Бодибилдинг суплементи

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.685
Поени од реакции
35.027
momentalno tezinata mi e 68 kg visina 173. kako so gledav po forumi najmnogu pofalbi ima za ovaj tip na gejner. vo 300 grama od gejnerov ima 50 grama na proteini i 75 grama na jagleno hidrati so mislam e dovolno vo eden dozer. vo 2 dozi imame 1250 kalorii soe dosta silen gejner. 5kg e vrejketo za edno 20 dena treba da se ispie pa ke vi pisam soe kakoe :) samo pak ke recam sekoe telo razlicno reagira.kajmene e najgolem problem telesnata tezina mnogu tesko kacuvam tezina mi trebaat meseci za da kacam tezina a pak nekoj od 3 kg gejner ke kaci 5 kg tezina se zavisi i do organizmot
Слабо математикава со протеините и јаглехидратите, на 2 дозерки т.е 330 грама треба да има 1250 калории, од кои 2.5 грама масти, 256грама јаглехидрати (од кои шеќери 19грама) и 50гр протеин.
http://www.bodybuilding.com/store/opt/sm.html
На времето кога шеташе госпо по земја го пиевме овој, али тогаш беше на пола од оваа цена што е сега. Овој е единствениот гејнер што сум го пиел, али во споредба со ова што ти си го зел сега е спејс шатл.
 
Член од
15 март 2013
Мислења
955
Поени од реакции
620
Слабо математикава со протеините и јаглехидратите, на 2 дозерки т.е 330 грама треба да има 1250 калории, од кои 2.5 грама масти, 256грама јаглехидрати (од кои шеќери 19грама) и 50гр протеин.
http://www.bodybuilding.com/store/opt/sm.html
На времето кога шеташе госпо по земја го пиевме овој, али тогаш беше на пола од оваа цена што е сега. Овој е единствениот гејнер што сум го пиел, али во споредба со ова што ти си го зел сега е спејс шатл.
кaј гo имa сегa? или преку нет сaмo[DOUBLEPOST=1482550923][/DOUBLEPOST]
Слабо математикава со протеините и јаглехидратите, на 2 дозерки т.е 330 грама треба да има 1250 калории, од кои 2.5 грама масти, 256грама јаглехидрати (од кои шеќери 19грама) и 50гр протеин.
http://www.bodybuilding.com/store/opt/sm.html
На времето кога шеташе госпо по земја го пиевме овој, али тогаш беше на пола од оваа цена што е сега. Овој е единствениот гејнер што сум го пиел, али во споредба со ова што ти си го зел сега е спејс шатл.
кaј гo имa сегa? или преку нет сaмo
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.685
Поени од реакции
35.027
кaј гo имa сегa? или преку нет сaмo[DOUBLEPOST=1482550923][/DOUBLEPOST]
кaј гo имa сегa? или преку нет сaмo
Провери во Премиум Спорт на раскрсницата од бул. Кочо Рацин и бул. 11 Октомври тие имаат Ултимејт нутришн, или евентуално по некоја теретана, знам во Фид имаат нешто од Ултимејт, но прескап е сега, не знам точна цена но очекувај да биде над 6к за 4.5кг, не знам дали ќе најдам некој каталог од тие што ги имав пред 6-7 години, но тогаш беше околу 4к и пониско.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.327
Поени од реакции
7.326
Што би ми препорачале да земам за да качам малку на килажа и да изградам мускул?
Во скоро време ќе земам протеин е сега размислувам што друго, креатин, глутамин БЦАА? совет некој?
Whey Protein Isolat ќе бараш од протеини, не само Whey да пишува!

Ако не пишува изолат боље не купувај, разликата меѓу нив е огромна.
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
Whey Protein Isolat ќе бараш од протеини, не само Whey да пишува!

Ако не пишува изолат боље не купувај, разликата меѓу нив е огромна.
Ова како на фиќо да му кажеш дека се освен керозин како гориво е глупост да употребува.
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
Ако некој сака да си биде фиќо, нека си биде.
И ти си во право. А, ако некој сака да глуми дека е формула еден, а е фиќо и така може. Изборот е индивидуално право на секој.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.327
Поени од реакции
7.326
И ти си во право. А, ако некој сака да глуми дека е формула еден, а е фиќо и така може. Изборот е индивидуално право на секој.
Џабе е глума, се глеа тоа од километар, посебно кај заставите.
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.917
Поени од реакции
1.384
mozam da kazam deka e dobar gejnerov,dava dovolno energia vo tekot na treninzite(dokolku se koristi pred trening) dosta kaloricen samo so e tezok za pienje -_- imam mal napredok odkako pocnav da go koristam se razbira so dobro izbalansirana hrana! imam uste pola za pienje pa se nadevam ke imam podobri rezultati pa koe za zemanje neka ne se dvoumi :)
 

Attachments

Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.624
Ако пијам дневно две дози Протеин, едната ако ја пијам после тренинг другата кога е најдобро-најоптимално да ја испијам (сабајле, навечер, пред тренинг? ).
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.917
Поени од реакции
1.384
Ако пијам дневно две дози Протеин, едната ако ја пијам после тренинг другата кога е најдобро-најоптимално да ја испијам (сабајле, навечер, пред тренинг? ).
edna doza vo tekot na denot pomejgu obroci a drugata doza pred spienje. pred trening zemaj ovosje ili banana so puter od kikiritki oves izmesajgi top energia dava za vreme na trening a odma posle trening da jadis e najdobro :P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom