Впечатоци од Кајгана втор роденден!

Статус
Затворена за нови мислења.

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Епа бидна и вториот роденден на Кајгана.Според мене се помина во најдобар ред,расположение супер,за музиката ќе оставам другите да коментираат.
Како си поминавте?
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Супер си поминав.
Со синдикалската багра дојдовме негде кај 10 часот, сеуште се полнеше кафичот. Аcid ја загреваше атмосферата со хип хоп и r'n'b додека се наполни кафичот. :eek:jea:

Доаѓаа членовите се поздравувме, и едно време се напуни кафичот.
Седна BusHav зад миксетата и опна наше музиче (јес да сакам по хард и пси транс, но добро беше), сите разденсани испијанети, убава атмосфера. :music3:

Со синдикатот мавнавме по 2 кригли пиво, па ондак на Коки татко му му беше именден па не частеше по една водка со Алек, и после си земавме по уште една водка, па со мРнО од дудлачката партија маавме текили и оп почна забавата. :bip:

Го теравме KaiTekk да го врати Кајгана форумот, ако сака влез у синдикат. Потоа, го теравме Бада Бинг да збори се поише и поише, го прашувавме прашања со долги одговори, мора дечково да го праиме рекордер, највеќе зборови што кажал во својот живот, пошо малку збори. :pos: :pos:

Но најмногу од се ни фалеше Фантом. Требаше да дојде поради тоа што требаше да го примиме у синдикатот и имаше да направи 3 задачи кои се обврзни за влез у синдикатот, но не дојде, и сега ќе чека минимум 4 години за повторно ако сака влез у синдикатот. :pos:

И журката во кафичот Сенс траеше до кај 2 часот и после продуживме у Процес до 4 и нешо. И после се разбегавме по дома. Толку. :jaj:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Морам да го пофалам најмладиот член кој беше присутен на роденденот на Кајгана - Спајдер, кој има 14 години. Дечкото дојде дури од Гевгелија само за да присуствува. Овој негов потег на сите им причини голема чест и изненадување. Сега, несмееше да акне пивце бидејќи беше во придружба на тетка му, но Ред Булот заврши работа :)
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Еј да пофалба за Спајдер, дечкото дури од Гевгелија дојде да присуствува на роденденот. Која желба за присуство ја имаше дечкото, абе Фантом немаше толкава бе.
А инаку и алал да и е на тетка му на Спајдер, издржа до крај на роденденот, а Гижо не издржа си отиде многу рано. :)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.389
Мислам дека слика на вечерта беше:


Текила герила:pos:
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
А да прашам да не ставале у пијалоците табли ? Пошо у саботата сите ми изгледаа познати, а на сликиве не знам никој. :pos: :pos:

И да не се заборави дека струшката екипа донесе 2 табли јајца од кој си земавме сите по едно и онака велигденски си се чукнавме ги изљупивме и си ги изедовме, битно се најадовме, ете кој мисли за синдикатот, да каснеме малце. :pos:
 

VORTEX

Кафански човек
Член од
10 мај 2006
Мислења
673
Поени од реакции
1
Супер беше според мене јас си поминав најбоље, музиката беше добра, запознав нови луѓе, дружбата беше супер посебно пофалба за Спајдер алал да ти е и до охридската багра за јајцата:)
 

ЅОНЕ

сакам скопско
Член од
25 јануари 2007
Мислења
588
Поени од реакции
31
BusHav напиша:
Епа бидна и вториот роденден на Кајгана.Според мене се помина во најдобар ред,расположение супер,за музиката ќе оставам другите да коментираат.
Како си поминавте?
Премногу добро си поминав одамна не сум одкачил така:vozbud:... За музиката баш и ја нема да коментирам пошо стварно ме остави без коментар НАЈДОБРО БЕШЕ:zver:!!! Премногу добра забава.. па да не чекаме пак една година можеме да си се договориме за поранко:helou:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
VORTEX напиша:
Супер беше според мене јас си поминав најбоље, музиката беше добра, запознав нови луѓе, дружбата беше супер посебно пофалба за Спајдер алал да ти е и до охридската багра за јајцата:)
Од охридската багра немаше ни О ... струшка беше, алооо!:pos2: :vozbud: :vozbud: :vozbud:
 

VORTEX

Кафански човек
Член од
10 мај 2006
Мислења
673
Поени од реакции
1
Дивајн напиша:
Од охридската багра немаше ни О ... струшка беше, алооо!:pos2: :vozbud: :vozbud: :vozbud:
добро де моја грешка ееј па уште подобро мои луѓе
пс. и јас водам потекло од таму:helou:
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Мистичен напиша:
Морам да го пофалам најмладиот член кој беше присутен на роденденот на Кајгана - Спајдер, кој има 14 години. Дечкото дојде дури од Гевгелија само за да присуствува. Овој негов потег на сите им причини голема чест и изненадување. Сега, несмееше да акне пивце бидејќи беше во придружба на тетка му, но Ред Булот заврши работа :)
Не биди сигурен:jaj:Ја прашав тетка ми дали можам да си земам едно и се согласи така да си купив едно пивце,а потоа серпико ме частеше без да ја прашам...чим у ќоше е седната немаше шанса да ме виде :baeh: Како и да е,многу убаво си поминав со еден збор прекрасно...не очекував дека така ќе биде,од првин кога влегов внатре тие што служеа си помислија да не сум влегол онака да видам што има внатре па ме станаа и вика има приватна забава,ако ја треснев една:tapp:
 

VORTEX

Кафански човек
Член од
10 мај 2006
Мислења
673
Поени од реакции
1
Мистичен напиша:
Mawecko, kowa bewe ti ?
како бе не ти текнуе таа бе.....абе онаа бе малата:pos2::pos2:
на Дафи женската ако ти текнуе на него;)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom