Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

Член од
3 август 2012
Мислења
431
Поени од реакции
1.012
Epa bejb, it's just the two of us now, in all this bullshit, drowning. Ama ako, kje bide, kje vidish. Don't you worry. :* ljubim
 

chimera

୧༼ಠ益ಠ༽୨
Член од
17 август 2014
Мислења
39
Поени од реакции
91
Што јас...чичко Петре веќе кажал.

Ќе спијам во движење, сенката своја ќе ја прескокам, ќе ги затнам сите извори, сè што гори ќе отворам. Ќе направам да не се знае кај е лево и десно, ќе ти наберам ѕвезди, ќе ти влепам шлаканица само да ме сакаш.
 
Член од
14 март 2014
Мислења
473
Поени од реакции
1.163
" „I don’t expect you to save me.
I can’t save myself.
I can’t even understand it.
I need you to love me.
Care and tell me the truth.
To be with me. "
Само толку.
 

OIU

Член од
21 декември 2012
Мислења
124
Поени од реакции
261

TEN - I hate you
TEN- But I miss you
TEN- I love you
TEN- Is hard for me to count when I get emotional.

I still remember you like a dream tattooed to the inner walls of my long term memory .
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.702
Поени од реакции
27.645
те сакам. Ебено СЕ сакам од тебе. Освен смеењето коешто мора да го смениш. Не, озбилно. Блискост од овие размери во последниве неколку години немам почувствувано. Ги сакам сите твои 3 различни личности/видови на однесување кои ги користиш во зависност од средината. Многу време поминуваме заедно, можеби грешам за чувствава. Ама вакви сум ги немал.
Не можам да пишам се бидејќи шпиони су меџунама а би било многу убаво мислење.
Зошто, зоштооооооооооооооооо...?
Поради тебе имам црни мисли кои сум ги немал до сега. Без паника драги читатели не се самоубиствени, полоши се, од љубомора.

На крај, се се сведува на клишето во коешто никогаш не верував: Што сака нека биде, само сакам да си среќна. Јас ќе си патам и уживам во исто време.
Сочна.
 
Член од
23 септември 2010
Мислења
645
Поени од реакции
385
Крвта ми смрзна, осетив како телото ми станува се потешко и потешко.
Но го очекував тој момент, без да ми кажеш збор како да имав прочитано некаде се ми беше јасно. Ќе издржам, имам поминато и низ поголем пекол.
Само ти да бидеш среќна.
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Како да си ја смирам тахикардијава секојпат кога ке те видам!?
Милион промени во телово ми се случуваат само кога ке ме гушнеш.
А можеш да замислиш што ми се дешава кога нешто друго ми правиш :icon_lol:
 
Член од
8 јуни 2012
Мислења
374
Поени од реакции
830
Најмногу мразам некој да манипулира со мене, трпението ми е при крај, стварно ми значиш ама ако ме сакаш нема да ме тераш да бирам помеѓу работата и тебе.
Не сакам некој да ми врши притисок те молам разбери ми.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Злато, не знам зошто, но овие денови се замислив во она што ми го кажа на почетокот кога се запознававме - дека сум ти била многу позната од некаде но не знаеш од каде...Многу мала е веројатноста да сме се виделе порано, а исто така и на слики дека си ме видел не верувам...А преубаво е чувството кога некого познаваш толку кратко време, а ти изгледа како да го знаеш цел живот...Јас го имам тоа чувство за тебе, бикче најмило мое.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom