Архангел

Д

ДаркхарТ

Гостин
@goran.gogi уште кога ќе видам какви се не групи излегоа на фејсбук од типот ако се собереме (рандом бројка и рандом крш артист) ќе направи концерт. Мислам нема смисла Архангел да ги ставам на исто рамниште со тие. Ништо злонамерно. Не дека јас не сакам да направат концерт, баш напротив :smir:
 

Limbo

maybe an alien
Член од
26 декември 2007
Мислења
832
Поени од реакции
1.457
Со групата немав идеја да ги ставам Архангел на исто рамниште со тие рандом крш артисти што ги велиш, се извинувам на сите што тоа го сватиле така.

Постои фан група на Архангел на фејсбук и постои фан група на Коста Бургов, не значи со тоа што и двете се наоѓаат на фејсбук се ставени на исто рамниште.

Како што пишав неколку пати, групата е само да се зачленат оние кои би сакале да направат концерт Архангел, не мора се тоа преозбилно да се сфаќа, а ако некој смета дека е тоа глупо и непотребно е негово право и размислување..
 
Д

ДаркхарТ

Гостин
Јебешга, ќе се зачлени некој што ни А од Архангел не ја знае. :tapp:
 

Limbo

maybe an alien
Член од
26 декември 2007
Мислења
832
Поени од реакции
1.457
Јебешга, ќе се зачлени некој што ни А од Архангел не ја знае. :tapp:
нема да не ја тупам појќе со групата, што е тоа е, кој сака нека се приклучи, кој не сака негов избор...

него у последно време се расправам со луѓе кои сметат дека квантитетот е мерка за квалитет и дека со тоа нечиј фан клуб имал појќе членови од Архангел значи дека тој артист е поквалитетен и ако турбо фолк најмногу се слуша у моментов, или комерцијален рап, тоа се најквалитетни правци во музиката..едноставно не знам какви аргументи треба да извадам за некои луѓе да сфатат дека се слепи пред уметноста..
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Знаат 3 песни од Архангел ( Милион долари, Чудесен свет, Убер Македонче) и ги очекуваш да ти се приклучат на група и да се направи концерт.

Заеби, умре тоа време. Младината го нема тој дух веќе...
 
Д

ДаркхарТ

Гостин
Знаат 3 песни од Архангел ( Милион долари, Чудесен свет, Убер Македонче) и ги очекуваш да ти се приклучат на група и да се направи концерт.

Заеби, умре тоа време. Младината го нема тој дух веќе...
Остај шо само тие песни ги знаат. Суштината не ја сфаќаат, али сите ги сакаат тие песни интересни се...
Убер? Тоа е шпанско село за нив -.-
 

Limbo

maybe an alien
Член од
26 декември 2007
Мислења
832
Поени од реакции
1.457
Остај шо само тие песни ги знаат. Суштината не ја сфаќаат, али сите ги сакаат тие песни интересни се...
Убер? Тоа е шпанско село за нив -.-
има и такви што ја сакаат Uber Macedoniche затоа што била „нацистичка“ и ги прави поголеми македонци или патриоти :)
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Остај шо само тие песни ги знаат. Суштината не ја сфаќаат, али сите ги сакаат тие песни интересни се...
Убер? Тоа е шпанско село за нив -.-
Види, некој има пораснато со Архангел, некој на тие песните од Млади бунтовници (мислам така се викаа..) и сега си купиле конверс за матура и виделе дека денес да бидеш бунтовник е ин, па одлучиле да бидат рокеришта.

Јас со безкичмењаци не можам да градам соживот а не пак да правам шутка на концерт на Архангел.

има и такви што ја сакаат Uber Macedoniche затоа што била „нацистичка“ и ги прави поголеми македонци или патриоти :)
А ако го прочитат и сватат текстот, ќе го мразат Вртев.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.327
Поени од реакции
7.789
@goran.gogi уште кога ќе видам какви се не групи излегоа на фејсбук од типот ако се собереме (рандом бројка и рандом крш артист) ќе направи концерт. Мислам нема смисла Архангел да ги ставам на исто рамниште со тие. Ништо злонамерно. Не дека јас не сакам да направат концерт, баш напротив :smir:
И јас сум за Архангел да направи концерт, ама подобро ќе биде да се соберете 10000 луѓе и да ми дадете по 100 денари :icon_lol:, е тоа е добро :icon_lol:.
 
H

HITCH

Гостин
НОЖ

Те помнам, ко нежно стопало,
на асфалт што гребе и прави лузни,
ниту курва, ниту светица.
Жена без мејк-ап.
Се помнам себе, свиреп и глуп!
Крај тебе гладна за прегратка,
за човек крај кого спиеш,
крај кого се будиш, кој го љубиш,
кому припаѓаш!
Прости ми што неможев
да сфатам колку сум осамен
меѓу сите тие безвредни луѓе
никому потребни.
Прости ми што не сфатив колку
беше сама крај мене,
без човек кому ќе дадеш
сe што девојка може да даде некому!
Дали си среќна или сама со својот бол?
Дали сум крвник или жртва на својот нож?
Секоја ноќ мојата бремена совест
раѓа вампир и го гризе ова срце,
свирепо срце.
Секоја ноќ ми доаѓаш во сон
ко ангел, сe уште сама и без човек,
кому ќе дадеш сe што девојка
може да даде некому?
Дали си среќна?



Зар има нешто недоречено?????
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Да го видим Вртев на улица, би му зел одма автограм и би го урамил =]
 
Д

ДаркхарТ

Гостин
Види, некој има пораснато со Архангел, некој на тие песните од Млади бунтовници (мислам така се викаа..) и сега си купиле конверс за матура и виделе дека денес да бидеш бунтовник е ин, па одлучиле да бидат рокеришта.

Јас со безкичмењаци не можам да градам соживот а не пак да правам шутка на концерт на Архангел.



А ако го прочитат и сватат текстот, ќе го мразат Вртев.
Пеер, е овоа и мене ме курчи! Ради тоа не ми се иде на ниедна свирка...
Имаше пред извесно време една "Рокерка" ми вика ГО слушаш Архангел?
Ебате -.-
И додава на крај ејјјј и јас ГО слушам закон е пеер...
После тоа изнесе делови од нејзиниот Рокерски живот небаре слуша рок од пелени...
Јебеш, некој и кажал дека се закон и закон се ајде ќе ги слушаме. Мада Архангел закон? Не би рекла...Закон е простосељачки збор. Кога веќе се почнува разговор за нив мислам дека може да се каже цела сторија од чувства.
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
Имаше пред извесно време една "Рокерка" ми вика ГО слушаш Архангел?
Ебате -.-
И додава на крај ејјјј и јас ГО слушам закон е пеер...
Добра поента, али добро би било цурата намерно да ја кажала. :wink:
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
А што се замарате кој што слуша и од кога слуша? Битно е вие за вас да си слушате и да следите некој начин на живеење, за другите ич не ме боли =]
 

Kajgana Shop

На врв Bottom