Бугарски паравоен поход во Македонија

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 април 2008
Мислења
71
Поени од реакции
0
мАЈМУН КЕ ИМАТЕЕ ВООРУЖЕНА ПРАТЊА ОД КРИМИНАЛНИ СТРУКТУРИ ОД ТУКА...КОЈ ОД САБЈА ЖИВЕЕ ОД САБЈА КЕ УМРЕ
Kolku sum jas informiran vo hotel vo Dojran treba da bide smestena grupa na Francuzi i Anglicani koi se del od gekorot, dodeka bugarite i grcite treba da go organiziraat ona vo koe se sigurni i imaat zaednicki stav MAKEDONIJA E NICIJA ZEMJA.
Dekorot da se proveri veke da ne e otsednat vo Dojran, dodeka lesinarite treba da stignat pokasno.
Izgovorot poseta na grobovite na nivnite vojnici od onie vreminja ne drzi. Povtorno baram odgovor na prasanjeto:
IMA LI BUGARSKI GROBISTA VO MAKEDONIJA?
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.543
Поени од реакции
42
Uste ovie bugarcinjava ni falea...Kako go zatvorija Krasniqi neznam,ke go ispratevme i nego na "rashodka" so niv i posle gledas se vrati nasiot pirinski del :toe::baeh:
 
Член од
27 мај 2008
Мислења
1.025
Поени од реакции
41
татрски гробишта има на неколку места во Бт и околијата,знам секоја година се организираат само не знам за кој ден
посебно лани во близина на едно село Цапари мислам дека беше
ние појма немавме не беше ништо најавено
дознавме преку медиумите
на чело беше болварскио конзул во Бт
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
32
а ти ке дојдеш конечно КОНКРЕТНО да го кажеш твојот став за „блгарштината“ кај шо треба, на бугарите во очи, или само ќе какаш по форумов нјато нјато, ес де ес, шумкари, букари, бла бла...

уште тро и ќе помисли чоек дека си вонбрачно дете на рада и бране...
-----------------

иначе, не летајте, и не прајте зелени.

на пример, блокади на патиштата по кои треба да се движат копилињата ќе има голем ефект, зато треба да се најдат луѓе со коли, камиони, трактори, приколици, и да се организира то „самото од себе“

а јас лично барам неколку војводи, сердари, комити, шо ако треба ке станат и ајдуци, во случај да успеат да влезат во Мариово.

да им ја запееме „кој душман ќе влези, жив нема да излези“

и баш сакам да го видам тој џандар шо ќе крени рака на мене или друг Македонец, да брани некакви си гомна шо дошле да провоцираат на наша земја...

најубаво да се повика мвр да подели по некој пендрак, оти ако случајно застанат против народот, и нив (џандарите) сабја ги сечи и куршум ги дупи...
 

Станоја

The Patriot
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.322
Поени од реакции
29
Нека тргнат во поход...ќе изгорат од сонцето...
 
Член од
6 април 2008
Мислења
71
Поени од реакции
0
Blagodaram za informacijata.Znaci i bugarite se okupatori i ja izgubile vojnata.

Na 10 planiraat pohod i proslava za nesto sto e izgubeno....ne me cudi od Bugarite sto slavat porazi, tuku ovie nasi janicari sto mislat deka slavat nesto golemo.
DA SE ZNAE:
BUGARITE SEKOGAS SE BILE VO SOJUZ SO ONIE KOI GUBAT. (BALKANISKITE VOJNI, PRVATA SVETSKA VOJNA, VTORATA SVETSKA VOJNA SEGA KAKO CLENKI NA EU TREBA I TOA DA SE RASPADNE...) GOSPOD NEKA IM E NA POMOS DA IMAAT USTE EDEN DEN ZA PROSLAVA.
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
а ти ке дојдеш конечно КОНКРЕТНО да го кажеш твојот став за „блгарштината“ кај шо треба, на бугарите во очи, или само ќе какаш по форумов нјато нјато, ес де ес, шумкари, букари, бла бла...

уште тро и ќе помисли чоек дека си вонбрачно дете на рада и бране...

иначе, не летајте,
Ti da si zemes nekoe apaurince ne kje bide loso(od 10mg). Takvi kako tebe go svedoa forumov na najnisko mozno nivo. Se sto moze da se procita e kako grupa promaseni dpmnovci od UMS se izivuva(se leci) ili barem taka misli, so bilo koj sto kje se pojavi so razlicno mislenje od ona propisanoto kolku smee da se misli od stabot na dpmne.
Vakvi raboti se slucuvaa samo od 98-2002 i sega, cukni ja toa tikvata od nekoj saglam armiran beton.:pusk:
 

Станоја

The Patriot
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.322
Поени од реакции
29
Ti da si zemes nekoe apaurince ne kje bide loso(od 10mg). Takvi kako tebe go svedoa forumov na najnisko mozno nivo. Se sto moze da se procita e kako grupa promaseni dpmnovci od UMS se izivuva(se leci) ili barem taka misli, so bilo koj sto kje se pojavi so razlicno mislenje od ona propisanoto kolku smee da se misli od stabot na dpmne.
Vakvi raboti se slucuvaa samo od 98-2002 i sega, cukni ja toa tikvata od narmirekoj saglam an beton.:pusk:
човече свесен ли си што зборуваш овде се работи за поделба на Македониоја а ти мешаш партии односно баби и жаби.

илјада пати да ви се каже ли треба дека кога се работи за Македонија нема мешање на партиии....алооооооооо..........
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Potapa tema ne sum procital. :tapp:
Dobro be luge tolku vie dosadno, uste malce i marsovcite ke pravat zavera protiv bibliskata zemja Makedonija :tapp:
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
абе можеш ли барем еден ебан пост да напишеш без да ги спомнеш сдс комуњарите или вмро?
 
N

n/a

Гостин
човече свесен ли си што зборуваш овде се работи за поделба на Македониоја а ти мешаш партии односно баби и жаби.

илјада пати да ви се каже ли треба дека кога се работи за Македонија нема мешање на партиии....алооооооооо..........
Истото и јас имам да му го кажам.
И Интел... немој да бегаш него да земеш фино-лепо боен ред и да се најдеш у работа.
Без многу паламудење и демонстрирање `организациона способност`.
Ела да ги `пројдеме` бугарите...
па пак ќе си се караме меѓу себе ако нема друго чајре.
:toe:
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Bugarija ke ne napagala?
Bugarija e vo EU Helooooooooooo!

p.s
Ovoj INTEL mislam deka poveke go saka SDS od samite osnovaci na SDS.
 
N

n/a

Гостин
Potapa tema ne sum procital. :tapp:
Dobro be luge tolku vie dosadno, uste malce i marsovcite ke pravat zavera protiv bibliskata zemja Makedonija :tapp:
Шабане....:tapp:
чукни ја таа пепелницата.
Ова е де факто организирано од бугарска амбасада и нивното МНР...
и се работи за отворена провокација со која што се негира се што е македонско.
 

Станоја

The Patriot
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.322
Поени од реакции
29
абе остајте сдс, вмро ,нсдп, дуи ,дпа..и ти реков ми рече партии.

ние треба да бидеме едниствени во вакви моменти а не меѓусебно да се препукуваме.

И Zevsus да те надополнам и на крај да си земеме оружјето и да си се испотепаме меѓу себе па нека не делат и што сакаат нека прават расколнициве ако победат или ако победиме ние барем ке бидеме едниствени.

РАЃАЛА МАКЕДОНИЈА ЈУНАЦИ И ПРЕДАВНИЦИ ДУШМАНИ СЕГА СЛУШНЕТЕ ДОЈДЕ ВРЕМЕ ДА СЕ СПЛОТИМЕ
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom