Гатање, видовитост

Mama.

уметник
Член од
23 јули 2011
Мислења
524
Поени од реакции
326
ima poveke vidovi na vidovitost
moze da bide od psiholoshki aspekt
kako prvo toj sto bara pomosh,znaci mu e potrebna, ima problem, a deneska lugeto imaat problemi so zdravjeto,semejstvoto,ljubovta i parite(karierata). potrebni se 2 do 3 minuti da mu gi razgledash crtite na liceto,posebno izdava podiganjeto na vegite,pogledot,brckite okolu ocite i ustata,sega ke se zaprashate pa kako tie crti gi izdavaat tajnite na toj sto pobaral pomosh? toj sto e dobar gatac-psiholog dobro znae kakov muabet da svrti pred da pocne gatanjeto,ako ste primetile nitu eden od niv ne pocnuva vednash

no lugeto sto navistina imaat darba se vo sostojba celosno da ve opfatat energetski,duri i ako se naogate na drugata strana na svetot...
taka mozat da vi ja vidat aurata,a spored nea da vidat i kakva vi e zdravstvenata sostojba, koe e vasheto nivo na svesnost i spored toa kakvi se blokadi ima vo i okolu vas. mozat da vi gi prepoznaat zelbite, stravovite..... ednostavno da ve skeniraat
a sto se odnesuva za predviduvanje na idninata...toa e malku teshko za objasnuvanje...
 
Член од
27 август 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
бев кај Дуле..ми погоди човекот доста работи,ми рече да земам вода од една црква,ама не ми каза што да прљавам со водата,ако имал некој сличцна ситуација нека помага :(
Te molam daj mi broj od Dule. Imam eden fiksen ama ne sum sigurna deka e vistinskiot broj. Itno mi e mnogu. Pozdrav
--- надополнето: Aug 27, 2011 1:22 PM ---
КОНСТАНТИН КАЈШАРОВ, МАГИСТАР ПО КИНЕЗИТЕРАПИЈА
Исцелител со дарба од Бога

Константин Кајшаров-Тино е најновиот исцелител, кој неодамна отвори и свој центар за кинезитерапија во Скопје. Во центарот „Константин“ се применува комбинација од работа со традиционална медицина и комбинирани техники од Истокот. Кајшаров лекува со таканаречена енерготерапија, односно канализирање на енергија кон некој што има потреба од тоа. Уште како мало дете ја чувствувал таа енергија и сакал да им помага на луѓето, па затоа завршил студии по кинезитерапија во Русе, Бугарија.

За него болеста претставува минлива состојба предизвикана од кармичкиот долг на заболениот, искушение да се види колку сме созреале и што сме научиле во животот, но и предупредување дека начинот на кој сме живееле не бил правилен, па затоа треба да го промениме. Третманите на неговите пациенти се состојат во одредување на дијагнозата, разговор за потеклото на болеста и изградување свесност кај пациентот за насочување кон правилен колосек за контрола над својот живот.

- Луѓето ги лекувам на духовно ниво со енергија, со масажа и лекување со светлина. Практикувам индиска, тибетанска, туина, масажа со кристали и медна масажа. Терапијата со енергија е сличен начин на методот „прана“, со таа разлика што јас никаде не се обучував за ова, туку постапката доаѓа сама од себе. Тоа вклучува чистење на негативните емоции со соодветно раздвојување на петте елементи и повикување на светата цел на таа личност, односно исполнување на Божјата волја, која треба да биде во животот на тој конкретен човек - вели магистар Кајшаров.

Досега има излекувано многу луѓе кои доаѓаат кај него од целата земја. Лекувал речиси се, од рак на дојка до психички проблеми кај пациентите. Верувале или не, тој успеал да излечи мозочен удар со тешка парализа само со 6 терапии, рак на дојка со 5 терапии, ублажена епилепсија со 3 терапии и уште многу други болести.

Една од неговите пациентки Нада Чукурова од Штип, која боледувала од рак на дојка,
за третманите вели:

- Се случуваше на моменти да се изгубам, да се чувствувам како да паѓам, пропаѓам, а всушност бев на нозе и ја извршувавме терапијата. Потоа мислев дека ќе полетам, осетив подобрување уште по првата терапија. По пет третмани кај Тино, отидов во Штип кај мојата докторка, која се вчудовиде откога ме прегледа бидејќи згрутчувањата во мојата града беа потполно исушени.

