Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Heartbreaker

The Real ROCKNROLLA
Член од
6 декември 2009
Мислења
276
Поени од реакции
28
Сите имате право но сепак СРАМ ми е :( ке се потрудам али ...

Значи Крусер девојката се вика Сања ( Sanny ) да, 2 класа е подалеко од мене, и имаме исти професори.. и таа девојка ја сакам од 3 одд а не сум ни и кажал здраво, а она ме сакаше во 4 и 5 ..

Имам лична причана зошто се срамам да и зборувам, а не ја кажувам ... срамно е ..:)

И сега нешто од Декември, нешто се налути и на мсн ме делете, на фб ме избриша и ја прашав пред 1 недела зошто се лути пак да се потрудам да ми каже рече дека и она заборавила :( ..
И вчера ме прифати за пријател и пак ме избриша, така ми направи 2пти :nerv:..




:smir:
Брат, оваа гледа дека си заинтересиран и си игра со тебе. Тоа што треба да го направиш е да ја баталиш и да најдеш нова симпатија.Поздрав:)
 
Член од
9 ноември 2009
Мислења
109
Поени од реакции
24
Друже јас ке ти кажам што ти е проблемот, почекај уште некоја година
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
Еве ме повторно!

Значи сега има девојче што ја сакам, но срам ми е со неа да правам муабет и разни работи, само така во училиштето ја гледам и ништо не правам:(
Значи тоа значи СРАМ, голем СРАМ..

И Сега на 28 Мај ке идеме на екскурзија со нејзината стаја и ке бидеме во исти автобус..
И сега таму повторно сум сигурен дека ништо нема да правам ( да и правам муабет ) бидејки ке ми е срам , па би сакал да ми дадете некој добар СОВЕТ да ми отежне на душата за да и поправам муабет.:):kesa::kesa:



:smir:
Престани да се срамиш и нон-стоп да мислиш со да кажеш.Само повеќе се измачуваш и повеќе се затвораш во себе.
Кога ке ја видиш кажи го првото што ке ти дојде на памет(може и смешно да биде).
Не се стегај,отпушти се,мораш самиот да си помогнеш:back:
И вака ако се срамиш и чекаш...ке остариш чекајки срамот да ти помине.

Акција-реакција.После ке се каеш оти ништо не прозборуваш.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Нема врска со тоа дигање, тоа е нешто друго во мене .. добро ајде ке ти кажам, тоа е што „ гнкам “ разбираш ? и нешто подолго вака да и зборам , ке загнкам и ке се засрамам :):P

А тоа со лапање не ми е баш до годините :) ама ако иам храброст може и тоа .. ВЕРУВАЈ !!

па ке се обидам !!

Ти благодарам за се ..
Денес кога отидов на тренинг ја видов со ролерки беше во малата си играше со децата а ја па ништо не и реков , и кога се враќав од тренинг пак ја видов сама беше од другата страна си идеше со ролерките, беше покрај мене и пак ништо не и реков :((...

Тоа е.. ке се покушам на екскурзијата..

ТИ БЛАГОДАРАМ !!:smir::smir::smir::pipi:
Boodalla, a be, slednio pat, izvaj go na teferich, istaj se pred nea, pokazi i go i reci i:
mache, aj da se galkame, ja tebe za gla'ta, ti mene za glavche :)))
 
H

HITCH

Гостин
Boodalla, a be, slednio pat, izvaj go na teferich, istaj se pred nea, pokazi i go i reci i:
mache, aj da se galkame, ja tebe za gla'ta, ti mene za glavche :)))
Тој умира од срам, не може да и се добере, се преплашил од девојката ти му викаш да и рече да се галкаат :pos: :pos: :pos:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Elem, najpobolji ODSRAM e toa.
 

Вилинско коњче

It is my party :))
Член од
31 декември 2009
Мислења
550
Поени од реакции
62
Дејан,

Бидејќи ми делува дека не сте којзнае колку блиски со девојчево што ти се допаѓа - предлагам да најдеш заедничко хоби, пријатели и сл. што би можело да ве поврзе односно да направи почесто да се гледате ....

Исто еден трик кој јас доста често сум го применувала - повеќе е жртва отколку трик пр.

На другарка моја и се допаѓа некој дечко - мене никој не ми се допаѓа од момчињата од неговото друштво, но ради жртва флертувам или правам напори да се запознаам со него - односно така се здружуваме и произлегуваат врски (пријателски, љубовни) ... а јас, ако јас не му се допаѓам на тој другарот - подобро за мене - битно целта е постигната - но ако му се допаѓам тогаш .... му ја мислам отпосле

Нека направи некој твој другар нешто такво за тебе - од кај знаеш може и давјцата ќе се позлатите

Поздравче

--- надополнето ---

И вчера ме прифати за пријател и пак ме избриша, така ми направи 2пти :nerv:..


Дејан,

Ова нејзиново ми наликува на типично тинејџерско однесување - ни самата незнае што со себе, а камоли со тебе - еднаш те сака за пријател еднаш не - ако ептен се развлечат работите предлагам да си бркаш друга - а ако е за тебе - ќе си се наместат коцките сами - можеби кога ќе бидете и поголеми - од кај знаеш тогаш можеби и нешто сериозно ќе произлезе




:smir:[/QUOTE]

--- надополнето ---

Онаа лична причина... ти се дига кога ќе ја видиш?

Ако е така или нешто слично, од тоа воопшто не треба да се срамиш. Напротив. Треба да ѝ го соопштиш најотворено и најдиректно.

Еве принцип кој работи: начекај ја на само некаде (ходник, кафиќ, сеедно). Оди и без да ѝ кажеш збор, залапај ја.

Ако те влепи шлаканица, заблагодари ѝ се на времето и почни да бараш други девојки. Ако тоа не се случи, збори ѝ што било, макар биле и најголемите глупости (ќе бидеш малку во шок) - нема да се лути (и таа ќе биде во шок).

Извинете што мора со капс лок да пишувам но морам ....

КРУСЕР, ТИ ПА СЕ НА ДИРЕКТИВА РЕШАВАШ / ЦРНО/ БЕЛИ СВЕТ .... НЕ Е СЕ ТАКА ... ЗА НЕКОИ РАБОТИ ТРЕБА ВРЕМЕ .... АКО БИЛО ТАКА СИТЕ ЌЕ СМЕ СЕ НАЧЕКУВАЛЕ ПО ХОДНИЦИ И ЌЕ СМЕ ПРАВЕЛЕ ШТО НИ ТЕКНЕ ИЛИ ШТО НИ Е У ЃАЌИТЕ ... ПОЗЗ КРУСЕР ... СО ЦЕЛ РЕСПЕКТ
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Онаа лична причина... ти се дига кога ќе ја видиш?

Ако е така или нешто слично, од тоа воопшто не треба да се срамиш. Напротив. Треба да ѝ го соопштиш најотворено и најдиректно.

Еве принцип кој работи: начекај ја на само некаде (ходник, кафиќ, сеедно). Оди и без да ѝ кажеш збор, залапај ја.

Ако те влепи шлаканица, заблагодари ѝ се на времето и почни да бараш други девојки. Ако тоа не се случи, збори ѝ што било, макар биле и најголемите глупости (ќе бидеш малку во шок) - нема да се лути (и таа ќе биде во шок).
Извинете што мора со капс лок да пишувам но морам ....

КРУСЕР, ТИ ПА СЕ НА ДИРЕКТИВА РЕШАВАШ / ЦРНО/ БЕЛИ СВЕТ .... НЕ Е СЕ ТАКА ... ЗА НЕКОИ РАБОТИ ТРЕБА ВРЕМЕ .... АКО БИЛО ТАКА СИТЕ ЌЕ СМЕ СЕ НАЧЕКУВАЛЕ ПО ХОДНИЦИ И ЌЕ СМЕ ПРАВЕЛЕ ШТО НИ ТЕКНЕ ИЛИ ШТО НИ Е У ЃАЌИТЕ ... ПОЗЗ КРУСЕР ... СО ЦЕЛ РЕСПЕКТ
Па, тоа што не сме се начекувале во ходници и не сме правеле што ќе ни текне или што ни е во гаќите, кога било време за тоа, е причина што тоа истото го правиме на постари години. Овие дечки имаат шанса тоа да го направат кога им е времето и кога тоа е нормално.

Поздрав, Вилинке, со цел респект.
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Еве ме повторно!

Значи сега има девојче што ја сакам, но срам ми е со неа да правам муабет и разни работи, само така во училиштето ја гледам и ништо не правам:(
Значи тоа значи СРАМ, голем СРАМ..

И Сега на 28 Мај ке идеме на екскурзија со нејзината стаја и ке бидеме во исти автобус..
И сега таму повторно сум сигурен дека ништо нема да правам ( да и правам муабет ) бидејки ке ми е срам , па би сакал да ми дадете некој добар СОВЕТ да ми отежне на душата за да и поправам муабет.:):kesa::kesa:



:smir:
drugarce probaj stavaj si predizvici na primer ti e sram i reci si ce i recam pa so saka neka bide inaku od sram nisto nema da vidis vo zivotot sramot smeta samo probaj so e porano kako bi ti bilo nekoj drug da ti ja seta da ti ja lize.... a si imal moznost da ja imas i da i go prais toa ili pa ima nekoj se zamaraat so ako mi maaane korpicka jas imam edno moto vo zivoto i na koja i da i odam p***a si vikam NEMA NEOSVOIVA TVRDINA IMA SAMO LOS NAPAD i zapamti sram p**ka ne e*e.

--- надополнето ---

Ти немаш мака со девојката, туку со себе. :мочко:
Си слушнал ли некогаш за зборот самодоверба? Или ја имаш само за пред компјутер.:uvo: Да не случајно ко ќе и титнеш на момичката, она треба и да се соблече за да лижнеш путе преку монитор, на ФБ.
А бе излезете надвор у реален свет, ќе заболите од рахитис пред компјутер.
п.с. Додека ти ја чекаш на ФБ да ти пише, нејзе ја шета некој МУЖ у реален свет.
kako mu kaza alal da ti e sekoja cest ne se lize pute preku kompjuter znae dada ti

--- надополнето ---

epa vaka ima edno cupe koe go sakam ama na nikoj ne mu imav kazano i eden moj blizok drugar mi kaza prv deka go saka cupeto :/ pa sega ne znam dali da i se pustam :S
dajte sovet neznam sto da pravam :/:toe:
zavisi od drugar ti ne e rabotata da se natprevaruvate koj poprvo ce rece tuka da videte koj moze da go ima neka bide vo drustvoto pak vasa e ama pak ce ti recam zavisi i od tebe i od drugar ti kako mu e karakterot za zenska ne treba da se karate.

--- надополнето ---

А ти гледаш да погодиш на другар ти или не?
Денес сите гледаме за себе момче:)
Па и да ја сака другар ти не е тоа пречка за тебе,бори се за неа до крај,не се предавај само заради тоа што му се допагала на твојот другар.

Со срека:back:
ne e rabotata samo za sebe da gledame jas misam deka ne treba da mu go pravime na cevek toa so ne sakam da ni go pravat
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
ne e rabotata samo za sebe da gledame jas misam deka ne treba da mu go pravime na cevek toa so ne sakam da ni go pravat
A ти да се ставеш на местото на дечкото и другар ти да ти каже еј ми се допага таа а ти умираш по неа,како ке ти е?:)Секако дека нема да ти е сеедно,но братче ако гледаш за другите запомни ми го ова:Утре никој нема да ти рече благодарам за жртвата:wink:
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
A ти да се ставеш на местото на дечкото и другар ти да ти каже еј ми се допага таа а ти умираш по неа,како ке ти е?:)Секако дека нема да ти е сеедно,но братче ако гледаш за другите запомни ми го ова:Утре никој нема да ти рече благодарам за жртвата:wink:
jas ako sum po nekoa tolku zaletan odma ce i odam nema da mu kazam na nikoj zatoa sto ako ne drugarot nekoj drug ce ja zeme ili ako mislis deka ce se mislam kako nekoj tuka na forumot toa e drugo nesto
 
Член од
14 мај 2010
Мислења
4
Поени од реакции
0
Дечки јас имам 18години. Заедно сме со дечкото 4 месеци.. Супер ни е само многу е тврдоглав и за ситници се лути. И многу е посесивен. И двајцата сакаме да имаме односи.. Ама мене ми е страв од последиците. Што ако после се из*беме и ме остави?!? Што да правааам? Невина сум и не знам дали тој е правиот. А сакам да имаме односи. :kesa:
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.123
Поени од реакции
5.839
Дечки јас имам 18години. Заедно сме со дечкото 4 месеци.. Супер ни е само многу е тврдоглав и за ситници се лути. И многу е посесивен. И двајцата сакаме да имаме односи.. Ама мене ми е страв од последиците. Што ако после се из*беме и ме остави?!? Што да правааам? Невина сум и не знам дали тој е правиот. А сакам да имаме односи. :kesa:
ЈАООООО Добар ник имаш :pos2: :smir:
Иначе, околу ова што го пиша... Да не очекуваш јас или некој друг од форумов да знае дали тој е правиот? Тоа си знаеш само ТИ, така да ТИ сама треба да си одлучиш околу тоа прашање. :wink:
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Дечки јас имам 18години. Заедно сме со дечкото 4 месеци.. Супер ни е само многу е тврдоглав и за ситници се лути. И многу е посесивен. И двајцата сакаме да имаме односи.. Ама мене ми е страв од последиците. Што ако после се из*беме и ме остави?!? Што да правааам? Невина сум и не знам дали тој е правиот. А сакам да имаме односи. :kesa:
Eпа ти ако не знаеш дали е правиот ние ни толку нема да знаеме...:)
Пробај да разговараш со него околу тие работи и дај му до знаење дека ти пречи неговото однесување...
Последици при сексуалниот однос?па доколку користете заштита нема да имате последици...мислам дека сите сме запознаени со тоа,ама доколку не користете заштита нормално дека ке се плашиш од несакана бременост,или пренослива болест...
А да те остави,не верувам дека е толкав кретен и да го стори тоа.
Ако го стори тогаш...тури му пепел,не е за тебе драга моја.Никогаш не се знае што ке се случи доколку немате сексуални односи,а ти доколку си спремна стори го тоа:toe:.
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
644
Поени од реакции
156
Дечки јас имам 18години. Заедно сме со дечкото 4 месеци.. Супер ни е само многу е тврдоглав и за ситници се лути. И многу е посесивен. И двајцата сакаме да имаме односи.. Ама мене ми е страв од последиците. Што ако после се из*беме и ме остави?!? Што да правааам? Невина сум и не знам дали тој е правиот. А сакам да имаме односи. :kesa:
Чупе, многу си чекала, 4 месеци да бидеш заедно... како само ли си издржала??? :toe:
Колку повеќе чекаш толку повеќе пропушташ и батали го тоа "што ако после..." не ја тупи до токлу , и плус тоа сексот ја зацврстува врската.
така да ако го сакаш и ако сакаш да имаш однос... верувај ми вистинскиот е ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom