Вашите пријатели на Facebook

Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Околу 200 'пријатели'. Повеќето ги знам лично. Останатите сум ги запознал на нет и главно се од странство. Не додавам во пријтели кој ќе стигне и не прифаќам кога некој рандом ќе ме аддне. Фејзбук користам главно за разговор (мсн немам уклучено не памтам од кога), да видам дали има нешто ново на групата од факс или да промањачам слики на некого. Не сум јас крив кога не си ги кријат со време....
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
polovina od prijatelite ne gi ni poznavam:) onaka mi stoat samo za prijateli :)
 
Член од
5 август 2010
Мислења
222
Поени од реакции
50
Mozebi e offtopik ova ali mora da vidite edna slika , namerno ja slikav koga mi go pisa toa deckoto :D



Mrazam zensko koa ke mi pise ' Te molam lajk na slikava :) Fala <3 ' A ne pa masko ccc... ne e kuznai sto ali se iznacudiv kako moze masko da bara od drugo masko da mu stai lajk na negova slika.. ni go znam ni poznavam deteto xD :))
 
С

Спенсер

Гостин
Над 200- бришам

Од тие ~200, 190 ги знам :)
 

MadA@FakA

Black&White
Член од
4 август 2006
Мислења
1.046
Поени од реакции
104
Јас имам 389.. кога ми пораснуваат до 400 обични ги намалувам на 350 (до сега 3 пати е имало чистка)..
со 50-60% се знам, 20-30% онака само на фаца а другите 10 % се некој непознати, само во последно време пазам кој бришам бидејќи кога дојде бројката 400 ми се има случено при бришењето да избришам некој познати зашто не ги познаам на профил сликата :nesum:
обично бришам шмизли (не е важно дали се знаеме или не, ако е шмизла оде на delete) и некој помали деца.. кога се сака најде се по некој :)
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
604... дали знам 20тина од тие, ама нема везе другите 584 ќе ми требаат кога ќе се селам. ;)
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
4 години на фб и само 70 пријатели :)
 

SteF1z

Unique >)
Член од
14 јануари 2010
Мислења
25
Поени од реакции
4
Имам 854 пријатели на фејсбук.
Од тие пријатели 600 + / - ги знам.
А другите немам појма кои се..
Исто така мразам кога ме молат за еден глупав ЛИКЕ.
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Што сакав да кажам,имам 697 пријателчиња,пола ми се школски и колеги останатото роднини и пријатели со кој си го имам муабетот :) а се наога и по некој непознат ама изгледа како што ми се чини брзо ке ги снема од листата на пријатели.
Па имав 710 до пред некој ден,ме фатија лудите како и секогаш,и оној кој замара со тагирање и мава лајк на секој топик па и да не го разбира го бришам.Сега останав на 640.Едно чудо изблокирав.
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
Па имав 710 до пред некој ден,ме фатија лудите како и секогаш,и оној кој замара со тагирање и мава лајк на секој топик па и да не го разбира го бришам.Сега останав на 640.Едно чудо изблокирав.
Е многу бе 70 души само....

пс
. ај одблокирај ме плс, нема да ти досаѓам веќе и ќе кликам лајк само на сликите со назнака „Лето“ ;)
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Е многу бе 70 души само....

пс
. ај одблокирај ме плс, нема да ти досаѓам веќе и ќе кликам лајк само на сликите со назнака „Лето“ ;)
Да бе а малку се :pos:
Нема да те одблокнам,еднаш штом сум те блокнала нема назад.:icon_lol:
И не ми кимкај погрешно ке те сфатам :vozbud:
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
Да бе а малку се :pos:
Нема да те одблокнам,еднаш штом сум те блокнала нема назад.:icon_lol:
И не ми кимкај погрешно ке те сфатам :vozbud:
Ц..ц..ц.. така а !? Е не те „боцкам“ веќе, така да си знаеш :P~
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Имам 1927. Пола не ги ни знам. А другите онака
 
Член од
16 мај 2011
Мислења
158
Поени од реакции
85
245 исто и јас пола ги знам пола не. А да ми стојат таму 1000 пријатели, не. Сакам кога ќе гледам во новости, да ги гледам новостите од познати луѓе т.е. од тие што ги знам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom