Wizz Air летови од/до Македонија

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
Здраво,
имам букирано карта од Скопје за Меминген за на 29 Септември, но сега не можам да ја чекирам картата. Пријателката со која ќе патувам без никаков проблем веќе ја чекира картата.
Дали има и некој друг со истиов проблем?
Воедно истото ми се случи пред десеттина дена кога патував од Нирнберг за Скопје, не можев онлајн да ја чекирам и на крај си платив казна на аеродромот за да можам да летам.
Дали знае некој што можи да е проблемот? Можно ли е да имам некаков проблем со акаунтот?
Прочитај 2-3 страници назад,све ти е објаснато,ако имаш време
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Здраво,
имам букирано карта од Скопје за Меминген за на 29 Септември, но сега не можам да ја чекирам картата. Пријателката со која ќе патувам без никаков проблем веќе ја чекира картата.
Дали има и некој друг со истиов проблем?
Воедно истото ми се случи пред десеттина дена кога патував од Нирнберг за Скопје, не можев онлајн да ја чекирам и на крај си платив казна на аеродромот за да можам да летам.
Дали знае некој што можи да е проблемот? Можно ли е да имам некаков проблем со акаунтот?

3 поста погоре напишав значи не е тешко да се забележи.

Чекирањето е на аеродром! Во Скопје сега за сега е така. Иако незнам зашто ти наплатиле казна мислам дека не би требало...баш чудно можеш да им се обратиш на Фејсбук за ова...
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.337
Поени од реакции
27.896
Јас пак да пишам. Вчера онлајн ја чекирав од Скопје до Милано. Зошто јас го немам тој проблем ?
 
Член од
13 јули 2012
Мислења
3
Поени од реакции
0
Во Нимберг на аеродром ми беше наплатено 30 евра, затоа што сум немала чекирано карта. Во системот му покажуваше дека не сум се чекирала, а предходно кога пробував на неколку пати да се чекирам ми покажуваше дека нема онлајн чекирање. Немав друг избор, освен да останев таму.:)

Ајде да видам што ќе испадне овој пат :mad:.
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Во Нимберг на аеродром ми беше наплатено 30 евра, затоа што сум немала чекирано карта. Во системот му покажуваше дека не сум се чекирала, а предходно кога пробував на неколку пати да се чекирам ми покажуваше дека нема онлајн чекирање. Немав друг избор, освен да останев таму.:)

Ајде да видам што ќе испадне овој пат :mad:.

https://wizzair.com/en-GB/Claims

Прати им претставка ова е проблем... Мислам дека ќе реагираат
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Дали знај некој,

Дали можам да резервирам карта сега, додека чекам да ми го обноват пасошот ?

Бидејќи доаѓам до процес на плаќање и никаде на страната не ми побара број на пасош, ама ми е страв да не ми побара после плаќање, а така не ми е логично.
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
Дали знај некој,

Дали можам да резервирам карта сега, додека чекам да ми го обноват пасошот ?

Бидејќи доаѓам до процес на плаќање и никаде на страната не ми побара број на пасош, ама ми е страв да не ми побара после плаќање, а така не ми е логично.
Mozes,za cekiranje ke ti bidat potrebni podatocite od pasosot
 
Член од
10 март 2012
Мислења
2
Поени од реакции
0
Дали статусот после чекирање треба да биде Потврдено,качете се? И дали маилот за flight reminder е автоматски зошто досега по 2 пат ми стигна а картите ми се веќе една недела чекирани?
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Дали статусот после чекирање треба да биде Потврдено,качете се? И дали маилот за flight reminder е автоматски зошто досега по 2 пат ми стигна а картите ми се веќе една недела чекирани?
Тоа е автоматски маил те потсетува дека имаш лет. Потврдено и качете е тоа тоа :)
 
Член од
13 јули 2012
Мислења
3
Поени од реакции
0
https://wizzair.com/en-GB/Claims

Прати им претставка ова е проблем... Мислам дека ќе реагираат
Нормално дека му пратив, на е-маил добив автоматска порака дека нема да добијам одговор на претставката. Ќе причекам, ако не ќе мора да им ѕвонам на телефонскиот број што им е објавен за било какви проблеми. Во секој случај ви благодарам. ;)
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
Зошто не кажавте дека вчера и денес има 20 посто попуст?!
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.255
Поени од реакции
2.241
Друштво преска купив билет и се помина добро, си купив и претплата за Визер попусти таму како се викаше не знам, 20 евра. Е сега при регистрација внесуваш име и презиме и после тоа цело време само ти се вчитува при купување на билет, при чекирање...

Во презимето имам буква 'ш' и си ја пишав ко латиница 's', така ми стои и во картата, ама во пасош се водам како со 'sh'. Имал некој слично искуство за да каже дали би ми правеле проблем некаков?
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.337
Поени од реакции
27.896
Иам резервирано превоз на аеродром со виз ер бус. Се чекира негде време нешто или редовно си ги има на Аеродромот па во кој сакам се качувам?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom