Витаминка - Прилеп

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Која утка секојдневно ја пијам не треси глупости, цевитаната ми е 100% поубава од онаа цедевита, пф нема врска. Абе наше си е наше.
--- надополнето: 27 октомври 2012 во 11:11 ---
http://www.sitel.com.mk/proizvodite-na-vitaminka-na-pazarot-na-obedinetite-arapski-emirati
Одлично, браво !
Значи ако ја пиеш ти секој ден мора да е поубава од Цедевита? тоа што е копија, автоматски ја прави послаб производ, за вкусот нема ни да зборам.

Пиј уште малце, и ќе се убедиш дека стварно е вистина тоа што го збориш, Цедевита е неспоредливо подобар производ од Цевитана, бидете малце реални.
 
L

Löwe

Гостин
Неколку пати сум пробал и од тоа и од тоа во кратов временски период, и дефинитивно Цевитаната е подобра. Цедевитата е како вода. Никаков вкус
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.954
Поени од реакции
1.349
Кај ги купувате овие бомбони и искрено сите вакви бомбони и мали чоколатца.Освен пеперминтот ( и тој ептен ретко ) другово немам во живот видено негде да продаваат.
Јас само пеперминт си земам, во апОтеките има стално, закон се. :D
 
Член од
20 октомври 2012
Мислења
14
Поени од реакции
10
Омилен пијалок ми е Цедевита. Многупати земам и Цевитана но има послаб вкус и потешко се раствара. Инаку другите производи се добри.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.133
Поени од реакции
18.131
Значи ако ја пиеш ти секој ден мора да е поубава од Цедевита? тоа што е копија, автоматски ја прави послаб производ, за вкусот нема ни да зборам.
Пиј уште малце, и ќе се убедиш дека стварно е вистина тоа што го збориш, Цедевита е неспоредливо подобар производ од Цевитана, бидете малце реални.
Почнати се во иста година со производство (1970), планска економија јбг :D А вкусот зависно од корисникот.Мене двете не ми се погодени.
Aма овие :cuc:
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Почнати се во иста година со производство (1970), планска економија јбг :D А вкусот зависно од корисникот.Мене двете не ми се погодени.
Aма овие :cuc:
Ги неам пробано овие, а и не сум ги забележала во маркет....ама мора да се пробаат :icon_lol:
 

Verdict

Galadriel
Член од
21 мај 2012
Мислења
2.197
Поени од реакции
2.114
Значи ако ја пиеш ти секој ден мора да е поубава од Цедевита? тоа што е копија, автоматски ја прави послаб производ, за вкусот нема ни да зборам.

Пиј уште малце, и ќе се убедиш дека стварно е вистина тоа што го збориш, Цедевита е неспоредливо подобар производ од Цевитана, бидете малце реални.
Хах, шо има врска кој излегол прв на пазарот ? Кој излегол прв, Пепси или Кока кола ? Ако е Пепси значи дека е поубав од Кока-колата ? Не заебавај, арно пиша некој член погоре, како вода е цедевитана. Дојди кај мене дома да ти бапнам една цевитана да видиш како ги правам има без вода само прашакот да го пиеш :D
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
И двете се најубај, стегнете ми сега ми се допајЏа :P
Сте се поделиле на два табори ко децана мали ебаго. Иначе шо знам, цедевита на одмор пијав уба беше, ама не можам да се сетам искрено дали поуба од цевитана, која ја пијам почесто бидејќи на дофат ми е во нашево малско затуцано дујчанче
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945


Еден од најубавите производи на Стоби Флипс. Втори ми се атлантисот а макарони без кечап од Витаминка неможам да ги замислам.
 
Член од
15 јануари 2012
Мислења
652
Поени од реакции
192
Osven veligdenskite jajca, nisto drugo od Vitaminka ne kupuvam.
Duri ni smokite.
One skolkite edno vreme mi bea super, sega gi isporasipaa i ne kupuvam poveke.
 
Член од
15 јануари 2012
Мислења
652
Поени од реакции
192
Значи ако ја пиеш ти секој ден мора да е поубава од Цедевита? тоа што е копија, автоматски ја прави послаб производ, за вкусот нема ни да зборам.

Пиј уште малце, и ќе се убедиш дека стварно е вистина тоа што го збориш, Цедевита е неспоредливо подобар производ од Цевитана, бидете малце реални.
Original si e sepak original ;)
 
Член од
3 септември 2012
Мислења
127
Поени од реакции
117
Една од ретките домашни компании што ги ценам, ако не и единствената. Има одлични производи, само што не им чинат амбалажите, а за имињата на производите да не правиме муабет, крајно се неинвентивни- Мелоди, Луна и сл.
Инаку Атлантис, Витанез, Стоби Флипс,Чоко Стоби Флипс, па и Витакрем се производи со оригинален вкус и беспрекорен квалитет.Фали само маркетинг тимот да биде малце покреативен
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
269
Поени од реакции
69
Витаминка располага со голем асортиман и според мене доста квалитетен.Купувајте домашни производи.:)
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Успешна компанија,врвен квалитет,ама за мене мајка ми е незаменлива витаминка :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom