Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
има еден со мене што учи, се знаеме 100 год. не комуницираме баш овој период ама долга приказна. е сега во последно време тој како да сака повторно да комуницираме, барем едно здраво, ти реков-ми рече. тоа се е во ред ама проблемот е неговата девојка. се познавам со девојката и ми вика јас воопшто не го сакам, сакам да сум со тебе и спремна сум уште сега да му се јавам и да го оставам. и сега има две варијанти:
1. ако го остави и кога ќе дознае дека јас одам со неа, односите меѓу него и мене ќе се расипат т.е. лом ќе се направиме наместо да се подобрат или
2. може и да си останеме како што бевме оти тој навистина е горделив дечко и демек ќе се прави “не ми е гајле дека со тебе излегува, јас ќе најдам подобра’’

дали да прифатам и да ризикувам за односите со “другарот’’ или да се обидам да се смириме па после некое време да почнам да излегувам со неа?

инаку пак да напоменам многу ГОРДЕЛИВ е човеков.
ај кажете ваше мислење :smir:
абе брат од кога и ти вакви проблеми :nenene: јас еве како другар, ти викам да ги баталиш и двајцата ќе најдеш и нова девојка, а за другари ехеее имаш дал господ :smir: уживај дур си младичок
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
za kratko vreme se zacapav :D, ne znam zosto ama mnogu silno e....iako devojkata ne ja znam mnogu dolgo vreme. E sega mi treba da rascistam sto taa misli za mene. Sekako seuste nemam hrabrost da ja prasam, mislam e prerano. Zatoa baram sovet kako bi doznal. Znam deka nisto ne e sigurno duri taa ne kaze,ama sakam da znam na sto sum! Blagodaram odnapred
Очекуваш некој од форумџиите да ти каже што мисли таа за тебе?:геј:

Оди и напрај муабет со девојката наместо да дремеш на форум и пред компјутер. Викни ја на кафе и одоколу распрашај ја за врска, па ќе знаеш на што си. :helou:
 
H

^HITMAN^

Гостин
za kratko vreme se zacapav :D, ne znam zosto ama mnogu silno e....iako devojkata ne ja znam mnogu dolgo vreme. E sega mi treba da rascistam sto taa misli za mene. Sekako seuste nemam hrabrost da ja prasam, mislam e prerano. Zatoa baram sovet kako bi doznal. Znam deka nisto ne e sigurno duri taa ne kaze,ama sakam da znam na sto sum! Blagodaram odnapred
Ако ти е за да ја ќариш за врска, тогаш распрашај се за неа низ другарите/другарките нејзини, што сака во животот, каква музика сака, какви книги чита, каде излегува... после поканија на кафе и влези и со теми кои за неа би биле интересни за да девојката си каже - Мој тип дечко, сакаме исти работи, као такви се жените. Не претерувај да не те осети дека си буричкал и не навалувај. Ќе осетиш дали е заинтересирана за нешто повеќе, немора да прашуваш па и ти, какво прашување, сељачки и детски е тоа. Ке ти кажат очите дали после кафето работата е до степен да и се пуштиш. Ако неможеш тоа да го осетиш незнам шо да ти кажам.
 
Член од
20 април 2009
Мислења
991
Поени од реакции
944
^HITMAN^ toa mi trebase, sovet od nekoj poiskusen.makedonka1985 totalno vo pravo si.DENES trgnuvam vo akcija, pa ke pisam ako ima nesto.BLAGODARAM LUGE
 
V

Viktor g

Гостин
ух мака ми е ми треба совет само последниот пат некој ми се изнасмеја на мојте маки ама ај и такви има:tapp: Значи вака во врска сум со една девојка и некако се е многу сложено и не ја разбирам воопшто имено се договивме коа ќе титне повеќе пати да се вклучам на фб за да збориме и сае ја и пишувам она ме игнорира ја прашувам што е работа и пак не ми врати се изнервирав и се исклучив од фб го исклучив моб за да видам дали ќе има реакција а неа мува не ја лази понекогаш во вакви моменти ми доаѓа да ја блокирам на фб да ја избришам од скајп и да си сменам број и да продолжам понатаму ко ништо да не се случило. Што мислите вие што да правам:toe:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
ух мака ми е ми треба совет само последниот пат некој ми се изнасмеја на мојте маки ама ај и такви има:tapp: Значи вака во врска сум со една девојка и некако се е многу сложено и не ја разбирам воопшто имено се договивме коа ќе титне повеќе пати да се вклучам на фб за да збориме и сае ја и пишувам она ме игнорира ја прашувам што е работа и пак не ми врати се изнервирав и се исклучив од фб го исклучив моб за да видам дали ќе има реакција а неа мува не ја лази понекогаш во вакви моменти ми доаѓа да ја блокирам на фб да ја избришам од скајп и да си сменам број и да продолжам понатаму ко ништо да не се случило. Што мислите вие што да правам:toe:
Да не се замараш со глупости... по жени и по автобуси не се трча.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
ух мака ми е ми треба совет само последниот пат некој ми се изнасмеја на мојте маки ама ај и такви има:tapp: Значи вака во врска сум со една девојка и некако се е многу сложено и не ја разбирам воопшто имено се договивме коа ќе титне повеќе пати да се вклучам на фб за да збориме и сае ја и пишувам она ме игнорира ја прашувам што е работа и пак не ми врати се изнервирав и се исклучив од фб го исклучив моб за да видам дали ќе има реакција а неа мува не ја лази понекогаш во вакви моменти ми доаѓа да ја блокирам на фб да ја избришам од скајп и да си сменам број и да продолжам понатаму ко ништо да не се случило. Што мислите вие што да правам:toe:
добро бе, не можела да ти одговори, се десило нешо
прашај ја утре зашо ти титнала а не била на фејсбук и крај
аман
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
ух мака ми е ми треба совет само последниот пат некој ми се изнасмеја на мојте маки ама ај и такви има:tapp: Значи вака во врска сум со една девојка и некако се е многу сложено и не ја разбирам воопшто имено се договивме коа ќе титне повеќе пати да се вклучам на фб за да збориме и сае ја и пишувам она ме игнорира ја прашувам што е работа и пак не ми врати се изнервирав и се исклучив од фб го исклучив моб за да видам дали ќе има реакција а неа мува не ја лази понекогаш во вакви моменти ми доаѓа да ја блокирам на фб да ја избришам од скајп и да си сменам број и да продолжам понатаму ко ништо да не се случило. Што мислите вие што да правам:toe:

Избришете го фејсбукот и двајцата под итно. Со тоа сигурен сум дека ќе ви се подобрат односите. И у недела у црква литро зејтин и два пешкира.
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
ух мака ми е ми треба совет само последниот пат некој ми се изнасмеја на мојте маки ама ај и такви има:tapp: Значи вака во врска сум со една девојка и некако се е многу сложено и не ја разбирам воопшто имено се договивме коа ќе титне повеќе пати да се вклучам на фб за да збориме и сае ја и пишувам она ме игнорира ја прашувам што е работа и пак не ми врати се изнервирав и се исклучив од фб го исклучив моб за да видам дали ќе има реакција а неа мува не ја лази понекогаш во вакви моменти ми доаѓа да ја блокирам на фб да ја избришам од скајп и да си сменам број и да продолжам понатаму ко ништо да не се случило. Што мислите вие што да правам:toe:
Батали ја те заебава.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Зшто два пешкира, а само литро зејтин?

И, да, интернет генерацијо, излезете бе, ебете се, шетајте, а не да дркате пред монитори...
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
ух мака ми е ми треба совет само последниот пат некој ми се изнасмеја на мојте маки ама ај и такви има:tapp: Значи вака во врска сум со една девојка и некако се е многу сложено и не ја разбирам воопшто имено се договивме коа ќе титне повеќе пати да се вклучам на фб за да збориме и сае ја и пишувам она ме игнорира ја прашувам што е работа и пак не ми врати се изнервирав и се исклучив од фб го исклучив моб за да видам дали ќе има реакција а неа мува не ја лази понекогаш во вакви моменти ми доаѓа да ја блокирам на фб да ја избришам од скајп и да си сменам број и да продолжам понатаму ко ништо да не се случило. Што мислите вие што да правам:toe:
Ти немаш мака со девојката, туку со себе. :мочко:
Си слушнал ли некогаш за зборот самодоверба? Или ја имаш само за пред компјутер.:uvo: Да не случајно ко ќе и титнеш на момичката, она треба и да се соблече за да лижнеш путе преку монитор, на ФБ.
А бе излезете надвор у реален свет, ќе заболите од рахитис пред компјутер.
п.с. Додека ти ја чекаш на ФБ да ти пише, нејзе ја шета некој МУЖ у реален свет.
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
ух мака ми е ми треба совет само последниот пат некој ми се изнасмеја на мојте маки ама ај и такви има:tapp: Значи вака во врска сум со една девојка и некако се е многу сложено и не ја разбирам воопшто имено се договивме коа ќе титне повеќе пати да се вклучам на фб за да збориме и сае ја и пишувам она ме игнорира ја прашувам што е работа и пак не ми врати се изнервирав и се исклучив од фб го исклучив моб за да видам дали ќе има реакција а неа мува не ја лази понекогаш во вакви моменти ми доаѓа да ја блокирам на фб да ја избришам од скајп и да си сменам број и да продолжам понатаму ко ништо да не се случило. Што мислите вие што да правам:toe:
Дај ама искрено кажи дали ти е интернет романса т.е. вебкам љубов или нормална врска со гледање очи в очи, разговори, гибања итн...
Многу е битно во целата приказна ради сево ова твое понашање. Македонка е во право во врска со самодовербата. Не биди затворен во себе, кажи ги негативните страни шо ти сметет во врската, ама не биди ни премногу горделив и не се понашај детски. За да си горделив во врска со сето ова ко шо гледам немаш ни многу простор.

И не барај другпат совет на форум, барај совет... не е убо да изнаслушаш миљон совети и уш толку да се збуниш или недајбоже да измешаш неколку различни мислења од сиве и да испадниш тотален сељак пред нејзе. Ајт со среќа.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Те откачува,зарем толку е тешко да се сфати тоа?Имаш убава опција,блокирај ја од се и смени број.Тешко е да се преболи но ќе помине.
Баш денес се смеев на слично откачување (парафризирам)„меѓу нас нема ни привлечност,ниту можам да те гледам...заборави го и мојот број!“ и типот и вика:Е добро кажи ми што да направам за да ти се допаднам :pos2: Алоо,направи пластична операција и врати се!
 
T

Tetro

Гостин
Те откачува,зарем толку е тешко да се сфати тоа?Имаш убава опција,блокирај ја од се и смени број.Тешко е да се преболи но ќе помине.
Баш денес се смеев на слично откачување (парафризирам)„меѓу нас нема ни привлечност,ниту можам да те гледам...заборави го и мојот број!“ и типот и вика:Е добро кажи ми што да направам за да ти се допаднам :pos2: Алоо,направи пластична операција и врати се!
типични скопски кремчовци (не за сите де), што да направам за да ти се допаднам?

1. оди пријави се за работа у Црна Гора, па врати се после две години.

2. пробај да најдеш друга, не слична со претходната, за да не те мава депресија ко ќе ја гледаш

:tapp::tapp:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
типични скопски кремчовци (не за сите де), што да направам за да ти се допаднам?
Достоинство,што беше тоа?:)
Ако на некој не му се допаѓаш,на друг ќе му бидеш најубав и најдобар на свет.Крени глава и побарај друга...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom