Бугарски паравоен поход во Македонија

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Jas si ja sakam Makedonija najvekje, bas me zabole kurot za sdsm. A vie malku da si gi tresnete toa zelenite od nekoja taraba kaj sto seuste visat predizbornite plakati.
KOJ TREBA DA REAGIRA SO DIPLOMATSKA NOTA DO BUGARSKATA AMBASADA BE ALOOOOO, MNR ILI ZEVSUS ??????
Vlasta kje go prci , serdarot i comp kje odele na blokadi koi mufljusot Milosvski treba da gi sosece vo koren. Ama ne Fuere kje go proglasuvate persona non grata zosto ne mu go lancal na premierot. Vratete se po temite malku.
NEMA MUABET OVDE, AJ CAO.
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Potapa tema ne sum procital. :tapp:
Dobro be luge tolku vie dosadno, uste malce i marsovcite ke pravat zavera protiv bibliskata zemja Makedonija :tapp:
Добро бе тебе дома ли треба да ти влезат татари со знаме за да ти стане јасно што се случува?:tapp: Само провери колку татари се зачленети на форумов од булшитгариа и како серат цело време против нашата земја. Тие не се дојдени тука за дружење туку со јасна цел а само наивни македонци како тебе можат да помислат дека тоа е безопасно. Зарем еднаш се обиделе да провоцираат со градење на споменици и парадирање со нивни знамиња во нашата држава. Ако им допуштиш на глава ќе ти се качат. Сегде кај што се спомнува Македонија спамираат со нивни глупости и не само на форумов. Тие отворено ти кажуваат дека не сакаат да постоиш ти за некои завери зборуваш.
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Dobro izvinete za mojata ogranicenost da gi anticipiram probelmite i nastanite.
Vikate ke ima vojna.
I so sega?
Ke oblecete uniforma i ke ginete za Makedonija?
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Добро бе тебе дома ли треба да ти влезат татари со знаме за да ти стане јасно што се случува?:tapp:
Најде на кого да му држиш лекции (на избраниот )...прочитај ги неговите мислења на форумов и ќе дојдеш само до еден заклучок.......да не го приметуваш и само да не го приметуваш
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Најде на кого да му држиш лекции (на избраниот )...прочитај ги неговите мислења на форумов и ќе дојдеш само до еден заклучок.......да не го приметуваш и само да не го приметуваш
Абе знам дека постојат такви шегаџии на форумов само не ми е јасно ако му е толку тапа темата зашто се мачел да ја чита? Ако него му е сеедно дали ќе биде турко-монгол мене ич не ми е и порадо би умрел отколку да бидам пруисилен да се нарекувам татар или да ја видам мојата земја под татарско ропство. Иако не сум држел оружје до сега и сум по природа мирољубив, ама ако продолжат да провоцираат на овој начин ќе земам и јас пушка во рака.
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Најде на кого да му држиш лекции (на избраниот )...прочитај ги неговите мислења на форумов и ќе дојдеш само до еден заклучок.......да не го приметуваш и само да не го приметуваш
Imash pravo i jas ne go citam Izbraniot, i da go citash i da ne go citash pa nema da go razbersh.
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
Зевс нема ништо во вечер..ниту во другите весници


Дојран...прелистај назад..тој период ке има луге на одмор баш во Дојран..ако стигнат ТАТАРИТЕ ЖИВИ до таму:vozbud:
I so sega?
Ke oblecete uniforma i ke ginete za Makedonija?
кој спомна униформи...целта е да се мобилизрама и да АЛАРМИРАМЕ....да дојде до тие со униформите...а каква галама прави форумов...и тоа ке биде....а поединци кој ке се погодат на одмор во Охрид Дојран или негде помегу....тоа нив ке ги прашаш..секој со својот памет....а ако некој гине ова лето нема да бидеме ние..туку вие ви ебам мамата монголска


РАБОТАВА ДОБИВА НА ЖЕСТИНА И ГОЛЕМИНА....



ЕДНО НЕ МИ Е ЈАСНО...каде е нашата мила држава и неприкосновен премиер кој го гласав(ме) каде е родољубивата опозиција и непристрасните медиуми?????Каде е правдоњубивата искоординирана МВр и безбедност

АЛОООО КАЈ СТЕ....бугари во двор ке ни маршираат на коските ке ни се мочаат
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
ПО ПОВОД 90 ГОДИНИ ОД ПРВАТА СВЕТСКА ВОЈНА
БУГАРСКИ МАРШ ВО МАКЕДОНИЈА
Бугарите со воена маршрута по повод 90 години од крајот на Првата светска војна ќе се организирааат во Македонија. Како организатори на походот се бугарската амбасада во Скопје и бугарскиот конзулат во Битола.






Маршот е предвидено да започне на 10 јули од Охрид , Билјанини извори, и да трае 7 до 8 дена во кои е планирано да се поминат планините Кајмакчалам, Ниџе и Галичица. Во овој поход предвидено е и посета на местата на кои се одвивале битките во кои учествувале бугарските војници и да им се оддаде почит. Неофицијално групите ќе се движат по линијата на територијата на тогашна Бугарија. Војската ќе била лесно вооржена и на македонските планини ќе поставувале бугарски знамиња како обележување на нивна територија.

За сега од двете конзуларни претставништва потврдуваат само дека ќе има поход, но деталите ни најавија дека ќе ни ги соопштат подоцна.

Во оваа средба ќе учествуваат генералниот конзул од конзулатот во Битола, Наум Кајчев како и претседателот на друштвото за соработка помеѓу Македонија и Бугарија, Хоризонти од Охрид. Според бугарската агенција Фокус идејата за походот е токму на друштвото Хоризонти, а дипломатските претставништвата на Бугарија во земјава се соорганизатори.

Останува само дилемата дали по бистата на Тодор Александров во Велес и Христо Ботев во Скопје, за што тврдеа дека се само култура или историја дали и маршот на оваа недефинирана бугарско дипломатска воена формација е само потсетување или конкретно предупредување на некоја нова демаркација меѓу нашите “добри соседи” не само од север и југ туку и од исток.


http://sitel.com.mk/?ItemID=8157C31E2038044A90E926683B37893D
 

Smoke_a_lot

НЕСОПИРЛИВ
Член од
16 март 2008
Мислења
707
Поени од реакции
63
Па како домаќини мислам треба да пратиме одбор за пречек....него ова не изгледа како парада или некој отчет,ова бачко изглеа како тероризам...земајте манлихерите...з’ш ова не ми изглејт на добро...ОХРИД-Блгарскиот Ерусалим...опа види мајката!
 

Attachments

Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
. Војската ќе била лесно вооржена и на македонските планини ќе поставувале бугарски знамиња како обележување на нивна територија.
Лесно, тешко вооружена званично неповикана туѓа "војска" е чин на агресија..одговорот кон агресија е еден.
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
А на овие ако им се знае точно маршрутата да им експлодира некоја "заборавена" нагазна мина од втора светска.
 

Smoke_a_lot

НЕСОПИРЛИВ
Член од
16 март 2008
Мислења
707
Поени од реакции
63
А на овие ако им се знае точно маршрутата да им експлодира некоја "заборавена" нагазна мина од втора светска.
И то што викеш...море уште од Прва свецка...анти-тенковска
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.911
Поени од реакции
165
мајката да им ебам татарска
душава ми се нервира кога ќе прочитам вакво нешто
абре имаме ли ние војска и мвр да го запре ова
или треба народот сам да превзема во свои раце ???
 
N

n/a

Гостин
мајката да им ебам татарска
душава ми се нервира кога ќе прочитам вакво нешто
абре имаме ли ние војска и мвр да го запре ова
или треба народот сам да превзема во свои раце ???
A бе другар...
ќе чекаме уште два дена да видиме дали и што ќе преземе државата...
ако не...:toe:...нема проблем.
Дури можеби подобро.
Сами ќе се организираме и ќе се најдеме у работа.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
А од работа нема срамота :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom