Властодршците против штрајкови и протести

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.795
Поени од реакции
21.217
Тие 43 студенти можеби протестирале за некои кои биле убиени затоа што протестирале заради други што предходно биле убиени поради протест. Така, не предвидувам светла мексичка иднина ни за овие протестанти.

А за кај нас...
Доволно е да се каже дека во Бугарија се замозапалија, веќе двоцифрена бројка луѓе, во изминативе неколку години. Кај нас - нула.
Гарант на Бугарите им е у пичку матер посрање од тука. Lucky us.
Е па самозапалисе, биди прв. Можеби и други ке тргнат по твојот пример. Само од тука од форумот да те следат , ете ти двоцифрена бројка. Макар и никој да не те следи пак нема да бидиме на нула и нема да ни се смее една бугарија дека кај нас никој се нема самозапалено.
 
Член од
3 јуни 2013
Мислења
1.944
Поени од реакции
1.192
Е па самозапалисе, биди прв. Можеби и други ке тргнат по твојот пример. Само од тука од форумот да те следат , ете ти двоцифрена бројка. Макар и никој да не те следи пак нема да бидиме на нула и нема да ни се смее една бугарија дека кај нас никој се нема самозапалено.
Не,ние сме попаметни од Бугарите.Они се самозапалија самите,ама ние ќе ги запалиме сите министри,парламенарци,власти,секоја управа,која работи на штета на својот народ,се само за да ја задоволи својата болна алчност за богатство,пари.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.795
Поени од реакции
21.217
Не,ние сме попаметни од Бугарите.Они се самозапалија самите,ама ние ќе ги запалиме сите министри,парламенарци,власти,секоја управа,која работи на штета на својот народ,се само за да ја задоволи својата болна алчност за богатство,пари.
Среќа што институциите не работат како што треба инаку ова твоево во најмала рака е повик за насилство и е казниво по закон во сите демократски држави па и нашата. Мислам ако се немаш сетено што имаш напишано да те потсетам дека ти повикуваш на рушење на уставниот ред и поредок и смена на демократски избран парламент, влада и институции по насилен пат. Да не речиш дека не си знаел.
 
Член од
3 јуни 2013
Мислења
1.944
Поени од реакции
1.192
Среќа што институциите не работат како што треба инаку ова твоево во најмала рака е повик за насилство и е казниво по закон во сите демократски држави па и нашата. Мислам ако се немаш сетено што имаш напишано да те потсетам дека ти повикуваш на рушење на уставниот ред и поредок и смена на демократски избран парламент, влада и институции по насилен пат. Да не речиш дека не си знаел.
Ако беше демократски избран парламентот,тогаш тој ќе беше комплетен.Ама вака како што оди најверојатно до пролет ќе имаме предвремени,ама тогаш ќе дојде до изненадување,поготово за тие како тебе кои спиете длабок сон и мислите дека оваа власт ќе биде незаменлива.(Пријави ме,ама никој со мене не би се замарал бидејќи јас сум ситна риба)
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Ако беше демократски избран парламентот,тогаш тој ќе беше комплетен.Ама вака како што оди најверојатно до пролет ќе имаме предвремени,ама тогаш ќе дојде до изненадување,поготово за тие како тебе кои спиете длабок сон и мислите дека оваа власт ќе биде незаменлива.(Пријави ме,ама никој со мене не би се замарал бидејќи јас сум ситна риба)
..да те пријави???? а зошто..., затоа што те фатила несоница, па реметиш сон на фини луѓе??? не веруам , власт не се меша у такви ствари....поише има шанса да те погоди некоја пантофла од некој пенџер...;)
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.795
Поени од реакции
21.217
Ако беше демократски избран парламентот,тогаш тој ќе беше комплетен.Ама вака како што оди најверојатно до пролет ќе имаме предвремени,ама тогаш ќе дојде до изненадување,поготово за тие како тебе кои спиете длабок сон и мислите дека оваа власт ќе биде незаменлива.(Пријави ме,ама никој со мене не би се замарал бидејќи јас сум ситна риба)
Сам си контрадикторен. Шо се попишмани? Нели ке палевте жаревте, сега ќе чекате пролет да дојди па легално да си дојдите на власт. Дај одлучи се, вака со менување на став за 5 мин никој нема да ви верва.
И не е финтата дали јас би те пријавил или не, туку само ти осврнав внимание дека тоа што го пиша е казниво по закон во сите демократки држави( во недемократските уште повеќе) и за беља баш тебе можат да те земат за пример пошто си како што рече ситна риба. Ако немаш забележано и тука и секаде во светот попрво ке го јади некој дека украл едно чоколадо од продавница отколку 7 милиони евра.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Секогш секаде има незадоволни кои не сакаат да работат па измислуваат причини да штрајкуваат
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.146
Поени од реакции
8.544
Ќе видиме во понеделник како ќе поминат нашиве протести :нинџ:
Дали зборуваш за протестот на студентите?
Те молам напиши кога е и кои се барањата?
Јас видов едно мало плакатче, но немав време да го прочитам, кога пак додов - плакатчето го немаше
 
Член од
3 јуни 2013
Мислења
1.944
Поени од реакции
1.192
Сам си контрадикторен. Шо се попишмани? Нели ке палевте жаревте, сега ќе чекате пролет да дојди па легално да си дојдите на власт. Дај одлучи се, вака со менување на став за 5 мин никој нема да ви верва.
И не е финтата дали јас би те пријавил или не, туку само ти осврнав внимание дека тоа што го пиша е казниво по закон во сите демократки држави( во недемократските уште повеќе) и за беља баш тебе можат да те земат за пример пошто си како што рече ситна риба. Ако немаш забележано и тука и секаде во светот попрво ке го јади некој дека украл едно чоколадо од продавница отколку 7 милиони евра.
Тоа беше и мојата поента,нас не ни веруваат ,ама што правиме кога и вас нема веќе да ви веруваат.Битното е народот да се разбуди,сам да си го најде патот.Клучот и решението на проблемот е во вториот болд,ти веќе го кажа,тоа што треба да го увидат меѓународната заедница.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Ако беше демократски избран парламентот,тогаш тој ќе беше комплетен.Ама вака како што оди најверојатно до пролет ќе имаме предвремени,ама тогаш ќе дојде до изненадување,поготово за тие како тебе кои спиете длабок сон и мислите дека оваа власт ќе биде незаменлива.(Пријави ме,ама никој со мене не би се замарал бидејќи јас сум ситна риба)
Just dream for early elections

И да во наредните 50тина години додека има саката опозиција што менува имиња и знамиња оваа власт е незаменлива
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.795
Поени од реакции
21.217
Тоа беше и мојата поента,нас не ни веруваат ,ама што правиме кога и вас нема веќе да ви веруваат.Битното е народот да се разбуди,сам да си го најде патот.Клучот и решението на проблемот е во вториот болд,ти веќе го кажа,тоа што треба да го увидат меѓународната заедница.
Сигурен си дека баш тоа сакаш да го увидат? Ај размисли малце.[DOUBLEPOST=1416089021][/DOUBLEPOST]
Дали зборуваш за протестот на студентите?
Те молам напиши кога е и кои се барањата?
Јас видов едно мало плакатче, но немав време да го прочитам, кога пак додов - плакатчето го немаше
Ви ги киниме :pipi:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.344
Поени од реакции
79.170
И да во наредните 50тина години додека има саката опозиција што менува имиња и знамиња оваа власт е незаменлива
Да, затоа цела среќа е, што дојде оваа власт и конечно стави македонски национални симболи на знаме и грб. А и уставното име го врати, па веќе не сме БЈРМ во ООН.
(y)
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Да, затоа цела среќа е, што дојде оваа власт и конечно стави македонски национални симболи на знаме и грб. А и уставното име го врати, па веќе не сме БЈРМ во ООН.
(y)
А и тешко дека некоја наредна власт во догледно време би го сторила тоа... за жал...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.344
Поени од реакции
79.170
А и тешко дека некоја наредна власт во догледно време би го сторила тоа... за жал...
Но, затоа можат да мењаат устав и триста пеесе законодавни преседани да напраат, можат и да амнестираат воени злосторници (контра од сите меѓународни норми и препораки), кои злосторници на нивниот сопствен народ му правеа фантазмагории, али не, не можат најпатриотите* да стаат македонски национален симбол, ни на грб ни на знаме. Нити за името у ООН не можат ништо да напраат. Јеби га.

више десет години се на власт и имаат по 63 пратеника*
 

Kajgana Shop

На врв Bottom