Аквариумски риби (општи дискусии)

Jack Nolan

Сите сме луѓе, но ретко кој е човек!
Член од
31 јули 2011
Мислења
1.587
Поени од реакции
1.506
Шо ќе ти е потопна пумпа, ќе ти зафаќа простор во аквариумот а и за гледање не е убаво, барем тој е мој вкус!

И ти со карасите земи мафниги земи асална риба! :icon_lol:
 
Член од
22 февруари 2012
Мислења
61
Поени од реакции
6
ke bide nekakva ke vidime xaax :3 pa ke dobiete slika za 1 nedela najmnogu (posleden zbor ) :sneaky:
 
Член од
29 март 2011
Мислења
105
Поени од реакции
19
Ај мала помош,Значи рипката ми се породи на 30 март,рибите сеуште се живи.Сега гледам мајката пак е трудна ме интерсира на колку дена рипката се порага,еден ми рече на 40 ден. а од друг слушнав на 25 ден. и дали ако ја ставам мајката со другите бебиња што се родени веке во мрестилката ке ги изеде.Бидејки за една неделе ке одам на пат ке ме нема 6 дена и сега страв ми е да не се породи баш кога ке ме нема па ди ги изедат
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Ај мала помош,Значи рипката ми се породи на 30 март,рибите сеуште се живи.Сега гледам мајката пак е трудна ме интерсира на колку дена рипката се порага,еден ми рече на 40 ден. а од друг слушнав на 25 ден. и дали ако ја ставам мајката со другите бебиња што се родени веке во мрестилката ке ги изеде.Бидејки за една неделе ке одам на пат ке ме нема 6 дена и сега страв ми е да не се породи баш кога ке ме нема па ди ги изедат
Ќе ги изеде. Не ја ставај со малите. Направи нова мрестилка.
 
Член од
22 февруари 2012
Мислења
61
Поени од реакции
6
Znae nekoj kako da se napravi racno mrestilka?Moze videa od youtube a moze i vase iskustvo
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Znae nekoj kako da se napravi racno mrestilka?Moze videa od youtube a moze i vase iskustvo
Коцка направена со жици, потоа таа ја ставаш во женска чорапа и добиваш мрестилка. Доста едноставно е.
 
Член од
4 април 2013
Мислења
30
Поени од реакции
5
Шо ќе ти е потопна пумпа, ќе ти зафаќа простор во аквариумот а и за гледање не е убаво, барем тој е мој вкус!

И ти со карасите земи мафниги земи асална риба! :icon_lol:
Зависи за каква пумпа мислеш. Например ако мислеш на пумпа за воздух, јас имам во аквариумот и задоволен сум од неа. Затоа што не се гледа, не ствара многу поголема бучава и баш прекрасно стое (по мој вкус) :)...
 
Член од
22 февруари 2012
Мислења
61
Поени од реакции
6
Зависи за каква пумпа мислеш. Например ако мислеш на пумпа за воздух, јас имам во аквариумот и задоволен сум од неа. Затоа што не се гледа, не ствара многу поголема бучава и баш прекрасно стое (по мој вкус) :)...
pa site kazuvate kakvi vi se akvariumite pa daj ve zamoluvam stavete po nekoga slika da vidime :3
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.003
Поени од реакции
14.820
брат ми е многу добар познавач на аквариумски риби,ама е `скаран` со форуми,фејзбуци и воопшто интернет(од 3 гига мобилен интернет,користи само едвај 1%).

сепак ако има некој некое стрикно прашање ќе го прашам,и ќе пишам,ако знае нормално
 
Член од
2 март 2013
Мислења
23
Поени од реакции
7
Кажејте ми дали ќе има проблеми меѓу некои од овие риби... Моментално чувам: 2-Гупи, 2-Црни тетри, 2-Серпи, 1-Коридорас и 1-Анцитрус...

Однапрет благодарен,
Димитар :)
Нема да се 'рчкаат или тепаат/јадат меѓу себе. Само што на гупите највеќе им одговара оваа скопската вода поради параметрите што ги има, за разлика од сите други што ги имаш кои повеќе сакаат помека вода.
--- надополнето: 18 април 2013 во 21:21 ---
 

Kajgana Shop

На врв Bottom