Кушев Лазе од Кавадарци, пак, ќе рече:

- Не гледаш ништо, но чувствуваш некаква енергија, како некој да те турка напред во
животот. По третманот имаш енергија да направиш се, како 100 луѓе да влегле во тебе.

Чудо или не, исцелител или народно кажано човек со дарба од бога, Кајшаров за својата работа скромно ќе рече:

- Јас сум само проводник на таа енергија, која доаѓа од Бог. Значи, јас не сум исцелителот, Бог е оној што исцелува. Тоа е најдоброто објаснување за тоа како јас работам.
Kade da go najdam ovoj? Telefon, kolku zima, nekakva informacija?
--- надополнето: Aug 27, 2011 1:24 PM ---
Зошто генерализираш, си стасал ти да му удриш ќотек на Душко, иначе јас познавам многу луѓе кои што се презадоволни од Дуле а меѓу нив спаѓам и јас, него му доаѓаат луѓе од странство и презадоволни се, другарка ми кога била ми рече дека дошле некои словенци презадоволни од Дуле да му се заблагодарат што им помогнал и туце пари му оставиле како знак на благодарност, не е така како што прикажуваш зошто тоа за земјотресот Дуле не го изјави тоа беа шпекулации за да се загрози угледот на Дуле ама не успеа.
Od site na forumov go baram brojot na Dule, ili drug nacin da dojdam do nego, navistina mi e itno.
--- надополнето: Aug 27, 2011 1:31 PM ---
Gi molam site na forumov, da mi pomognat da dojdam do Dule od Veles, mnogu mi e itno.Broj ili bilo kakov kontakt.Pozdrav
 
Член од
20 август 2011
Мислења
43
Поени од реакции
9
јас во овие глупости не верувам .ОН ШТО ВЕРУВА ВО БОГА НЕМА ДА ИМ ВЕРУВА НА ВАКВИ ГЛУПАЦИ ШТО ГО ПЉАЧКААТ НАРОДОТ!!! .толку од мене !!
 

Mama.

уметник
Член од
23 јули 2011
Мислења
524
Поени од реакции
326
јас во овие глупости не верувам .ОН ШТО ВЕРУВА ВО БОГА НЕМА ДА ИМ ВЕРУВА НА ВАКВИ ГЛУПАЦИ ШТО ГО ПЉАЧКААТ НАРОДОТ!!! .толку од мене !!
da, mnogu e interesno toa sto site bajaci i gataci se predstavuvaat kako pobozni luge, a crkvata ne gi priznava, odnosno gi smeta za satanski. gatanjeto, baenjeto se paganski, nemaat vrska so hristijanstvoto
i ushte neshto
ako nekoj vidovit covek ili covek koj poseduva bioenergija i sl. saka da im pomaga na lugeto, nikogash ne bi zemal pari za toa
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Бил ли некој од вас кај чичко Ласте (јас така го викам) во маџари.
Човеков има и сертификати за работење со енергии тин, да не навлегувам.
На луѓево им помага со здравствени проблеми, јас лични без за коленото ама се живо доаѓа кај него. Има еден постар човек во доцните 60 ти кој кога почнал да оди кај енго на третман бил во количка а сега си функционира супер, секој ден е прв на список.
Ласте исто така чуствува работи, гледа ...не знам како да го опишам и дали да верувам или не, ама многу језива работа е. Се сеќавам еднаш го прашав за една девојка, ми кажа работи од кои побледев во лицето...чудни нешта има на светов.
Науката ем може ем неможе се да објасни.
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.831
Поени од реакции
3.616
Јас познавам една баба од Ѓорче, на мајками и е пациентка и женава гледа на кафе,пари не зима ако и дадеш нешто иначе не. Еднаш таткоми не беше дома и мајками вика ај да ја викнам бабава да ни гледа ,јас не верував у такви глупости а ни мајками не верува али јебига ради радозналост..Дојде бабава и верувале или не све ми погоди,тогаш за да не паднам година на факс се префрлив на друг факултет исти смер али у Велес... и бабава ми вика ти ќе патуваш периодов почесто ,имаш вика некој обврски у друг град .јас и мајками останавме стаписани ,ја гледаш и се чудиш, после ми вика имаш девојка , и стварно имам девојка,гледав слика некоја да не видела коа влагала али нема нигде ништо ,после нешто за пари за здравје али све ми погоди ко да ме знае а не ко прв пат да ме гледа..е за таа жена верувам дека гледа ,има некое такво чуство ваљда да погодува...
 
Член од
3 јуни 2011
Мислења
69
Поени од реакции
24
ima poveke vidovi na vidovitost
moze da bide od psiholoshki aspekt
kako prvo toj sto bara pomosh,znaci mu e potrebna, ima problem, a deneska lugeto imaat problemi so zdravjeto,semejstvoto,ljubovta i parite(karierata). potrebni se 2 do 3 minuti da mu gi razgledash crtite na liceto,posebno izdava podiganjeto na vegite,pogledot,brckite okolu ocite i ustata,sega ke se zaprashate pa kako tie crti gi izdavaat tajnite na toj sto pobaral pomosh? toj sto e dobar gatac-psiholog dobro znae kakov muabet da svrti pred da pocne gatanjeto,ako ste primetile nitu eden od niv ne pocnuva vednash

no lugeto sto navistina imaat darba se vo sostojba celosno da ve opfatat energetski,duri i ako se naogate na drugata strana na svetot...
taka mozat da vi ja vidat aurata,a spored nea da vidat i kakva vi e zdravstvenata sostojba, koe e vasheto nivo na svesnost i spored toa kakvi se blokadi ima vo i okolu vas. mozat da vi gi prepoznaat zelbite, stravovite..... ednostavno da ve skeniraat
a sto se odnesuva za predviduvanje na idninata...toa e malku teshko za objasnuvanje...
Se slozuvam deka ja gledaat aurata i preku nea ne skeniraat...No drugo sakam da kazam ,ti znaesh mnogu raboti za mene(privatno)i jas za tebe,znaci se znaeme.Jas iskusiv gatanje,vidovitost.
Prviot pat koga bev ,sednav ne kazav nisto,znaci ne me potprashuvashe nishto...mi pobara slika od maz mi ,od kade znaeshe deka sum mazena i deka nosam slika???Tamu odat devojcinja,na moja vozrast koi ushte ne se mazeni..pretpostavuva deka sum mazena?kaj sekoe od devojcinjata ke pretpostavuva?Burma ne nosam ..aj batali toa..
Vtoriot pat koga bev...me prasha za mojot son?kakov mi e...Od kaj znae deka sonuvam?Imam podochnjaci?Nemam a i bashka shminka imav na sebe.Odgovoriv so"katasrofa' a taa me ispravi so "horor film'.Me prasha so sonuvam,koi lichnosti se vmeshani vo mojot son,kazuvav,ovoj,onoj,a taa mu rece'Drugo,drugo'.I kazav deka ja imam sonuvano i Sv.Petka i Sv.Varvara,e tuka zastana so prashanjata...Mi rece deka mi e praveno magija,ili kako saka nekoj da ja narece negativna energija za jas da go izgubam mirot vo sonot.Normalno kako i sekoj prashav koj?Toa ne go kazuva ama mi rece ke si sonish...do krajot na zivotot ke si sonish...
Lichno mene mi bilo praveno... I si odam jas doma..toa shekerot shto go dava si go ispiv so kafe,i jas i mazot mi isto,imavme gosti do kasno,znaci zaboraviv totalno ne mislev na toa shto mi go kazuvashe.legnav okolu 2-3 i ja sonuvav strina mi,zena koja e dosta negativna,ne zivee so nikoj od nashata familija,dali prae magii ne znam a i ushte sum skeptik po toa prashanje,ama deka ima kleta usta,ima.Stanuvam utredenta i si razmisluvam dali e mozno da e taa????
Posle nekoj den odam kaj tetka mi koja mi e mnogu bliska a veke podolgo se nemavme videno i onaka muabet,veli "ne sum spiela so meseci,pochnav tableti da pijam,sekoja vecer koshmari,mrtvi ljuge,odam po svetlina...."Se ona shto sonuvav jas go sonuvala i tetka mi..Koincidencija ili stvarno postoi neshto?Seushte ne mi e jasno.A znam samo deka strina mi i mene i tetka mi skroro podednakvo ne mrazi....
 
Член од
2 ноември 2011
Мислења
19
Поени од реакции
25
Te molam daj mi broj od Dule. Imam eden fiksen ama ne sum sigurna deka e vistinskiot broj. Itno mi e mnogu. Pozdrav
--- надополнето: Aug 27, 2011 1:22 PM ---

Kade da go najdam ovoj? Telefon, kolku zima, nekakva informacija?
--- надополнето: Aug 27, 2011 1:24 PM ---

Od site na forumov go baram brojot na Dule, ili drug nacin da dojdam do nego, navistina mi e itno.
--- надополнето: Aug 27, 2011 1:31 PM ---
Gi molam site na forumov, da mi pomognat da dojdam do Dule od Veles, mnogu mi e itno.Broj ili bilo kakov kontakt.Pozdrav
ako ti e za Konstantin ke se rasprasam koj mu e brojot mada mene mi trebaa samo 2 meseca da go dob. na tel. i pak nisto tuku otidov licno da go baram.Raboti vo kuka vo Magjar maalo kaj narodna banka ili sok.Ke odis i ke go cekas nego licno taka i ja uspeav da zakazam inaku nema sansa puno e sve.Skapicok e bajagi no na mene i na majka mi ni pomogna i alal da mu se parite inaku toj e iscelitel ne bajac.deckoto e prva liga samo treba da go slusas sto ke ti kaze i taka ke pravis...ko ke stignesprasaj site go znaat nema utka golema kuka na 3 sprata e!!Srekno
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Јас да ви кажам една моја приказна.
Кога бев средно, дружењето ни се случуваше во околните кафулиња, турско се пиеше во огромни количини. Не за друго, најефтино беше.
И кој што ќе прави си гледавме на кафе. Јас во 3та средно, седиме друштво, и викам ај јас ќе се обидам интересно ми е.
Бевме повеќе луѓе, така што меѓу нив имаше некои - кои не ги познавав.
И викам, нека ми даде некој што не го познавам, да видиме што ќе му кажам.
И едно девојче ми вика - ајде мене. И јас трескам истото што и мене ми го кажувале, се смееме сите како блесави. И викам имаш иницијали и и кажувам (немаше, на памет ги треснав). Девојчето почна да писка, да се крсти и да се мава од земја.
Имено, дечкото кој го сакала - му било името со тие иницијали.
Јас и објаснувам - ама се шегувам бре, каква видовитост, какви глупости. Ама она заклучи дека јас ,,гледам,, и крај. Успеа на цело школо да му испораскаже, и нормално, после ме малтретираа. Во прво време ајде ќе се зезаме, и од 5 другарки на 4 истото ќе им го кажам, и ај погодете - на сите им погодував.
Истото го прават сите т.н. гатачи.
МАНИПУЛИРААТ. На сите луѓе горе доле им се случуваат слични работи. Тоа дека некој не ве сака, дека имате проблеми дома, дека некој е болен, некој скоро умрел, и имате финансиски проблеми - да, на секој во земјава му се случува истото. Посебно, ќе ве потпраша некое просто прашање и наивно ќе одговорите.
И јас можам да гледам така, сите можат. Талентот е во ,читање на луѓето,. Чим некој стигнал до гатачка, сигурно има проблем. Само, треба малце ,скенирање, односно ,прашање, за што сакате да ви гледаат. После е лесно.
Кој сака да му гледам?
Ќе седнеме, ќе ми раскаже што му се случувало последно време, пример, со партнерот. Во кого сте вљубени, какови проблеми до сега имавте?
Се кладиме дека сосема добро ќе ви кажам што ќе ви се случи?
П.С. Секој психолог, посебно оние подобрите, го можат тоа. Човековото очекувано однесување не е магија и не е божествена работа.
Ама простиот народ тоа не го знае. За жал.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
И викам, нека ми даде некој што не го познавам, да видиме што ќе му кажам.
И едно девојче ми вика - ајде мене. И јас трескам истото што и мене ми го кажувале, се смееме сите како блесави. И викам имаш иницијали и и кажувам (немаше, на памет ги треснав). Девојчето почна да писка, да се крсти и да се мава од земја.
Имено, дечкото кој го сакала - му било името со тие иницијали.
Ти видовита си ама не си свесна за тоа :icon_lol:.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Јок. Добар психолог сум ;)
Нема врска Фројдовата педофилско некрофилска и едиповска школа те спречува да го изнесеш твојот целосен видовит потенцијал.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Нема врска Фројдовата педофилско некрофилска и едиповска школа те спречува да го изнесеш твојот целосен видовит потенцијал.
Абе ајде ;) Толку знаеш ти за Фројд, или можеби само него го ,,знаеш,,?
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Абе ајде ;) Толку знаеш ти за Фројд, или можеби само него го ,,знаеш,,?
Фројд не го знам ама школата негова посакувам никогаш да не ја дознаев :icon_lol:.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Фројд не го знам ама школата негова посакувам никогаш да не ја дознаев :icon_lol:.
Па очигледно не ја знаеш ниту неа како што треба.
А и самото тоа што знаеш само Фројд, укажува дека апсолутно немаш поим за што зборуваш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom