Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

Член од
24 февруари 2012
Мислења
1.012
Поени од реакции
2.154
Знам да те сакам најмногу на свет иако не заслужуваш.
Ама знам да бидам и најголем идиот кога е потребно.
Знам да се однесувам во светло во кое ме немаш видено.
Настрана тоа, вчера и двајцата претеравме.
Се сакаме се уште а не си признаваме еден на друг.
Гледам дека не ти е сеедно а не сакаме да си ја погазиме гордоста.
И преќини да ми доаѓаш во соништата. Дојди ми на јаве, ќе биде многу подобро.
За некој ден здравје ќе се видиме. Ми е страв од доа како ќе се однесувам кога ќе те видам после толку време.
3 месеци, како цела вечност ми беа. Знам дека ќе потклекнам а не би требало. Би се изгубила во твоите очи, и прегратќи. Би се изгубила во твојот поглед и зборови а на крајот ништо нема да кажам од она што го имам наумено.
Лузер сум.
 

OIU

Член од
21 декември 2012
Мислења
124
Поени од реакции
261
When Love Arrives - a poem about the expectations and realities of love.

http://www.youtube.com/watch?v=mdJ6aUB2K4g

Love is messier now, not as simple.
Love uses the words “boobs” in front of my parents.
Love chews too loud.
Love leaves the cap off the toothpaste.
Love uses smiley faces in her text messages.
And turns out, love shits!

But love also cries.
And love will tell you you are beautiful and mean it, over and over again. “You are beautiful.”
When you first wake up, “you are beautiful.”
When you’ve just been crying, “you are beautiful.”
When you don’t want to hear it, “you are beautiful.”
When you don’t believe it, “you are beautiful.”
When nobody else will tell you, “you are beautiful.”
Love still thinks you are beautiful.
 

OIU

Член од
21 декември 2012
Мислења
124
Поени од реакции
261
Водам инает, голем инает, одам против себе си. Но знам некогаш ќе зажалам, некогаш кога ќе сум стара и со некој друг, на тебе ќе се сетам, на овој ден и проклета нека сум , грешам, многу грешам што ги слушам другите, а не своето срце. Кого лажам дека сум во ред, дека сум среќна вака, душава ми плачи, но гордоста не ми дава да ти признаам. Убиј ме, можеби во другиот живот ќе можам да бидам со тебе.
 
Член од
17 мај 2014
Мислења
124
Поени од реакции
214
Зарем требаше да се случат толку проблеми за да сфатам колку многу те сакам? Денес ме направи најсреќна на цел свет. Ќе го памтам тоа до последен здив од мојот живот. Ти дефинитно си ми суден. Те обожавам будало моја . :love:
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Ми недостигаш „праско“
Ми недостига твоето присуство. Ми недостига чувството што го имам, кога ти зборувам 100 на час, а ти внимателно ме слушаш. Ми недостига твоето смеење, кога ти кажувам смешки. Само ти знаеш од срце да се насмееш на моите глупости.
Ми недостига твојот глупав, тврд и тесен кревет, во кој магии создававме. Ќе се будиме пак заедно, бејби, само треба да бидам силна. И да продолжиш да ме потсетуваш дека ме сакаш, секој ден, до бесконечност. :)
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Не ги сакам твоите пораки со кои ми посакуваш добро утро или добра ноќ. Не ги сакам повеќе! Не ми ги пишувај, пошто нема да ти вратам на нив. Дури и ме нервираат, искрено да ти кажам. Ништо нема да сменат, приказнава е завршена, не знам зошто одбиваш да го прифатиш тоа. Како да те натерам да разбереш оти е тоа тоа, а? Ваљда треба да ме видиш со друг, за да ти стане јасно.
И ќе ме видиш, ако продолжиш да се понашаш вака. Колку и да не сакам да бидам злобна кон тебе, друг начин не гледам. Се пробав, факинг се! Не можам повеќе, толку е. Пушти ме да си одам. Со ништо не сум заслужила да бидам заложник на твојата патетичност.
 
Последно уредено:

Braintaxx

XXXXXXXXX
Член од
28 јануари 2013
Мислења
153
Поени од реакции
110
Ми викаше дека бескрајно ме сакаш, викаше дека сакаш да избегаме заедно.. Беше мојата малена.. Мојата малена која уништи се.. Ех барем да имаше уште малце памет во тоа твое убаво главче, ќе ме задржеше и се ќе беше ок. Но неее... ти мислеше дека се ќе е ок со тој твој ладен однос и игнорирање.. Епа извини малена, не сакам да трошам време со тебе.. А знаеше дека ќе те чекав и ќе бев покрај тебе.. Но покрај се реши да сјебеш се.. Епа фала ти малена. Фала ти за убавите моменти заедно и ти посакувам се нај во животот понатаму...

Sent from The Dark Side Of The City using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom