Гатање, видовитост

H

HITCH

Гостин
Кај мене има една лудача демек гледачка била собира трева и ја мота со црвен и бел конец за да имале среќа а на една жена и баела за да и треаеле мажите многу се разведувала пошто кај нејзе во двор немаат чешма ја однесла кај деверот и во 3 саат сабајле ја натерала високо да фрла вода и да вика
О НЕБО ... КОЛКУ ВИСОКО ЛЕТА ВОДАВА ТОЛКУ ДА МИ ТРААТ МАЖИТЕ
се вознемириле соседите в 3 саат сабајле и ги разбркале сега не знам дали уште гледа ах ќе заборавев наплаќа 1000-1500 од сеанса :toe:


п.с. извинете што нема точки запирки :toe::toe:
п.п.с. јас не верувам ама ако некој знае ок е пошто овие што гледаат само кажуваат ќе имаш богат маж, ќе живееш во странство и имаш магија :pos2::pos2::pos2::pos2::tapp:
 

Facka

Ми се може па се курчам..
Член од
11 март 2009
Мислења
65
Поени од реакции
1
Губење време али има и нешто вистуна бар мене скоро секогаш ми погаѓаат
Све ок али едно не ми е јасно како гледате плави очи :pos2:

koga e belo.. kapiras:wink:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
п.п.с. јас не верувам ама ако некој знае ок е пошто овие што гледаат само кажуваат ќе имаш богат маж, ќе живееш во странство и имаш магија :pos2::pos2::pos2::pos2::tapp:
Da da, se najubavo ke ti kazat i ti sreken, zadovolen od toa so ti go kazale ce si gi dadis parite, ako moze uste utre ke zaminis na grobistata.
 
S

stefi

Гостин
Sedime so tetka mi u park i doagja edna ciganka i i zbori, i tetka mi vika e sea kako mi gleash i ovaa i vika u ochi ti gleam a tetka mi so crni naochari :pos2: inache toa so kafe se deshava da se pogodi, za da mozesh da gleash na kafe treba da ima fantazija za da vidish formi XD
 

Facka

Ми се може па се курчам..
Член од
11 март 2009
Мислења
65
Поени од реакции
1
Sedime so tetka mi u park i doagja edna ciganka i i zbori, i tetka mi vika e sea kako mi gleash i ovaa i vika u ochi ti gleam a tetka mi so crni naochari :pos2: inache toa so kafe se deshava da se pogodi, za da mozesh da gleash na kafe treba da ima fantazija za da vidish formi XD
Треба да имас претстава шо гледаш и нее убаво да се лаже затоа шо нема да имаш среќа у љубофта
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
84
Поени од реакции
0
нема шанси да гледа некој во иднината... ако можеа да гледат досега не би требало да постојат игрите на среќа (лото, бинго, кладилници) све ке можеше да предвидат и да прат пари со то а не да лажат за 5бона... поз
 
К

*Каталонец*

Гостин
Не веруј, не знаат ништо друго освен да лажат.
 
Член од
8 јануари 2009
Мислења
929
Поени од реакции
21
Само парите да земат!
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Баам по msn. Кој сака нека ми пише приватна порака:pos2:
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.096
Поени од реакции
5.836
не верувам во тие работи, смешни ми се кога ги слушам
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
25
Поени од реакции
1
Vaka i jas na mladi godini ne veruvav dodeka sam ne se uveriv! Takvi raboti (magii) postojat i nekoj zlobni luge gi pravat. Mnogu se omasoveni vo Skopje i veke gi pravat bliski luge koi vi idat na gosti ili po svadbi. Nemozat mnogu luge da vidat tocno i da rasturat megutoa treba vreme i pari. Obicno takvi raboti pravat stari zeni pretezno, komsii, prijateli, rodnini a i po rabota. Ako primetite nekoi cudni raboti za koi nemate logicen odgovor zasto vi se slucuva toa, togas tOA e toa, napraveno od covek. Samo treba da se rasturi na vreme

Nemojte da bidete skeptici, za mnogu raboti doktorite nemaat objasnuvanje zasto se slucilo toa ili ona a krvna slika vi e vo red i se drugo, znaci nesto ne im e jasno... Togas pobarajte pomos kaj postarite i se ke vi objasnat kako vo Makedonija odat rabotite i ke vidite deka ima mnogu mnogu zlobni luge koi pravat podmukli raboti pozadi vas a vie ne gi gledate, i si mislite e slucajno, ne nisto nema slucajno na zemjava, nisto ne e tuku taka, se e ili od gospod ili od covek. Covek samo pravi losi raboti i vi go oteznuva zivotot koj treba da go pominete na zemjata. zatoa mnogu luge se razveduvaat, se karaat, ginat, ili se razboluvaat, toa se satanski (demonski) sili-energii koi treba navreme da gi trgnete od vas inaku ke ve izedat kako lepce. Veruvale-neveruvale pobarajte pomos od postarite, poveketo go imaat toa pominato i si kutat.
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Верувам дека сите шо се на форумов од Велес, а можеби и дел од останатите имаат слушнато за Дуле гледачот.
Кога би имал можност, би му удрил таков ќотек шо веќе поимите како видовитост и гатање ќе му се ибришат од меморијата. Пред неколку години, предвиде силен земјотрес кој ќе резултира со огромен број жртви и тешка материјална штета, а народов беше толку глуп така шо буквално целиот градски стадион се исполни со преплашени луѓе, секој со по еден куфер, исчекувајќи го земјотресот. Земјотрес нормално немаше, а Дуле успеа да им ги испразни џебовите на голем дел од простиов народ. Имам познаници кои ми имаат кажувано дека биле кај него за да го тестираат, и тврдат дека кажува тотално глупи работи кои немаат врска. Ама се додека постои глупав народ, ќе постојат и вакви кретени.
Зошто генерализираш, си стасал ти да му удриш ќотек на Душко, иначе јас познавам многу луѓе кои што се презадоволни од Дуле а меѓу нив спаѓам и јас, него му доаѓаат луѓе од странство и презадоволни се, другарка ми кога била ми рече дека дошле некои словенци презадоволни од Дуле да му се заблагодарат што им помогнал и туце пари му оставиле како знак на благодарност, не е така како што прикажуваш зошто тоа за земјотресот Дуле не го изјави тоа беа шпекулации за да се загрози угледот на Дуле ама не успеа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom