Архангел

Д

ДаркхарТ

Гостин
Не се замараме Шорти ама како шо кажа лордот од такви веќе никаде не ми се иде -.-
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Епа тоа ми е зборот, ти не идеш на концерт за нив, идеш за себе и за Архангел. Мене баш ми е смешно кога ќе видим некој таков изгубен на концерт и не знае шо се дешаа xD И ја имам полно другари шо се претежно од село и нешо ми опраа за Металика, па ми праќаа песни нешо и смешно ми е =]

И ја слушам Slayer од седмо одд. па никој не знаеше до пред 2 год. Па се чудеа нешо „металциве“ демек како сум слушал Slayer а не сум се понашал „металски“ :kesa: Затоа не се ни замарам со други битно за мене си слушам =]
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Шорти, не се замараме ама журка со прави фанови е јака журка.
Журка со позери е циркус.
 
G

GoddessOfRock

Гостин
Потполно се согласувам со LordDragonII! Позерите не можат, не знаат да ја почуствуваат таа музиката и нејзината вредност! За мене Вртев е легенда! Најдобар поет на нашите простори. Штета во Македонија не се почитуваат доволно таквите луѓе.
И поздрав до сите фанови на Архангел !
 

Штрудл

од раѓање ме викат злоба
Член од
6 април 2010
Мислења
40
Поени од реакции
4
Ристо Вртев ама не те најдов. Шала на страна летово кога бев у Ск на Архангел.....останав спичлес.
 
Член од
11 април 2009
Мислења
46
Поени од реакции
4
Една од најдобрите македонски групи ЕВР. Многу ги поштувам, имаат закон песни, музиката можда не им е многу сложена, али стварно е заразна. Коа ги слушаш у живо е стварно посебен доживљај - комуникацијата и односот со публиката, начинот на изведување на нумерите... Иако се веќе прилично стари, полни се со енергија и желба за добра свирка. Се гледа дека тоа го прават зашо сакаат да го прават - не ради пари, не ради слава. Еве уште нешто од нив шо го немате стаено на претходниве страни :)



http://www.youtube.com/watch?v=oZ3pAExV3lw
 
H

HITCH

Гостин
Драги, прости ми, само сакав да те разбудам
Се што љубев исчезна презрено од времето.
Зар ќе кажеш дека постоев само во твојте мисли?
Ти ќе продолжиш да ме гледаш
Драги!

 
T

theTinule

Гостин
Молк

Кога сум крај тебе,
стварноста и не ми е потребна.
Единствено тогаш знам,
дека сепак постојам.
А, јас ќе замолчам,
јас и не можам да зборувам.
Мојот говор е заробен, во чувствата.
Молк !
Темнината сокрива, присуство.
Можеби си тоа ти,
и можеби е, сосем доволно,
да го чувствуваш,
она што зборовите
не можат, да го искажат !
Можеби си тоа ти...

Архангел, во суштина, не сум ги слушала никогаш. Знаев дека постојат и им знаев 2-3 песни. Денес ги разоткривам подлабоко :)
Навистина, секоја чест на Ристо, за текстовите и музиката !
Прекрасни се.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
И конечно Архангел на 12 Февруари во Метрополис Арена :vozbud:
 

DaN-MaN

Warlock
Член од
1 февруари 2007
Мислења
491
Поени од реакции
3
Вчера кога прочитав се мрднав! :)
Легенди се стварно. Мора да се иде на концертов (2 до сеа пропуштив заради глупи причини)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom