Фан Клуб: Вардар

Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Dobro e pak se odlepivme na pristojna razlika.
Sega vo sreda samo smireno. I popoleka, ne da se zaletame od prva minuta kako muvi bez glavi.
I mozno e Sedloski da bide smenet.
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Не ми се верува.... Теренот у Ѓорче да не е поарен.
Мрш мамицата да ви ја ебам, а ја па будала слободен ден земав да идам да ги гледам :boksix:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.694
Паметен потег е, поголем притисок може да правиме, прв пат играме со нив во Ѓорче :icon_mrgr:
:icon_mrgr:
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.147
Поени од реакции
4.542
http://ekipa.mk/vardar-i-shkendija-revanshot-od-kupot-ke-go-igraat-vo-gorche-petrov/
Од „Филип Втори“ известуваат дека поради преголема експлоатација на теренот на арената во досегашниот тек од сезоната, истиот нема да биде на располагање до крајот на есенскиот дел од шампионатот.

Според ова, не е до нас.. Него теренон на ффм што е, у21 кај што играат, вештачка трева е? Таму има најдобри услови од терениве низ Скопје мислам, може и таму да играме. Со Работнички изгледа во Велес ќе се игра, само што они сакаат у сабота да ја стават
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Abe namerno se pravi ova, za da se progolta gradenjeto na maalsko stadionce vo Aerodrom.
Kolku i da e vo losa sostojba, sigurno ne e vo polosa od terenot vo Gjorce.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.694
Не знам што се буните, со Ренова имаше 300 души на трибини. Револт се искажува на стадион, од тие што се бунат 90% не дошле на две утакмици годинава. Притисокот што може да се направи во Ѓорче е десет пати поголем од тој што можат 200 души да го направат на Градски.
Одлична одлука, и мене ми е дупло подалеку, ама целосно ја поддружвам :icon_mrgr:
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Дефинитивно се болни ...
Нивните скандирања од трибина ги занемаруваат еј ...
http://sportmedia.mk/fudbal/domashno-prvenstvo/shkendija-vardar-ne-go-pochituva-dogovorot-shto-go-imavme
Pa normalno ne se glupi kako nas, osven sportmedia nikoj drug medium ne prenese za sramnite skandiranja i paroli vo Cair.
Ama zatoa site prenesoa Popov so rekol.
Plus dodatno na ovaa teza da si ja branat im dade i sudijata koj ostana imun na skandiranjata i niti ednas ne ja prekina utakmicata.
Sami grob si kopame.
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Не знам што се буните, со Ренова имаше 300 души на трибини. Револт се искажува на стадион, од тие што се бунат 90% не дошле на две утакмици годинава. Притисокот што може да се направи во Ѓорче е десет пати поголем од тој што можат 200 души да го направат на Градски.
Одлична одлука, и мене ми е дупло подалеку, ама целосно ја поддружвам :icon_mrgr:
Kakov pritisok, pa u gjorce nema ni 200 dusi da ima.
A i rabotava ne e za pritisok, so ke ni e pritisok ako 4 gola ne dademe, a vo gjorce 4 gola da dades e naucna fantastika posebno pri vakvi vremenski uslovi.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.694
Kakov pritisok, pa u gjorce nema ni 200 dusi da ima.
A i rabotava ne e za pritisok, so ke ni e pritisok ako 4 gola ne dademe, a vo gjorce 4 gola da dades e naucna fantastika posebno pri vakvi vremenski uslovi.
Ќе играме на прекини, можеме да дадеме 3 гола и во Ѓорче, зошто да не. На Градски, Шкендија може да биде многу поопасна по контра напади.
И двата терена си имаат предности и недостатоци во однос на нашиот стил на игра.

Еве реално ако збориме, колку луѓе ќе имаше на Градски ако игравме?
Притисокот што во Ѓорче може да го направат 200 луѓе, на Градски не можат 5000 да го направат.
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Za da dojdeme do prekini, treba da izigrame predhodno nesto. A u gjorce tesko.
Jas pre bi rekol deka ke igrame spored najglupata taktika so dolgi topki i preskoknuvanje na sredinata.
Za pritisok isto e dali 200 u gjorce, dali 500 na gradski pritsok so tolku lugje ne se pravi. A i kakov pritisok ke pravis koa oni znaat deka cela armija ke gi cuva i deka nema da smee nikoj da gi cepne.
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
1.010
Поени од реакции
2.283
Во среда нема да има повеќе од 300 луѓе а и мислам дека имаме многу мали шанси,на Ренова не успеавме да и дадеме 3 гола иако они играа катастрофа а не па на Шкендија која ќе се брани 90 минути ...Во Велес ќе биде многу поинтересно,полн стадион ќе има 100% а останува ние да отидеме солидна бројка :)
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Не знам што се буните, со Ренова имаше 300 души на трибини. Револт се искажува на стадион, од тие што се бунат 90% не дошле на две утакмици годинава. Притисокот што може да се направи во Ѓорче е десет пати поголем од тој што можат 200 души да го направат на Градски.
Одлична одлука, и мене ми е дупло подалеку, ама целосно ја поддружвам :icon_mrgr:
Ај више чим почна... Озбилни на ваква структура на навивачката група очекуваш дека ете и 3000 Комити да има на запад ќе сменат нешто?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.694
Ај више чим почна... Озбилни на ваква структура на навивачката група очекуваш дека ете и 3000 Комити да има на запад ќе сменат нешто?
Затоа и поддржувам да играме во Ѓорче Петров, пошто на Градски ништо не можеме да смениме :icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom