Впечатоци од Кајгана собиранката, 02.06.2007 (сабота)

  • Креатор на темата Acid
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 април 2006
Мислења
2.842
Поени од реакции
31
Serpico напиша:
Та там тара там там там там
Та там тара там там там
Та там тара там там там там
Та там тара там там там

Тарара тааааааааааам там !
Тарара тааааааааааам там !
Тарара тааааааааааам там !

Рататататататата там -

ТЕКИЛА :)

Со песнава, се пријавува еден герилец!
Текила :cug:

:motor:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Далеко Далеко .. А и планот шо го имав ми пропадна да му е*** .. а ми се доага на една од собиранките
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Booyakasha.. ајм ин.
Ако обезбедите кајгана за тие што ќе дојдат.
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
ako doe trnot mozhe da se ubacam i ja, eve bash ispadna deka stari drugari sme, pa taman da se vidime asalno

@ TpH ...pishi ako planirash (iako nishto ne e sigurno deka valjda kje bidam 3ta smena u know where, ama kje sredime i toa nije problem)
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.353
Поени од реакции
7.489
Море дебел, нема јадење, само пиење, тејк ит ор лив ит. :pos: :pos: :pos: :pos:

Rymz, а јас не сум ти другар?! Ќе вииш ти :zlo:
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
Acid напиша:
Кајганерио,

За две недели (на 02.06.2007 - сабота) ќе го одржиме првото летно собрание оваа година. За сега се знае само датумот и градот (Скопје). Темава ја отварам информативно (да не речете: "Eии, педери, што не кажавте порано") како и за пријавување/договарање на тимовите надвор од Скопје.

Местото на одржување на собиранката ќе биде објавено во текот на наредната недела, заедно со мапа и GPS координати од локацијата. Ако имате другар/пријател кој држи некој кафич (пожело е некој од оние на улица Македонија), може да ми се убаците нa MSN за да се договориме околу евентуалната организација...

Денот е тамански. Тие што работат ќе имаат земено плата (ќе фрштат гага пијачки за матурантките :pos:), другиот ден не се на работа, учениците не се во школо, матурантите веќе завршија со обрските... Ќе биде топ! :vozbud:



Аиде, почнете со пријавувања да видиме кои сме и во согласност со тоа да знаеме колку голем простор за журка ќе ни биде потребен. :wink:
И плус јас имам роденден и ќе наздравите во мое име! :D
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Tonchie напиша:
Море дебел, нема јадење, само пиење, тејк ит ор лив ит. :pos: :pos: :pos: :pos:

Rymz, а јас не сум ти другар?! Ќе вииш ти :zlo:
nubler :) znaev ti koj si, i bez da mi kazhesh, za Trnot doznav onaka od vedro nebo, a bashka sho se neam videno 6 godini so nego, detule beshe toash pa da vidam u sho muzhiste poraslan, i ofkors deka i tebe kje ti dadam pochit ako dojdam :)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
и јас идам............100 постооо...:vozbud: :vozbud:
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Tonchie напиша:
Море дебел, нема јадење, само пиење, тејк ит ор лив ит. :pos: :pos: :pos: :pos:
За пиење нема збор.. ама, што е Кајгана собиранка без.. кајгана? :nesum:
Глеам ти ќе матиш јајца :pos:

Ајде ајде.. да видам и нови луѓе на собиранката.
 

Cyber Knight

House music
Член од
16 мај 2007
Мислења
785
Поени од реакции
186
acid братче ако ти се свига сити дискотеката или спид кафичот у беверли можам да средам а ако нема и задолжен за музиката се нудам зашто сум дј веке 3 години и сум млад у мн перспективен :helou:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
deXterche напиша:
Ако се организираме ние Стружаните , најверојатно ќе идам. Гего, Дивајн, Еко, Ортаче... шо прајме?
Како прошлиот пат да? Абе мрш, никој не сте од збор. Како и да е, ако доаѓате, имате мој мсн контакт, а може и едно кавенце тука кај нашево дворче, па да договориме очи во очи ... види со Геџо кога е на смена во недела (јас сум тука преку ден), па повелеле и така.

Иначе без мене не почнува собиранка т.е. почнува ама јас морам да се појавам порано или подоцна, па секако дека доаѓам.
И така ...:igra: :igra: :igra:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.183
Поени од реакции
34.407
Cyber Knight напиша:
acid братче ако ти се свига сити дискотеката или спид кафичот у беверли можам да средам а ако нема и задолжен за музиката се нудам зашто сум дј веке 3 години и сум млад у мн перспективен :helou:
Фала за понудата, ама Сити не ми прави мерак... Повеќе ми личи на биртија отколку дискотека :) Постои голема веројатност собиранкава да биде во "Место", доколку се договориме деновиве.
 

Diabolical !llusion

Магец
Член од
3 август 2006
Мислења
2.238
Поени од реакции
22
јас морам да кажам дека не гарантирам ништо,ако се случи некако да овозможам идење натаму...не питам два пати!! :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom