Бодибилдинг суплементи

Член од
3 февруари 2016
Мислења
133
Поени од реакции
38
Предложете некој високо квалитетен креатин?Сакам да земам за прв пат да видиме како ке делува.
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Предложете некој високо квалитетен креатин?Сакам да земам за прв пат да видиме како ке делува.
Штета што немам толку пари да направам едно review на сите креатини достапни со декларација во Македонија, но работам на проект што ќе обезбеди нешто слично и ќе биди достапно за сите тука... Моја препорака најискрена е да земиш монохидрат конкретно на olimp моментално е најефтин мислам и најдобар тука на нашиов пазар со полно фалш производи...[DOUBLEPOST=1480593878][/DOUBLEPOST]
Предложете некој високо квалитетен креатин?Сакам да земам за прв пат да видиме како ке делува.
Штета што немам толку пари да направам едно review на сите креатини достапни со декларација во Македонија, но работам на проект што ќе обезбеди нешто слично и ќе биди достапно за сите тука... Моја препорака најискрена е да земиш монохидрат конкретно на olimp моментално е најефтин мислам и најдобар тука на нашиов пазар со полно фалш производи...
 
Последно уредено:
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.920
Поени од реакции
1.387


Добар е овај?
2500 денари е.

Sent from my D2403 using Tapatalk
naj katastrofalnite gejneri se ovie -_- jas zedov win hi mass gejner 1600 denari 2kg,zedov 2 pakovanja od po 2 kg full se so oves i aeroma na kafe dekstroza imat malce drugo nisto.protein vo edna doza ima okolu 16 grama,samo me zasitvase nisto drugo. najdobar gejner hyper mass,gain fast,basic super gainer 8000 eden od podobrite i evtini gejneri,serious mass,muscle juice revolution,ovie gejneri se so dobar vkus jaki so proteini amino kiselini glutamin vitamini c,b,a,b6, jaki se so jaglenohidrati i davat odlicni rezultati go piev basic super gainer od 1 kg gejner kaciv 2 kg so 3 obroci vo den samo steta so nemozam da gi najdam vo bitola se ispozatvorija nemame od kade da kupime kvaliteten gejner vo skopje seuste raboti gladijatori tamu gi ima ovie gejneri
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.732
Поени од реакции
35.251
naj katastrofalnite gejneri se ovie -_- jas zedov win hi mass gejner 1600 denari 2kg,zedov 2 pakovanja od po 2 kg full se so oves i aeroma na kafe dekstroza imat malce drugo nisto.protein vo edna doza ima okolu 16 grama,samo me zasitvase nisto drugo. najdobar gejner hyper mass,gain fast,basic super gainer 8000 eden od podobrite i evtini gejneri,serious mass,muscle juice revolution,ovie gejneri se so dobar vkus jaki so proteini amino kiselini glutamin vitamini c,b,a,b6, jaki se so jaglenohidrati i davat odlicni rezultati go piev basic super gainer od 1 kg gejner kaciv 2 kg so 3 obroci vo den samo steta so nemozam da gi najdam vo bitola se ispozatvorija nemame od kade da kupime kvaliteten gejner vo skopje seuste raboti gladijatori tamu gi ima ovie gejneri
Гладијатори во Скопје колку што јас знам не работи веќе долго време.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.732
Поени од реакции
35.251
pa se so bese kvalitetno go nema pojke :/ stranicata uste postoj,mislev uste rabotat vo skopje.
Продавницата е затворена уште 2-3 години, беше кај Грчка Амбасада.
Инаку американските суплементи не ги увезуваат поради други причини, не поради што ги затвориле Гладијатори.
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.920
Поени од реакции
1.387
Што би ми препорачале да земам за да качам малку на килажа и да изградам мускул?
Во скоро време ќе земам протеин е сега размислувам што друго, креатин, глутамин БЦАА? совет некој?
prvo treba da pocnes da jades 4-5 obroci na den. hranata e najbitna pred se,jas mislev i praev greski so suplementi ama se dur nepocnav da jadam stabilno nevidov rezultati. najdobra opcija tie gejner ili protein i glutamin. kreatino ke te napolni voda i koga ke prekinis da treniras se ke odi jabana jas go imav toa iskustvo koristev kreatin pred 2,5 godini i koga prekinav da vezbam za godina dena nemav nisto i eve sega pocnav pak ama bez kreatin :) gejnerot ili proteinot neka ti bidat kako dodatok kako pripomos vo ishranata i da necekas rezultat od gejnerite ili proteinite poso tie ne klavat muskuli :P
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Креатин ко креатин. Ако е доследна фирмата да е чист креатин и да не праат дубари нема шо да е лошо со него. Ко да прашаш “искуство со оваа сол“ - исти курац е хемискиот состав. Креатин монохидрат. Колку грама е паковањево за 800мкд?
 
Член од
3 февруари 2016
Мислења
133
Поени од реакции
38
Креатин ко креатин. Ако е доследна фирмата да е чист креатин и да не праат дубари нема шо да е лошо со него. Ко да прашаш “искуство со оваа сол“ - исти курац е хемискиот состав. Креатин монохидрат. Колку грама е паковањево за 800мкд?
500гр
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.732
Поени од реакции
35.251
Искуство со овој креатин го зедов 800ден
Кога си го купил отворај и пиј го, ќе кажеш самиот за некое време. За креатин е релативна работа, не на секој исто делува креатинот, мене речиси и да не ми делува воопшто, знае минимално да ме наполни али незабележливо, повеќе на психа ме лажи дека земам нешто.
Инаку од активлаб го имам пиено тој креатин+бета аланин, ок суплемент за тие пари, овој чистиот не знам каков е, би требало да е троа покрупен и потешко да се раствора во однос на други фирми од тоа што сум читал по reviews.
Биотеч ти е добар, јас обично тој го земам во последно време, а има и прифатлива цена, исто и Олимп ти е добар како „поскапа“ варијанта.
 
Член од
3 февруари 2016
Мислења
133
Поени од реакции
38
Кога си го купил отворај и пиј го, ќе кажеш самиот за некое време. За креатин е релативна работа, не на секој исто делува креатинот, мене речиси и да не ми делува воопшто, знае минимално да ме наполни али незабележливо, повеќе на психа ме лажи дека земам нешто.
Инаку од активлаб го имам пиено тој креатин+бета аланин, ок суплемент за тие пари, овој чистиот не знам каков е, би требало да е троа покрупен и потешко да се раствора во однос на други фирми од тоа што сум читал по reviews.
Биотеч ти е добар, јас обично тој го земам во последно време, а има и прифатлива цена, исто и Олимп ти е добар како „поскапа“ варијанта.
А што мислиш кога е подобро да се зема креатионт после или пред тренинг, затоа што имам многу статии читано дека подобро е да се зема после тренинг
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.920
Поени од реакции
1.387
А што мислиш кога е подобро да се зема креатионт после или пред тренинг, затоа што имам многу статии читано дека подобро е да се зема после тренинг
sekoj kreatin se pie razlicno. jas koga koristev kreatin go koristev 40 minuti pred trening i ednas 30 minuti posle trening. ali koa go piev posle trening nemozev da spijam odnego me drzese buden. najdobro e kreatinot da se pie pred trening vo kombinacija so jagleno hidrati. nesto e popularen kreatinot ali poarno e da se pie kvaliteten L glutamin vo kombinacija na dobar gejner i proteini. so dobra balansirana hrana ke imas rezultati ;) po forumi se pisuva se i sesto ali podobro e da se konsultiras so boban gjorovski ili zoran paljo po iskusni vezbaci so dolgo godisno iskustvo ke mozat da ti dadat dobar sovet. jas pisav nesto so sum go probal a i nebev zadovolen od kreatinot :)
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.732
Поени од реакции
35.251
А што мислиш кога е подобро да се зема креатионт после или пред тренинг, затоа што имам многу статии читано дека подобро е да се зема после тренинг
Сеедно, не ти менува многу кога го земаш.
https://examine.com/supplements/Creatine/

As Creatine is stored in the body, you can take it any time. While some personal trainers recommend taking it after a workout, this has no difference in uptake.

You may wish to not take it with Caffeine at the same time, as they may possibly counteract each other when taken at the same time. Taking caffeine after creatine ingestion on the other hand can be very ergogenic.“
 

Kajgana Shop

На врв Bottom