Гатање, видовитост

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Па очигледно не ја знаеш ниту неа како што треба.
А и самото тоа што знаеш само Фројд, укажува дека апсолутно немаш поим за што зборуваш.
Па Фројд е иконата, Фројд рекол вака Фројд рекол така :icon_lol:, знам доволно добро дека е чиста глупост цела школа :icon_lol:.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Па Фројд е иконата, Фројд рекол вака Фројд рекол така :icon_lol:, знам доволно добро дека е чиста глупост цела школа :icon_lol:.
Од каде знаеш доволно добро???
Што се нема да прочитам....
Не знаеш ти ништо. И не е само Фројд, ама ти за него си чул, и не си дочул.
А кога за него зборуваш, тој кажал работи кои ти не можеш да ги замислиш, оти се плашиш од самиот себе.
И Фројд не предвидувал очекувано однесување, напротив, се трудел да ги дознае причините за одредено однесување, и тоа не го барал во сегашноста, туку во раното детство на личноста.
Очигледно ништо не знаеш за Фројд, освен дека постоел, ниту школата знаеш како му се вика ниту што мислел Фројд.
И во контекст на темава, дотичниот не ти е важен, не се занимавал тој со предвидување на однесувањето.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Од каде знаеш доволно добро???
Што се нема да прочитам....
Не знаеш ти ништо. И не е само Фројд, ама ти за него си чул, и не си дочул.
А кога за него зборуваш, тој кажал работи кои ти не можеш да ги замислиш, оти се плашиш од самиот себе.
И Фројд не предвидувал очекувано однесување, напротив, се трудел да ги дознае причините за одредено однесување, и тоа не го барал во сегашноста, туку во раното детство на личноста.
Очигледно ништо не знаеш за Фројд, освен дека постоел, ниту школата знаеш како му се вика ниту што мислел Фројд.
И во контекст на темава, дотичниот не ти е важен, не се занимавал тој со предвидување на однесувањето.
И како умре Фројд?
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
А кога за него зборуваш, тој кажал работи кои ти не можеш да ги замислиш, оти се плашиш од самиот себе.
Ете гледаш уште не легнат на каучот кај тебе почна Фројдовата школа од тебе директно на форум :icon_lol:.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
И како умре Фројд?
Од преголема доза на морфиум, вбризгана од страна на неговиот доктор Макс... не памтам презимето, на желба на Фројд, зошто бил болен од рак и во големи болки.
--- надополнето: Nov 6, 2011 3:49 PM ---
Ете гледаш уште не легнат на каучот кај тебе почна Фројдовата школа од тебе директно на форум :icon_lol:.
Оди научи нешто за психологија, психијатрија, сличности и разлики, ама прво научи ги психолошките школи, оти гледам дека поим немаш, а офф топик е тука да ти објаснувам.
П.С. помалку амерички филмови, подобро за тебе.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Оди научи нешто за психологија, психијатрија, сличности и разлики, ама прво научи ги психолошките школи, оти гледам дека поим немаш, а офф топик е тука да ти објаснувам.
П.С. помалку амерички филмови, подобро за тебе.
Па не од филмови или од извикан факултет туку од искуство знам што е психологија, психијатрија, шаманизам, видовитост скиентологија, астрологија, тарот, од искуство се мисли на практично применето врз мене :icon_lol:.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Па не од филмови или од извикан факултет туку од искуство знам што е психологија, психијатрија, шаманизам, видовитост скиентологија, астрологија, тарот, од искуство се мисли на практично применето врз мене :icon_lol:.
Ако некоја животиња изигравала психијатар/психлог врз тебе, тоа не значи и дека Фројд смислил глупост.
Ако некој ти извади бубрег место слепо црево, не значи дека медицината е глупост.
 
Член од
2 август 2011
Мислења
139
Поени од реакции
44
ne sum imala moznost da zapoznaam nekoja sto navistina znae da pogodi bez da i kazes nesto prethodno a za zemanje pari site znaat. ako znaete nekoja sto ke mi ja ispolni zelbata a potoa jas duplo ke i platam:unsure:
 
Член од
26 јуни 2006
Мислења
288
Поени од реакции
24
Ако некој бил кај тој Дуле од Велес, ако може да ми напише пп каде живее тој точно и број ако има од него...
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2
Поени од реакции
1
sakam nekoj da spodeli iskustvo za Dule od Veles sto pravi kako pomaga za sto idat luge kaj nego?
 

Итар Пејо

Слободен Радикал
Член од
10 октомври 2011
Мислења
736
Поени од реакции
660
Не знам дали има некаде споменато ама ќе прашам дали некој ја знае Вики од Чаир и има искуство кај неа?
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
218
Поени од реакции
22
Сите тие се крадци. Видете на You Tube има како некои гледаат за 30ти Февруари итн. А тие погоре, што пцујат и плукаат по Фројд си немаат никаква врска.
 

Mama.

уметник
Член од
23 јули 2011
Мислења
524
Поени од реакции
326
mene mi se slucilo i bez pari da mi gataat... mi dojde edna mlada zena so malo dete na vrata da mi prosi, jas sakav da i dadam, megutoa taa odbi, me zbuni malce, sakav da zatvoram vrata, a taa pocna da mi kazuva... se shto kaza beshe tocno... jas iako sum skeptik za mnogu procueni bajaci i gataci, ovaa mlada zena mi kaza mnogu konkretni i tocni neshta.
na primer kako znaeshe deka imam dve deca, koga ne gi vide, a nitu me prasha, kako znaeshe deka decata ne mi se krsteni... kako znaeshe shto sonuvam... kako znaeshe shto se slucuva so majka mi...
za vozvrat navistina ne pobara nishto, samo mi dade eden sovet, za zal ne ja poslushav i pak izleze po nejzino...
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.215
Поени од реакции
7.275
море специјалска работа :D како можи бе да верувате во ова? cant phucking understand zis :S
 

Kajgana Shop

На врв Bottom