Вашата баба...

Член од
11 септември 2007
Мислења
188
Поени од реакции
10
Сите баби се циркус. Еве мојава пример,и викам: Бабо,дај ми го далинското... и она:Што??? јас:Далинското да ми го подадеш. Она:Што да направам??? Јас: Далинското бабо да ми го подадеш,далинското!!!! Она:не те слушам. И викам:мамата у п**** да ти ја ****. Она:Ааааа ти мене ке ме пцуеш срам да ти е...
Дајте пишете некоја ваша интересна случка...


[Едитирано од модератор: пцовки]
 
Член од
31 јули 2007
Мислења
1.580
Поени од реакции
39
Аааа.. како не ти е срам да ја пцуеш баба ти :) ја никогаш тоа не би го напрајл.

Мојта баба секој 3-4 ден ме тера да одам на доктор да и препишувам апчиња жената ко за појадок ги пие :)
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Баба ми е закон бе...коа ме дозна дека пушам,не му кажа на никој.Дури и за апчињата не ме кажуеше едно време...:pos2:
Углавно,жената е супер,ми праи најубаи јадења на свет и...ја сакам бе....:pipi:
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
Каква баба-мртва баба :icon_lol:
Јас си немам баба!:pipi:
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Ми прави убави јадења, средува мои нереди :)

- и си ја сакам :pipi:
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Ме нервира пошто се меша во мој работи. Инаку ок е.

А бабата на другарка ми е најзакон. Еднаш праевме муабет за дечковци пред неа, и таа ни вика: Бабе, шо ќе ги менвате дечковците, сите се исти, само техниката е различна. :pos2:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Mногу си ја сакам баба ми. Легендарна жена е и не би ја менувала со никого.
 

Slatka mala

*** unique ***
Член од
10 јули 2007
Мислења
652
Поени од реакции
2
Имам две баби и и двете си ги сакам. Не ми се мешаат нешто многу во животот, во смисол да ми чуваат тајни, да ме кажуваат дома што и како правам, пошто и не ги ни гледам нешто многу т.е. им идам на гости најмногу два-три пати годишно, поради што често ми приговараат.
Сам ме лути тоа што сакаат понекогаш да дознаат нешто повеќе од тоа што треба да го знаат.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.112
И јас имам две баби и двете во одлична состојба. И двете ги сакам најмногу, И двете ги знаат сите тајни, и двете се полиглоти (се метнале на мене :pos:).
 

Bush(av)

Aut inveniam viam aut faciam.
Член од
30 април 2007
Мислења
758
Поени од реакции
7
Имам две баби, најзакон се. Едната е тука за муабет, другата е махер во кујна.
МЛогу си ги сакам:pipi:
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Имам две баби ама исто ко да немам - што ке ми се кога доагаат на гости само кога им е родеден на некој од моите или за празници (или ако им требаат пари за на одмор)

како и да е многу ги мразам затоа што ме тераат да јадам.:toe:
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
И јас имам две. Едната живее со нас.
Ама не сум нешто посебно блиска, кога бев помала често се каравме зашто таа ме гледаше моите кога беа излезени или беа на работа.
Другата ја посетувам во месецот 2-3 пати и онака вообичаени муабети.
Стари луѓе...
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Си ги сакам двете баби, но и двете ги гледам по 4-5 пати месечно...и кога одам кај нив и двете ми одат по кејфот
Инаку едната прави неверојатно убави јадења:)
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Многу си ја сакам баба ми, ги обожавам нејзините јадења, ммм, нешто најубаво на свет:helou: , секогаш расположена за муабет, кафе, ама многу ми е смешно што несесер го вика есесер:pos2: ама тоа е мојата баба:helou:
 

aneta:)

animal lover
Член од
3 јули 2007
Мислења
449
Поени од реакции
13
Баба што живееше кај мене, беше циркузи. Пошто не слушаше и не гледаше многу јас често пати ќе си дојдам од школо ќе и кажам бабо јас си дојдов она ниту ме слуша, ниту ме гледа дека сум дошла и после ми вика па што не ми кажа дека си дошла.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom