Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

V

Viktor g

Гостин
Вака ко шо те глеам,ми изгледаш на директен и ладен дечко,студен и далечен,ко да нема љубов а камоли топлина во тебе-извини така ми изгледаш.

Значи не е на одмет некоја насмевка,некоја шега,малку полежерно да пристапуваш-мислам дека ги плашиш женските...
Женските сакаат топлина,нежност,прегратки,бакнежи и милувања.
Разбираш???
Понежно пристапувај,срце маче,нежен поглед,милување по коса,бакнеж во образ,да не ти цртам:wink:

А не ти пукаш директно:nenene:
Треба да ја заведеш...
Добро мислам дека без насмевка сум само на сликава па имам пробано со нежен и фин пристап само пак некако не ми оди:toe:
 
S

StereoLove

Гостин
Епа ае и ја совет да барам дојде време... не дека ми е до заебавање ама некако ја споебав работата... Мислам (МИСЛАМ) дека се заљубив во една школска и мнооогу добра другарка... е сеа финтата ми е или да ја заборам (да пробам) или да прам некако ама ќе ми е криво ако негде ја заебаме покасно шо ќе си неам муабет со нејзе... јбг во се имало ризик...
И јас да кажам совет околу твојот проблем,не му ја мисли.Стори го тоа без размислување,зборовите кажувај ги од срце наместо муцање.И тоа што е поскоро можно за да не ти ја зеде некој друг:icon_lol:
Aко прифати супер ако те одбие ништо страшно ни е прва ни е последна(знам како е сум била одбивана:pos:)
Good luck:wink:
 
Член од
9 февруари 2010
Мислења
2
Поени од реакции
0
дали ме сака?

имам другарка со која се запознав преку мсн и од почеток имавме само кратки муабети шо прајш како си, арно ама за мн краток период толку се зближивме шо дури и та ми пиши прва кога јас не пишам. исто така двата одиме на тренинг и кога сме заедно на тренинг таа постојано гледа кај мене. кога зборувам со нејзе гласот некако и трепери и звучи некако збунато. не се знајме мн бидејќи 99 посто од времето на нет контактираме, во живо само на тренинг. исто така кога сме во различни термини јас имам одено неколку пати и таа ме праша дали ќе седам до крајот на тренингот и мислам дека сакаше да ја испратам до дома. инаку та има дечко. ми враќа на пораките, споделува мн работи со мене кои др деца кои се знаат со нејзе веќе подолго време не ги знаат. сега засега сме мнмнмн добри другари ама не знам дали таа сака да бидиме нешто повеќе. помош?
 

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.621
Поени од реакции
412
Може е машко?
Не знам зашто никот помисли дека е женски?

имам другарка со која се запознав преку мсн и од почеток имавме само кратки муабети шо прајш како си, арно ама за мн краток период толку се зближивме шо дури и та ми пиши прва кога јас не пишам. исто така двата одиме на тренинг и кога сме заедно на тренинг таа постојано гледа кај мене. кога зборувам со нејзе гласот некако и трепери и звучи некако збунато. не се знајме мн бидејќи 99 посто од времето на нет контактираме, во живо само на тренинг. исто така кога сме во различни термини јас имам одено неколку пати и таа ме праша дали ќе седам до крајот на тренингот и мислам дека сакаше да ја испратам до дома. инаку та има дечко. ми враќа на пораките, споделува мн работи со мене кои др деца кои се знаат со нејзе веќе подолго време не ги знаат. сега засега сме мнмнмн добри другари ама не знам дали таа сака да бидиме нешто повеќе. помош?
Да те сака,пушти и се и не му ја мисли:wink:
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
имам другарка со која се запознав преку мсн и од почеток имавме само кратки муабети шо прајш како си, арно ама за мн краток период толку се зближивме шо дури и та ми пиши прва кога јас не пишам. исто така двата одиме на тренинг и кога сме заедно на тренинг таа постојано гледа кај мене. кога зборувам со нејзе гласот некако и трепери и звучи некако збунато. не се знајме мн бидејќи 99 посто од времето на нет контактираме, во живо само на тренинг. исто така кога сме во различни термини јас имам одено неколку пати и таа ме праша дали ќе седам до крајот на тренингот и мислам дека сакаше да ја испратам до дома. инаку та има дечко. ми враќа на пораките, споделува мн работи со мене кои др деца кои се знаат со нејзе веќе подолго време не ги знаат. сега засега сме мнмнмн добри другари ама не знам дали таа сака да бидиме нешто повеќе. помош?
ги имаш сите покажувачи дека те свиѓа!!! не дека те сака.. не чекај утре да видам пост дека нешо си напраил!!! (ако си машко)
шо повеќе сакаш од неа.. да ти каже у фаца дека те свиѓа???
 
S

StereoLove

Гостин
Чекај сега...јас се збунив машко е или женски зошто според никот,ај да си кутам знаеме на што мислам.Дека е женско де а можно е и да е машко.Значи прво треба таа мистерија да се открие па подоцна совети:smir:
 
Член од
1 октомври 2009
Мислења
33
Поени од реакции
2
. инаку та има дечко. ми враќа на пораките, споделува мн работи со мене кои др деца кои се знаат со нејзе веќе подолго време не ги знаат. сега засега сме мнмнмн добри другари ама не знам дали таа сака да бидиме нешто повеќе. помош?
ova e najbitniot moment...
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Добро бе луѓе не бидете толку тупи xD Crazy in love = лудо вљубен/а. Ако вистинската Crazy in love е женско не значи дека сите алтернативи на имево да се женски. Значи мистеријата средена, за дечко фала богу се работи.

Иначе немаш некој проблем тука. Викни ја на кафе, разговарајте, не донесувај одма заклучоци, може да си и мил ама не boyfriend material. Следи ситуација, види ги постапките што ги прави. Исто кај мене е сеа ама ја апла го тупам дека девојкава ми е премногу мила да ја изгубам за некоја ситница.
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
611
Поени од реакции
50
тоа што она се однесува така не значи дека и се свиѓаш туку дека ти тоа така го перцепираш.. неможам да опишам колку пати се случило некој што го доживувам најдругарски.. да помисли дека го гледам како нешто повеке:jaj: ...
има некои девојки кои едноставно се однесуваат со другар ко да им е другарка и не сфаќаат дека дечкото може тоа погрешно да го протолкува. плус ИМА ДЕЧКО..
е сеа од друга страна е фактот што тебе очигледно навистина ти се допаѓа девојкава.. затоа обиди се надвор од тренинг да воспоставиш дружба која не е мсн.. кафе мафе нешто иди ми дојди ми.. и ако добиеш позитивна реакција од неа после (потенцирам) БРЗО! време обиди се дрyжбата да стане нешто повеке. бидејки ако премногу чекаш ке прејдеш во купчето другари. се надевам помогнав:smir:
 
Член од
9 февруари 2010
Мислења
2
Поени од реакции
0
inace da masko sum ama ne mi teknuvase so da klam pa crazy in love tropnav poso nekev imeto da si go stavam a nekev neso kako spiderman da klam :pos2:

fala btw na site za pomosta :D aj ke pisam ako se sluci nesto
 
Член од
5 април 2009
Мислења
874
Поени од реакции
75
my comlicated life-Веќе месец го немав видено...и мислев дека сум ги заборавила...и дека сакам друг..ама очигледно не тоа точно.По неколку дена од нашата средба сфатив дека всушност него го сакам..:toe::vozbud:,Мн сум збунета.,не сакам а го сакам(ама го кажав ова)Умот ми зборува нешто,срцето друго..Мн често се караме...во последно време константно.Јас не можам веќе да се носам со ова...Многу ме боли..Не знам вее што да направам.На секој можен начин пробав да заборавам..Меѓу нас никогаш немало нешто официјално,ама мене ми предизвикува бол..Постои ли начин да се одалечам од него.....Како да знам дали на некој навистина му се допаѓам..?/:jaj:
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
my comlicated life-Веќе месец го немав видено...и мислев дека сум ги заборавила...и дека сакам друг..ама очигледно не тоа точно.По неколку дена од нашата средба сфатив дека всушност него го сакам..:toe::vozbud:,Мн сум збунета.,не сакам а го сакам(ама го кажав ова)Умот ми зборува нешто,срцето друго..Мн често се караме...во последно време константно.Јас не можам веќе да се носам со ова...Многу ме боли..Не знам вее што да направам.На секој можен начин пробав да заборавам..Меѓу нас никогаш немало нешто официјално,ама мене ми предизвикува бол..Постои ли начин да се одалечам од него.....Како да знам дали на некој навистина му се допаѓам..?/:jaj:
Побарај му секс. Ако навистина, ама навистина не му се допаѓаш, ќе те одбие.
 

Gunner_L

Lord , Lord Bendtner
Член од
7 април 2009
Мислења
922
Поени од реакции
500
Имам еден голем проблем и ми треба помош од вас. Имам срам од женски и колку и да ми се свига не можам да и пријдам. Многу ми е срам, и страв од одбивање, како и тоа дека ке ја изгубеам од мојот живот. Не дека не су пробал но најчесто ме одбивале, или сум немал храброст да и кажам што чуствувам кон неа. Овде сум немал многу женски и некако и не знам како да им пријдам. Ве молам за помош и ако имате некој лек (совет) помагајте. :zid: :zid: :zid: :zid: :zid: :uvo:
Литро винце .. и сите се твои
 

Heartbreaker

The Real ROCKNROLLA
Член од
6 декември 2009
Мислења
276
Поени од реакции
28
Имам еден голем проблем и ми треба помош од вас. Имам срам од женски и колку и да ми се свига не можам да и пријдам. Многу ми е срам, и страв од одбивање, како и тоа дека ке ја изгубеам од мојот живот. Не дека не су пробал но најчесто ме одбивале, или сум немал храброст да и кажам што чуствувам кон неа. Овде сум немал многу женски и некако и не знам како да им пријдам. Ве молам за помош и ако имате некој лек (совет) помагајте. :zid: :zid: :zid: :zid: :zid: :uvo:
Со тоа што не си и пришол веќе си ја изгубил во старт, такоџе нема што да изгубиш ако и пријдеш;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom