Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Р

~~РубинРед~~

Гостин
epa vaka ima edno cupe koe go sakam ama na nikoj ne mu imav kazano i eden moj blizok drugar mi kaza prv deka go saka cupeto :/ pa sega ne znam dali da i se pustam :S
dajte sovet neznam sto da pravam :/:toe:
А ти гледаш да погодиш на другар ти или не?
Денес сите гледаме за себе момче:)
Па и да ја сака другар ти не е тоа пречка за тебе,бори се за неа до крај,не се предавај само заради тоа што му се допагала на твојот другар.

Со срека:back:
 
D

devojcence

Гостин
epa vaka pred nekoj den vo disko me gleda eden decko simpaticen se super me smeka i jas cekam datrgne ali tagov me gleda ko isplasen i drugar mu mu vika abe stavi i se ajde i ovoj me gleda takov i jas pocnav da se smejam vise lele vikam i potoa si otidovame so drugarkata. drugiot den go sretnav na ulica i deckovo seriozen ziv glupo mu bese da me pogledne vo oci. i sega neznam sto da praam sakam nekako da go pecnam da mu napisam nesto.?dajte predlog nesto sto kako ? nekjam da bide glupo nitu napadno. od druga strana nemoj pa sega da mi se isponasa nesto pa da se iznerviram.
 
Член од
9 ноември 2009
Мислења
109
Поени од реакции
24
epa vaka pred nekoj den vo disko me gleda eden decko simpaticen se super me smeka i jas cekam datrgne ali tagov me gleda ko isplasen i drugar mu mu vika abe stavi i se ajde i ovoj me gleda takov i jas pocnav da se smejam vise lele vikam i potoa si otidovame so drugarkata. drugiot den go sretnav na ulica i deckovo seriozen ziv glupo mu bese da me pogledne vo oci. i sega neznam sto da praam sakam nekako da go pecnam da mu napisam nesto.?dajte predlog nesto sto kako ? nekjam da bide glupo nitu napadno. od druga strana nemoj pa sega da mi se isponasa nesto pa da se iznerviram.
Батали го лузер е

а иначе колку години има?
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Типот очигледно се срами и чека да му пријдеш прва...Некогаш е потребно ние девојчињата да го направиме првиот чекор...собери храброст и пријди му,нема што да изгубиш,и онака не сте биле заедно па да му се плашиш што ке рече.

Со срека:back:
 

Heartbreaker

The Real ROCKNROLLA
Член од
6 декември 2009
Мислења
276
Поени од реакции
28
epa vaka pred nekoj den vo disko me gleda eden decko simpaticen se super me smeka i jas cekam datrgne ali tagov me gleda ko isplasen i drugar mu mu vika abe stavi i se ajde i ovoj me gleda takov i jas pocnav da se smejam vise lele vikam i potoa si otidovame so drugarkata. drugiot den go sretnav na ulica i deckovo seriozen ziv glupo mu bese da me pogledne vo oci. i sega neznam sto da praam sakam nekako da go pecnam da mu napisam nesto.?dajte predlog nesto sto kako ? nekjam da bide glupo nitu napadno. od druga strana nemoj pa sega da mi se isponasa nesto pa da se iznerviram.
Типот е дефинитивно од тие луѓе што сакаат повеќе да гледаат, одошто да делуваат. Претпоставувам дека е еден од тие типците што поголемиот дел од времето го поминуваат дома пред компјутер или телевизор, па единствено нешто за што ги бива е единствено тоа, да гледаат. Се прашувам дали и кога четува со некој на компјутер, го шмека мониторот :pos2::pos2::pos2:. Но, да се навратам на темата и на вистинскиот муабет. Според тоа што го заклучив, тебе повеќе ти се исплати да си гледала во другар му, отколку во него. Барем на него му текнало што требало да се направи:wink:. Како и да е, чим толку го симпатишаш дотичниот дечко, би ти предложил едноставно да започнеш еден нормален, пријателски разговор со него и да видиш понатаму каде ќе ве водат нештата...И се разбира најдобро е тој разговор да биде во живо каде ќе се гледате во очи, а не пред компјутер:wink:

И, се разбира, не се нервирај толку лесно ;)
 
Член од
28 јули 2009
Мислења
5
Поени од реакции
1
Еве ме повторно!

Значи сега има девојче што ја сакам, но срам ми е со неа да правам муабет и разни работи, само така во училиштето ја гледам и ништо не правам:(
Значи тоа значи СРАМ, голем СРАМ..

И Сега на 28 Мај ке идеме на екскурзија со нејзината стаја и ке бидеме во исти автобус..
И сега таму повторно сум сигурен дека ништо нема да правам ( да и правам муабет ) бидејки ке ми е срам , па би сакал да ми дадете некој добар СОВЕТ да ми отежне на душата за да и поправам муабет.:):kesa::kesa:



:smir:
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Еве ме повторно!

Значи сега има девојче што ја сакам, но срам ми е со неа да правам муабет и разни работи, само така во училиштето ја гледам и ништо не правам:(
Значи тоа значи СРАМ, голем СРАМ..

И Сега на 28 Мај ке идеме на екскурзија со нејзината стаја и ке бидеме во исти автобус..
И сега таму повторно сум сигурен дека ништо нема да правам ( да и правам муабет ) бидејки ке ми е срам , па би сакал да ми дадете некој добар СОВЕТ да ми отежне на душата за да и поправам муабет.:):kesa::kesa:



:smir:
А што *сакаш* да направиш со неа?

Ако е муабет, се почнува со „Здраво“. На тоа ќе ти одговори со „здраво“, па што сака нека биде, која сака нека биде.

А инаку, недостасуваат некои информации. Дали знаеш како се вика? Ако не, ете тема за разговор. Каде учи? Ако не, ете уште една. А и ако да - пак е тема: сигурно имате некои заеднички професори итн итн.

Значи чисто колку да ти направи муабет е многу лесно и се почнува со „здраво“. Направи го тоа, па ќе разговараме за следните чекори.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Еве ме повторно!

Значи сега има девојче што ја сакам, но срам ми е со неа да правам муабет и разни работи, само така во училиштето ја гледам и ништо не правам:(
Значи тоа значи СРАМ, голем СРАМ..

И Сега на 28 Мај ке идеме на екскурзија со нејзината стаја и ке бидеме во исти автобус..
И сега таму повторно сум сигурен дека ништо нема да правам ( да и правам муабет ) бидејки ке ми е срам , па би сакал да ми дадете некој добар СОВЕТ да ми отежне на душата за да и поправам муабет.:):kesa::kesa:



:smir:
Ako се срамиш да и направиш муабет, ќе останеш без неа, ќе ја сакаш, а ќе ти ја шета некој пред очи што ќе знае да и напраи муабет и нема да се срами.:toe:
Напрај и муабет и биди посамоуверен, нема од што да се срамиш.:smir:
 

Heartbreaker

The Real ROCKNROLLA
Член од
6 декември 2009
Мислења
276
Поени од реакции
28
Еве ме повторно!

Значи сега има девојче што ја сакам, но срам ми е со неа да правам муабет и разни работи, само така во училиштето ја гледам и ништо не правам:(
Значи тоа значи СРАМ, голем СРАМ..

И Сега на 28 Мај ке идеме на екскурзија со нејзината стаја и ке бидеме во исти автобус..
И сега таму повторно сум сигурен дека ништо нема да правам ( да и правам муабет ) бидејки ке ми е срам , па би сакал да ми дадете некој добар СОВЕТ да ми отежне на душата за да и поправам муабет.:):kesa::kesa:



:smir:
Брат, со срам не се постигнува ништо. Оди и направи и муабет. Дади и можност да те запознае таков каков што си :). И онака ништо не можеш да изгубиш. Можеш само да добиеш.
 
Член од
28 јули 2009
Мислења
5
Поени од реакции
1
Сите имате право но сепак СРАМ ми е :( ке се потрудам али ...

Значи Крусер девојката се вика Сања ( Sanny ) да, 2 класа е подалеко од мене, и имаме исти професори.. и таа девојка ја сакам од 3 одд а не сум ни и кажал здраво, а она ме сакаше во 4 и 5 ..

Имам лична причана зошто се срамам да и зборувам, а не ја кажувам ... срамно е ..:)

И сега нешто од Декември, нешто се налути и на мсн ме делете, на фб ме избриша и ја прашав пред 1 недела зошто се лути пак да се потрудам да ми каже рече дека и она заборавила :( ..
И вчера ме прифати за пријател и пак ме избриша, така ми направи 2пти :nerv:..



:smir:
 

Кент

Професионалец
Член од
16 февруари 2010
Мислења
255
Поени од реакции
15
epa vaka pred nekoj den vo disko me gleda eden decko simpaticen se super me smeka i jas cekam datrgne ali tagov me gleda ko isplasen i drugar mu mu vika abe stavi i se ajde i ovoj me gleda takov i jas pocnav da se smejam vise lele vikam i potoa si otidovame so drugarkata. drugiot den go sretnav na ulica i deckovo seriozen ziv glupo mu bese da me pogledne vo oci. i sega neznam sto da praam sakam nekako da go pecnam da mu napisam nesto.?dajte predlog nesto sto kako ? nekjam da bide glupo nitu napadno. od druga strana nemoj pa sega da mi se isponasa nesto pa da se iznerviram.
Искрено не гледам што е проблемот овде, а уште помалку барање на совети во љубовни проблеми. Имам неколку прашања: Од каде знаеш дека му било срам да те погледне кога си го вишла на улица? Од каде знаеш дека тебе те гледал? Може гледал девојка позади тебе? Ако навистина се срамел од тебе, зар навистина мислиш дека ќе ти се „испонаша“, освен доколку ти не му се „испонашаш“ него? Ова се прашања на кои навистина треба да си одговориш сама на себе, па врз основа на тие заклучоци да поставиш прашање овде.

Еве ме повторно!

Значи сега има девојче што ја сакам, но срам ми е со неа да правам муабет и разни работи, само така во училиштето ја гледам и ништо не правам:(
Значи тоа значи СРАМ, голем СРАМ..

И Сега на 28 Мај ке идеме на екскурзија со нејзината стаја и ке бидеме во исти автобус..
И сега таму повторно сум сигурен дека ништо нема да правам ( да и правам муабет ) бидејки ке ми е срам , па би сакал да ми дадете некој добар СОВЕТ да ми отежне на душата за да и поправам муабет.:):kesa::kesa:



:smir:
Од срам не се живее.

Сите имате право но сепак СРАМ ми е :( ке се потрудам али ...

Значи Крусер девојката се вика Сања ( Sanny ) да, 2 класа е подалеко од мене, и имаме исти професори.. и таа девојка ја сакам од 3 одд а не сум ни и кажал здраво, а она ме сакаше во 4 и 5 ..

Имам лична причана зошто се срамам да и зборувам, а не ја кажувам ... срамно е ..:)

И сега нешто од Декември, нешто се налути и на мсн ме делете, на фб ме избриша и ја прашав пред 1 недела зошто се лути пак да се потрудам да ми каже рече дека и она заборавила :( ..
И вчера ме прифати за пријател и пак ме избриша, така ми направи 2пти :nerv:..



:smir:
Вистината боли, али вистина е. Неа не и е гајле за тебе или за тоа како ти се чувствуваш. Заборави ја и избиши ја од твојот живот. Сепак сфати дека на твоја возраст тоа е нормално. Не се размислува многу (добро и кај нас повозрасните има некои индивидуи кои не ја користат баш главата многу-многу).
Времето лечи се. Ќе најдеш девојка која ќе те цени и почитува.
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Oф Дејан...Пусти срам а:)

Eпа Хелоу типче,вака ништо не правиш.Да не чекаш од небо да ти падне?не така.
Собери храброст пријди и и кажи и што чуствуваш.
Како што кажаа погоре ако продолжиш со срамот ке дојде некој друг и ке ти ја презеде а ти ке се изедеш жив.
Ако успее супер ако не има други,не е крај на светот.
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Сите имате право но сепак СРАМ ми е :( ке се потрудам али ...

Значи Крусер девојката се вика Сања ( Sanny ) да, 2 класа е подалеко од мене, и имаме исти професори.. и таа девојка ја сакам од 3 одд а не сум ни и кажал здраво, а она ме сакаше во 4 и 5 ..

Имам лична причана зошто се срамам да и зборувам, а не ја кажувам ... срамно е ..:)

И сега нешто од Декември, нешто се налути и на мсн ме делете, на фб ме избриша и ја прашав пред 1 недела зошто се лути пак да се потрудам да ми каже рече дека и она заборавила :( ..
И вчера ме прифати за пријател и пак ме избриша, така ми направи 2пти :nerv:..



:smir:
Онаа лична причина... ти се дига кога ќе ја видиш?

Ако е така или нешто слично, од тоа воопшто не треба да се срамиш. Напротив. Треба да ѝ го соопштиш најотворено и најдиректно.

А ако таа ти се смее порати тоа или не го цени, дури тогаш да се свртиш на некоја следна, на која исто така ќе реагираш. Верувај, има милион девојки кои те ценат на тој начин во овој момент. Само треба да ги отвориш очите и да почнеш да бараш наоколу.



Значи, прво, со тековнава разреши ги работите. Нема срам - има само нешто што треба да го направиш, или ќе те измачува.

Еве принцип кој работи: начекај ја на само некаде (ходник, кафиќ, сеедно). Оди и без да ѝ кажеш збор, залапај ја.

Ако те влепи шлаканица, заблагодари ѝ се на времето и почни да бараш други девојки. Ако тоа не се случи, збори ѝ што било, макар биле и најголемите глупости (ќе бидеш малку во шок) - нема да се лути (и таа ќе биде во шок).



Со среќа. :helou:
 
Член од
28 јули 2009
Мислења
5
Поени од реакции
1
Онаа лична причина... ти се дига кога ќе ја видиш?

Ако е така или нешто слично, од тоа воопшто не треба да се срамиш. Напротив. Треба да ѝ го соопштиш најотворено и најдиректно.

А ако таа ти се смее порати тоа или не го цени, дури тогаш да се свртиш на некоја следна, на која исто така ќе реагираш. Верувај, има милион девојки кои те ценат на тој начин во овој момент. Само треба да ги отвориш очите и да почнеш да бараш наоколу.



Значи, прво, со тековнава разреши ги работите. Нема срам - има само нешто што треба да го направиш, или ќе те измачува.

Еве принцип кој работи: начекај ја на само некаде (ходник, кафиќ, сеедно). Оди и без да ѝ кажеш збор, залапај ја.

Ако те влепи шлаканица, заблагодари ѝ се на времето и почни да бараш други девојки. Ако тоа не се случи, збори ѝ што било, макар биле и најголемите глупости (ќе бидеш малку во шок) - нема да се лути (и таа ќе биде во шок).



Со среќа. :helou:
Нема врска со тоа дигање, тоа е нешто друго во мене .. добро ајде ке ти кажам, тоа е што „ гнкам “ разбираш ? и нешто подолго вака да и зборам , ке загнкам и ке се засрамам :):P

А тоа со лапање не ми е баш до годините :) ама ако иам храброст може и тоа .. ВЕРУВАЈ !!

па ке се обидам !!

Ти благодарам за се ..
Денес кога отидов на тренинг ја видов со ролерки беше во малата си играше со децата а ја па ништо не и реков , и кога се враќав од тренинг пак ја видов сама беше од другата страна си идеше со ролерките, беше покрај мене и пак ништо не и реков :((...

Тоа е.. ке се покушам на екскурзијата..

ТИ БЛАГОДАРАМ !!:smir::smir::smir::pipi:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.291
Поени од реакции
15.508
Нема врска со тоа дигање, тоа е нешто друго во мене .. добро ајде ке ти кажам, тоа е што „ гнкам “ разбираш ? и нешто подолго вака да и зборам , ке загнкам и ке се засрамам :):P

А тоа со лапање не ми е баш до годините :) ама ако иам храброст може и тоа .. ВЕРУВАЈ !!

па ке се обидам !!

Ти благодарам за се ..
Денес кога отидов на тренинг ја видов со ролерки беше во малата си играше со децата а ја па ништо не и реков , и кога се враќав од тренинг пак ја видов сама беше од другата страна си идеше со ролерките, беше покрај мене и пак ништо не и реков :((...

Тоа е.. ке се покушам на екскурзијата..

ТИ БЛАГОДАРАМ !!:smir::smir::smir::pipi:
Тогаш покушај со кратки муабети... кратки прашања, што правиш, како си, ново-старо.... за почеток и тоа е доста, и кога ќе снемаш кратки муабети кажи и: Морам да одам.... и после чекај она нека ти каже некој збори и ќе видиш дали и се сака или и се нејќе...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom