Бугарски паравоен поход во Македонија

Статус
Затворена за нови мислења.

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
ОФИЦИЈАЛНО Е!


НЕ САМО ОБИЧНО ЗНАМЕ...СЕ СПРЕМА ГРАНДИОЗЕН БЕЛЕГ НА БУГАРШТИНАТА КОЈ КЕ БИДЕ РАЗВИОРЕН НА СРЕД МАКЕДОНСКА ТЕРИТОРИЈА...НА ВРВ НА МАКЕДОНСКА ПЛАНИНА
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Да, да, официјално,поофицијално здравје.

Организатор Бугарската амбасада.:tv:

Каде ни е збирно место?
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
Да, да, официјално,поофицијално здравје.Организатор Бугарската амбасада.
мислев на знамето и СПОМЕНИКОТ....МАКЕДОНЦИ..ОГРОМНО БУГАРСКО ЗНАМЕ И СПОМЕНИК ВО ЧЕСТ НА ТИЕ ШТО КРВТА НА ВАШИТЕ ДЕДОВЦИ ЈА ЛЕЕА...во сред земја со наш амин.....


Каде ни е збирно место?
Тоа информации во бугарска амбасада
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
мислев на знамето и СПОМЕНИКОТ....МАКЕДОНЦИ..ОГРОМНО БУГАРСКО ЗНАМЕ И СПОМЕНИК ВО ЧЕСТ НА ТИЕ ШТО КРВТА НА ВАШИТЕ ДЕДОВЦИ ЈА ЛЕЕА...во сред земја со наш амин.....


Тоа информации во бугарска амбасада
Па ја ти велам официјално Бугарската амбасада е организатор.

Зашто и нам да ни биде исто збирно место со Бугарите,заедно ваљда не планираш да маршираме? :helou:
 
N

n/a

Гостин
Дајте сега сериозно.
За утре е закажана координација помеѓу тела на МНР и МВР по повод најавениот `поход в Македонија`.
Новинарите од дневните весници се веќе известени за намерите на нашите источни соседи.Мислам дека вечер ќе има насловна во весник `Вечер`.
Координација од друг тип-исто има и е успешна.

Тоа што ме буни е што бугарскиот текст кој што попладнево го цитирал македонцки е пишан во минато време.
Има некој разумен коментар?
Неможно е се направи таков `поход` за толку кратко време.
Некој... пак нагло лаже.
И покрај настојувањето...
телефоните на организаторите-не работат!!!
У.П.М -ќе доаѓаат.... или пак ќе лажат дека биле они...
?????
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Много интересно,зашто Македонската влада ке дозволува леко воуражени лица да влезат на териториjaта на МК?Тука наjкрива е владата на МК.Нека сопрат тези кои са воуражени и да не им се дозволува да влезнат во МК.
 
N

n/a

Гостин
Mалку и сум го јадел...
право да ви кажам...:
Igor
Ova kje odi vo utresniot broj.
Ja pisav samo edna recenica deka MCI otkako slusnale za sredbata kako vistinski domakjini resile da organiziraat precek.
Ako mislis deka treba, kje cekam utre da mi pises i nesto drugo
Pozdrav, .................

Али не е проблем...
Зеко ќе прави двоен пречек.
Еден у град доле со дипломатија...
и еден у планина со хебли и мотки.
Нек се угоде!
:vozbud::vozbud::vozbud:
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
Па ја ти велам официјално Бугарската амбасада е организатор.
Зашто и нам да ни биде исто збирно место со Бугарите,заедно ваљда не планираш да маршираме? :helou:
Брат се испомешаа работите бидејки нема официјален организатор...така да зимај маало и јуриш....ке знаеме саат бугарите ке кажат....е сега дали во охрид..дали во берово или на пола пат до дојран..не знам...изгледа ке има на повеке места секој по желба ко што читам........имаш пп


За утре е закажана координација помеѓу тела на МНР и МВР по повод најавениот `поход в Македонија`.
А КОЈ У ПМ..ГИ КООРДИНИРАШЕ МВР..ШТО Е ПОЕНТАТА ПАК ДА ТЕПААТ НАШИ!!!


Новинарите од дневните весници се веќе известени за намерите на нашите источни соседи.Мислам дека вечер ќе има насловна во весник `Вечер`.
НОВИНАРИТЕ СЕ ИЗВЕСТЕНИ ПРЕД ЕДНА НЕДЕЛА...ЧУДНО КАКО КУТАТ И ОНИ И ДРЖАВАТА...ДА НЕ БЕШЕ ПОСТИРАНО ТУКА...ТАКА КЕ ПОМИНЕШЕ


Координација од друг тип-исто има и е успешна.
ТОА ТРЕБА ДА СТЕ СИТЕ ПОЈАСНИ И ПОСЕРИОЗНИ ДА НЕ СЕ ИСПОТЕМАМЕ ПО ПЛАНИНИТЕ..НЕ ЕДЕН НАЈАВИ УЧЕСТВО
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
Много интересно,зашто Македонската влада ке дозволува леко воуражени лица да влезат на териториjaта на МК?Тука наjкрива е владата на МК.Нека сопрат тези кои са воуражени и да не им се дозволува да влезнат во МК
мАЈМУН КЕ ИМАТЕЕ ВООРУЖЕНА ПРАТЊА ОД КРИМИНАЛНИ СТРУКТУРИ ОД ТУКА...КОЈ ОД САБЈА ЖИВЕЕ ОД САБЈА КЕ УМРЕ
 
N

n/a

Гостин
Македонцки...
што ти е на тебе бе?
И зошто се мора да биде проследено со толку помпа и недоверба?

Ти си газда во оваа куќа...
(како македонец во Македонија)
и понашај се како таков.
Не си ти тој што треба да се крие...
ене ти види галерија-од слики,до име и презиме-се има.
Не разбирам зошто толку недоверба кон своите.

И за име на Бога-пушти го веќе еднаш телефонот !!!
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
најпрво извинение за капсот,,,не обичавав да викам...

второ...ЗЕВСУС.....недоверба кон моите..бидејки моите до вчера на распит ставаа мои..

ова информација е постирана на отворен медиум за сите, намерно нема организатор за да нема одговорен ако некој зелен падне или попадне од шпионска рака...капираш....


Не си ти тој што треба да се крие...
воопшто..само не се ескпонирам
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
мАЈМУН КЕ ИМАТЕЕ ВООРУЖЕНА ПРАТЊА ОД КРИМИНАЛНИ СТРУКТУРИ ОД ТУКА...КОЈ ОД САБЈА ЖИВЕЕ ОД САБЈА КЕ УМРЕ
Пак работа за МВР,ако има такви на собира да ги уапса,лесно и просто.Надевам се дека този пат МВР нема да пропусне без да сака да биде тамо.Па да провери коj има оружие.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.645
Поени од реакции
5.319
Пак работа за МВР,ако има такви на собира да ги уапса,лесно и просто.Надевам се дека този пат МВР нема да пропусне без да сака да биде тамо.Па да провери коj има оружие.
Да да..И МВР патем, може да почне со шминкање на црно-бугарски фаци..Од црни, во уште поцрни со доза на сивило, и црвено!:toe:
 
Член од
15 мај 2008
Мислења
947
Поени од реакции
99
Нека одат по Галичица, ќе ги чекам Петрино со снајпер :pishtoldz
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom