Аква Парк Фест во Пробиштип

Член од
17 јануари 2012
Мислења
534
Поени од реакции
1.359
Сакав да одам во четврток на Funkerman, ама полагам во петок сабајлето...така да, ништо од моето одење. Другите не ми праат мерак :notworthy:
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
И јас сакам да одам во четвртокот ама петок е работен ден така што тешко оваа година да го посетам Аква Парк Фест
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
Сакав да одам во четврток на Funkerman, ама полагам во петок сабајлето...така да, ништо од моето одење. Другите не ми праат мерак :notworthy:
hahhaha ja sum obraten :)
sakav da odam vo petok samo za emerson i digweed ama polagam vo sabota sabajle,i ke moram da se zadovolam samo vo cetvrtok :D
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Утре купувам карта за во петок, ваљда ќе биде интересно. Него лани не сум бил па не знам, не сфаќам тоа за спиење како е, од дома се носат шатори или таму има па кој како се снајде? На сајтот нема баш информации за кампингот.
 
T

Torchyrus

Гостин
Утре купувам карта за во петок, ваљда ќе биде интересно. Него лани не сум бил па не знам, не сфаќам тоа за спиење како е, од дома се носат шатори или таму има па кој како се снајде? На сајтот нема баш информации за кампингот.
Ако имаш карта за една ден неможеш во кампинг просторот, имаат дозвола само тие со фестивалска карта за сите денови, шатор си носиш сам. И за една ден ако планираш да одиш не ти треба спиење :v [DOUBLEPOST=1409051234][/DOUBLEPOST]
hahhaha ja sum obraten :)
sakav da odam vo petok samo za emerson i digweed ama polagam vo sabota sabajle,i ke moram da se zadovolam samo vo cetvrtok :D
од 1до10 колку излажа ? 11 ?
 

kelesh

sperminator
Член од
20 август 2014
Мислења
72
Поени од реакции
138
nemojte da se izlazete da spiete, kamping prostorot e na otvoreno, nema nikakva senka i terenot ne e ramen. kako koncentracionen logor e. sonce koga ke ve ogree vo 7 sabajle a si legnal vo 6, mislete mu ja
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
Ако имаш карта за една ден неможеш во кампинг просторот, имаат дозвола само тие со фестивалска карта за сите денови, шатор си носиш сам. И за една ден ако планираш да одиш не ти треба спиење :v [DOUBLEPOST=1409051234][/DOUBLEPOST]
од 1до10 колку излажа ? 11 ?
po sto zakluci deka lazam,a i sto korist ke imam da lazam
neznam zasto ti e cudno deka se polaga i vo sabota
 
H

HoT IcE

Гостин
Вие пак што се чудите на тие што полагаат у сабота ко никад да не сте студирале. Еве сеа пошто е у ток прскањево за жолтица во Скопје и факултетиве сите испити за тие денови се одлагаат и углавном се презакажуваат за сабота.
 
Член од
2 март 2012
Мислења
21
Поени од реакции
11
nemojte da se izlazete da spiete, kamping prostorot e na otvoreno, nema nikakva senka i terenot ne e ramen. kako koncentracionen logor e. sonce koga ke ve ogree vo 7 sabajle a si legnal vo 6, mislete mu ja
Ја сум од Пробиштип поминав вчера од таму се е средено за кампување, лани бев прва помош годинава пак сум. Сенки што нема- нема, ама дента сите се на базентите, а вечерно време е свежо времето. Тие што планират да дојдат земете си и потопла облека за вечерните часови.

https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/v/t1.0-9/10624884_554335608033448_6122611006819398285_n.jpg?oh=6eb733435952511ff2a2df27b771d9ea&oe=547C5607
https://www.facebook.com/aquapark.fest/photos/a.291237724343239.1073741826.291229607677384/550331488433860/?type=1&theater

Ако ве интересира нешто за фестот прашајте, ако не овде утре на фестивалот, не може а да не ме одминете.
 
Член од
7 јули 2014
Мислења
346
Поени од реакции
165
Ako nekoj moze da mi kaze preku koj pat e poblizu do Probistip, od Tetovo doagam. Ne znam dali preku Kumanovo ili preku Veles.
 
Член од
4 март 2014
Мислења
137
Поени од реакции
52
Da ne vrne slucajno vo probistip poso vo stip gledam se sprema nesto za dozd rabotata
 
Член од
2 март 2012
Мислења
21
Поени од реакции
11
Da ne vrne slucajno vo probistip poso vo stip gledam se sprema nesto za dozd rabotata
Супер е времето, сега се прибрав па пак ќе одам. Водата е таман и не е она ептен топло времето, е вечерно време е ладно.

Оваа година има помалку народ, вчера почна на Дубиоза да се полни, супер забава направија.
Велат вечерва повеќе народ ќе имало па ќе видиме.

И да за во сабота картата е 200ден.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Оваа година има помалку народ, вчера почна на Дубиоза да се полни, супер забава направија.
Велат вечерва повеќе народ ќе имало па ќе видиме.
.
Тоа е тоа од година во година ќе се намалува посетенсто за на крајта или да згасне настанот или да еволуира во Здравко Чолиќ или Жељко Јоксимовиќ стил или пак зошто да не Аца Лукас и компанија. И после сите ние овде на форумот ќе се жалиме и плачеме зошто нема калитетни фестивали во Македонија. Па како да има кога единствено на што се пали масата е шундот кој ни доаѓа од север или не дај боже од исток. Инаку како да се објасни тоа што на Пиво Фестот Прилем, Опен Фестот Струмица и слични врие од народ додека Скопје Пиво Фестот, овој Фестивал во Пробиштип или Д фестивалот во Дојран кубурат со народ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom