вика се спремате за долг пат надвор од Мк,ке ви биде успешен,Св.Петка ке ви биде на помош.И точно лани чекавме одговор за виза иселеничка за Канада.И сеа таа кај што бев е од Кочани а ја од Скопје и не е можно да ме знаела па да каеш ај знаела за тоа.
После тоа бев кај една баба на кафе што гледа леле едвај се воздржавме со другарките да не се смееме :pos2:Што се глупости ни испотреска,па коа почна да раскажува за некој девојчиња што и дошле...:pos2::pos2::pos2:
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
ova gatanjevo od talogot sto mislite vistina e? mene sekogas koga ke stisnam zelba e sekogas razlicna ako mi ja pretskazuva idninata zasto e sekogas reazlicna neli bi trebala da bide ista, na primer nekogas e temna nekogas epten cista, nekogas ima vakov prsten, nekogas ima takov nikogas ne e isto.
vie sto mislite?
:pipi:
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
621
Поени од реакции
612
Ај и јас да го споделам моето т.е искуството на моите со вас :)
Порано коа работела мајка ми во некоја фирма и колешката нејзина мислам и рекла на мајка ми дека имала некоја роднина гледала на кафе погодувала ова она и мајка ми се заинтересирала и дошла таа гледачката и почнала да им гледа (и татко ми бил :D) и им погодила доста работи и сеа ок нели може таа колешката и кажала па нели...али за иднина рекла ке живеете во град на В.И сеа тоа било во 2002 год. а јас во јуни оваа година се селам во Винипег во Канада.И сеа од кај она знаела дека баш во град на В е.Ок ајде можеби коенциденција некоја.Друго исто рекла на татко ми некои работи од минатото што само он,мајка ми и најблиска фамилија ги знае што сигурно таа колешката не знаела па да и каже.
Исто јас,не дека верувам туку дека сум у тие години па шо знам интересно ми е да слушам за вакви ствари и лани бев да ми глеат на тарот :D
И ми погоди нешо и ми вика се спремате за долг пат надвор од Мк,ке ви биде успешен,Св.Петка ке ви биде на помош.И точно лани чекавме одговор за виза иселеничка за Канада.И сеа таа кај што бев е од Кочани а ја од Скопје и не е можно да ме знаела па да каеш ај знаела за тоа.
После тоа бев кај една баба на кафе што гледа леле едвај се воздржавме со другарките да не се смееме :pos2:Што се глупости ни испотреска,па коа почна да раскажува за некој девојчиња што и дошле...:pos2::pos2::pos2:
оние што имале некое искуство со гатачи кои стварно им помогнале,нека кажат нивно име бидејки има луге кои сакаат да посетат нешто такво но не се доволно информирани.како се вика таа зена и како да ја најдеме.поздрав
 
Член од
26 април 2009
Мислења
10
Поени од реакции
1
voopsto ne veruvam vo ovie raboti, nekako fantaziski mi izgledaat
 

kam

kamikaza
Член од
16 април 2009
Мислења
62
Поени од реакции
4
оние што имале некое искуство со гатачи кои стварно им помогнале,нека кажат нивно име бидејки има луге кои сакаат да посетат нешто такво но не се доволно информирани.како се вика таа зена и како да ја најдеме.поздрав
Вака јас не верувам во вакви работа ама женска ми гледа на кафе и ко за беља се ми има погодено, а не само мене туку и на други другарки и т.н. Значи незема пари, има 17 год, гледа од задоволство и како погодува јас појма немам. Таа ми вика дека до четири филџани едно подруго се убаво гледа после тоа неможе да види се изморувала и слабо погодува, па требала да се одмори.
На почетокот страв ме фати од неа ама сега се е ок.

Ако стварно има луѓе кои би платиле за тоа нека повелат па менаџер ќе станам. :vozbud:
 
Член од
24 февруари 2009
Мислења
196
Поени од реакции
3
оние што имале некое искуство со гатачи кои стварно им помогнале,нека кажат нивно име бидејки има луге кои сакаат да посетат нешто такво но не се доволно информирани.како се вика таа зена и како да ја најдеме.поздрав
Мислам дека се вика Ружа жената али нз каде може да се најде у Ск
а за другите две појма неам као се викаа
 
Член од
23 октомври 2008
Мислења
256
Поени од реакции
18
Хахаха само да соберат пари од народов :)
 
Член од
15 април 2009
Мислења
130
Поени од реакции
37
КОНСТАНТИН КАЈШАРОВ, МАГИСТАР ПО КИНЕЗИТЕРАПИЈА
Исцелител со дарба од Бога

Константин Кајшаров-Тино е најновиот исцелител, кој неодамна отвори и свој центар за кинезитерапија во Скопје. Во центарот „Константин“ се применува комбинација од работа со традиционална медицина и комбинирани техники од Истокот. Кајшаров лекува со таканаречена енерготерапија, односно канализирање на енергија кон некој што има потреба од тоа. Уште како мало дете ја чувствувал таа енергија и сакал да им помага на луѓето, па затоа завршил студии по кинезитерапија во Русе, Бугарија.

За него болеста претставува минлива состојба предизвикана од кармичкиот долг на заболениот, искушение да се види колку сме созреале и што сме научиле во животот, но и предупредување дека начинот на кој сме живееле не бил правилен, па затоа треба да го промениме. Третманите на неговите пациенти се состојат во одредување на дијагнозата, разговор за потеклото на болеста и изградување свесност кај пациентот за насочување кон правилен колосек за контрола над својот живот.

- Луѓето ги лекувам на духовно ниво со енергија, со масажа и лекување со светлина. Практикувам индиска, тибетанска, туина, масажа со кристали и медна масажа. Терапијата со енергија е сличен начин на методот „прана“, со таа разлика што јас никаде не се обучував за ова, туку постапката доаѓа сама од себе. Тоа вклучува чистење на негативните емоции со соодветно раздвојување на петте елементи и повикување на светата цел на таа личност, односно исполнување на Божјата волја, која треба да биде во животот на тој конкретен човек - вели магистар Кајшаров.

Досега има излекувано многу луѓе кои доаѓаат кај него од целата земја. Лекувал речиси се, од рак на дојка до психички проблеми кај пациентите. Верувале или не, тој успеал да излечи мозочен удар со тешка парализа само со 6 терапии, рак на дојка со 5 терапии, ублажена епилепсија со 3 терапии и уште многу други болести.

Една од неговите пациентки Нада Чукурова од Штип, која боледувала од рак на дојка,
за третманите вели:

- Се случуваше на моменти да се изгубам, да се чувствувам како да паѓам, пропаѓам, а всушност бев на нозе и ја извршувавме терапијата. Потоа мислев дека ќе полетам, осетив подобрување уште по првата терапија. По пет третмани кај Тино, отидов во Штип кај мојата докторка, која се вчудовиде откога ме прегледа бидејќи згрутчувањата во мојата града беа потполно исушени.

Кушев Лазе од Кавадарци, пак, ќе рече:

- Не гледаш ништо, но чувствуваш некаква енергија, како некој да те турка напред во
животот. По третманот имаш енергија да направиш се, како 100 луѓе да влегле во тебе.

Чудо или не, исцелител или народно кажано човек со дарба од бога, Кајшаров за својата работа скромно ќе рече:

- Јас сум само проводник на таа енергија, која доаѓа од Бог. Значи, јас не сум исцелителот, Бог е оној што исцелува. Тоа е најдоброто објаснување за тоа како јас работам.
 
R

RAYTHEON23

Гостин
ова одо вака!!!!

(имаш икони мистериозна атмосфера чуден миеиз ииии одиш)

гатач=здраво господ би со тебе.
шутрак(овца)=здраво.
гатач=имаш проблем хммм(кој па нема:pos2:)
шутрак(овца)=ЛОЛ..es una malagro (чудо)...да да имам проблем.
гатач=имаш фармерки(кој нема-а пази на нив пише ASS).
шутрак=овца=ЛОЛ..ЛОЛ И:vozbud:????
гатач=епа тије фармерки однеси ги у црква(ко бош да преспијат!!!!)
шу8трак=овца=Да величаствие колку треба.(доволна е вашата наивност мило):vozbud:

гатач=хммм чекај...имаш една комшивка(сите имаме пази)!!!
овца=шутрак=ДА
гатач=епа таа секое сабајле додека мете по скалите праи магии..ти треба паралелно во тоа време да го:drk::drk:за да ја одбиеш магијата.
шутрак=овца=МЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ:toe:

ај еве ти 100 евра биди ми жив:toe: и здрав:toe:
 

_Perdika_

Proud To Be Macedonian!!!
Член од
7 јануари 2009
Мислења
77
Поени од реакции
11
И јас бев скептчен за вакви бајачи/гледачи, ама едно време почнав да забегувам, да се плашам од темнина, да ми се покажуваат некакви привиденија. И некој си човек му кажал на татко ми да ме носат кај еден Перо од зелениково. Јас нејќев да идам ама морав, откако почнав да идам кај него постепено почнав да се враќам во нормала, одамна немам отидено и почнаа пак да ми се случуваат истите работи. А за Дуле од Велес тетка ми има отидено и се и погодил и притоа му покажала слика од мајка ми и човекот и ја опишал цела куќа и кажал дека демек некој од фамилијата на татко ми ни правел магии и ги опишал мажот и жената ама за беља не кажал како се викаат, а за мене кажал дека сум роден на празник и дека не ми е дадено право име и дека за тоа ќе сум страдал, и тоа погодил роден сум на младенци и скоро секоја година лежам по болници и се некои компликации се случуваат, Т од најобични работи сум можел да умрам. Така да сега верувам во такви луѓе
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Сум бил во близина на такви луѓе, сум искусил, верувам, верувам многу. Има многу нешта во светов кои се неразјаснети, ама балканов и Македонија како Македонија, е полна со енергетски, апстрактни полиња за нас.

Сепак, секој со свој став, во верувањето или не.
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
25
Поени од реакции
1
Postoi deca ne si igrajte so tie raboti.
Vo Skopje e masovno rasireno.
Postoi 100%.
Ima vidoviti od darba od BOGA samo, nikoj drug da ne ve laze.
Vo Makedonija mnogu starici se zanimavaat so zlobni raboti ( se zivo da im umre).
 
Член од
22 јуни 2009
Мислења
89
Поени од реакции
3
TOCNO

TOA E OMASOVENO KAKO HOBI IM STANALO I LUGE SE IZZIVUVAAT I SI SE SMEAT VO SEBE. GOSPOD KE IM SUDI NA TIE ZLOBNICI KOGA PRED DA UMRAT KE IM DOJDAT DEMONITE ZA DA IM KAZAT KAKVA SMRT KE IMAAT.

LICNO ZNAM ZLOBNICI KOI MILJON POSTO SE ZANIMAVAAT SO MAGII.
MI NAPRAVILE MNOGU LOSO I SE DA IM CRKNE!
INACE ONI SE PREPRAVAAT KAKO NAJDOBRITE LUGE-TIE SE
 

pomarandza

The singer
Член од
28 јуни 2009
Мислења
135
Поени од реакции
23
Samo vo Bioenergija veruvam a vo gataci samo vo edna shto veke odamna ne e ziva za zal ja ne se sekavam na nea a mi pomognala mn :(

Ts isceliteli ne vo gataci
 

Kajgana Shop

На врв Bottom