Вашата баба...

Мортидо

занаетчија дете
Член од
15 февруари 2009
Мислења
1.874
Поени од реакции
1.087
...веќе три години свири харфа на некој облак...
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Лелее женатаа е ѕверка али ме вади од кожа кога ќе фати да се жали и тоа истото го врти секој ден!
Не дај боже да се пожалишш аии има да слушаш една прича цел ден! :nesvest:
Таман ќе излезам ..бабеее што правиш? Евеее внучок умираам ооф лелеее..ахххх...цела десна страна ме боли (на лицето,па покажува каде)Па стомакот..аии а глава глава леле леле ахх..ти како си внучко?Абе бабо лошо и јас забиве ме убиваат..леле остаај ќе умрам..па и ја бе бабо и што сеа,еве не се жалам..еееех ти млада си ..а ногата леле..во стомак вчера глушец ми влезе ме јаде ахх внучко ..и тука веќе јас пиздам и ќе и речам добро коа ќе го извадиш викни ме да го јадеме :nerv: и си излагам :toe:
Само се жали али е фенци бабичка некад коа ќе се закараат со дедо ми ..еее тогаш е пукање сеири :)
slichna situacija i kaj mene :D
 

Bum[B]lEbEE

sibirec
Член од
19 ноември 2010
Мислења
49
Поени од реакции
1
Мојата баба.. јади синко јаде.. ама бабо не ми се јаде ама ајде малце јади јади.. облечи се ладно е... СИНКОООО СОКООЛ БАБИИИИИН ЈАГНЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ :toe:
 
S

StormRage

Гостин
Едната баба око не ми трепнало да ја скинам абе по неразбран чоек не сум видел... по катиљ нигде ... а другата си ми е ок :)
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Незнам дали ја имам ставено на темава, но ајде ќе ја ставам :) Сликата кажува се...

 
K

kalimer0

Гостин
Мојата баба е мртва но кога бев кај еден другар се случи интересна случка со неговата баба. Баба му е слепа и сакаше да разговара преку skype со нејзиниот син (чичко на другар ми) во Америка. Батката и го исклучи микрофонот и бабава 30 минути на празно му кажувала како ја болело главата незнам што јас само што видов излегов од соба неможев да издржам од смеа. Жал ми беше за бабата ама луд внук има :raz:
 
V

Vollstandig

Гостин
Незнам дали ја имам ставено на темава, но ајде ќе ја ставам :) Сликата кажува се...


Коментар од баба ми за бабата на скај дог: “Шо време дојде и бабиве се сликат на телевизија“

Иначе ко го местев интернетот, кај мене всоба седам со тие за каблоската, и дошле екипата за интернет и ја прашуват баба ми: “Бабо на која бандера да го местиме кабелот“?
И оваа - На таа шо е поевтино на незе местетего:)
 

nilla-vanilla

#kingliam
Член од
17 јуни 2010
Мислења
2.041
Поени од реакции
1.747
Едната не сакам име да и спомнам, а другата не напушти пред неколку месеци. Додека беше жива ми пречеше со многу работи што ги правеше, а сега ми недостига и сфатив кого всушност изгубив и колку ме сакаше... :'(
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Бабеве се класика ! :D
 

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
Баба ми е ѕвер,не одбива не за одговор,кога се работи за храна.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
603
Поени од реакции
1.807
Имам две баби.Едната многу си ја сакам(цело мое детство го поминав со неа и секогаш е тука за да ти помогне во секоја ситуација) а другата па.. не баш(нема ништо направено за мене а и многу е лоша)
Оваа што многу си ја сакам е интресна и забавна.Знае да треска многу глупости :) и има многу случки повразни со неа.
На времето нели сите одевме по интернет кафеа да играме игри,на мирц сеедевме и се допишувавме.. и сега еден ден и велам на баба ми:Бабоо одам во интернет кафе. И таа:Бабеее кај ојш на интерно??? аххаха :))
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.112
To the one I lost recently...

Космополит бе брат. Огромна желба за учење на нови нешта. Љубопитност до бескрај. Шетан човек, љубител на многу култури, земји, народи... Граѓанин на светот.
Атеист, израснат во Католичко - протестантска средина. Полиглот. Љубител на живиот свет. Обожавател на мачки и кучиња.
Читач. Обожавател на културните настани, дури и кога не беше способна да присуствува во нив.
Патна енциклопедија. Учителка. Професорка. Медицинар. Правник. Усмерувач на многу луѓе кон вистинскиот пат.
Никогаш незапирлива во својот дух. Секогаш оптимизам, дури и во последните моменти на својот живот.
Оската на друштвото. Столб на семејството.
Жена која секогаш ќе ја памтам како таква.

May peace be with you...
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.074
Поени од реакции
581
За жал никогаш нема да осетам какво е чувството да имаш баба.
 
T

Torchyrus

Гостин
Сабалјево у 7 саат си одат другарите од кај мене накај дома и испаѓаме у двор и ете ја баба ми иде и вика еее синко многу рано си станал ( а ја не сум легнал ич очите ми се затвараат :pos:) и ми вика оти па и другарите си ги скорнал толку рано да си одат мене ми иде да се смеам ама ни да се смеам ни да плачам ...неможам сега да ја опишувам баба ми шо како само ќе кажам накратко дека многу ме напиња за глупости како синко немој да пиеш ово оно ... али морам да ја пофалам екстра е убави јадења готви за тоа е специјалиста кисс до нејзе :D заслушува повеќе да ја фалам ама као шо кажав џабе ќе куцам а и сигурно на некој кајганџија не му е дојдено да чита како ја фалам баба ми ... :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom