Wizz Air летови од/до Македонија

Tranquilis

Putting Macedonia on the map.
Член од
10 август 2011
Мислења
526
Поени од реакции
657
Еднаш ми текна и објавив 4-5 дена пред попустот. Во меѓувреме се сменија околностите и оп - од готово вересија. Затоа - што е сигурно, сигурно е - ќе го објавам штом го подесам и нема шанси за поништување.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.031
Поени од реакции
1.283
Момци едно прашање (малце оф-топик).

Немам летано до сега од Солун, а треба задутре.
Да не прават проблеми поради пасошите нешто или све си е најнормално?
Нема никакви проблеми
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
Дечки летам на 12ти за Лондон и имам 2 прашања.
1. Имам двојно државјанство македонско и хрватско(за второво не ми треба виза) ама морам со македонското да излезам од државава. Дали хрватскиот пасош го користам само кога ќе слетам во Британија на passport control?
2. Дали можам да носам една флаша алкохол во куфер и штека цигари во кабина?
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Дечки летам на 12ти за Лондон и имам 2 прашања.
1. Имам двојно државјанство македонско и хрватско(за второво не ми треба виза) ама морам со македонското да излезам од државава. Дали хрватскиот пасош го користам само кога ќе слетам во Британија на passport control?
2. Дали можам да носам една флаша алкохол во куфер и штека цигари во кабина?
1. Makedonskiot pasos go koristas ovde, a koga ke sletas vo London hrvatskiot.
2. Mozes vo kuferot, a so tebe vo kabina samo ako e kupena stekata od freeshop na aerodromot.
:)

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
1. Makedonskiot pasos go koristas ovde, a koga ke sletas vo London hrvatskiot.
2. Mozes vo kuferot, a so tebe vo kabina samo ako e kupena stekata od freeshop na aerodromot.
:)

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
за ова второво, можам штека цигари и флаша алкохол во куфер или само цигари? :)
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.337
Поени од реакции
4.774
за ова второво, можам штека цигари и флаша алкохол во куфер или само цигари? :)
Можеш двете во куфер доле, и плус на фришоп да си купиш уште една штека или флаша или двете можеш :)
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.019
Дечки летам на 12ти за Лондон и имам 2 прашања.
1. Имам двојно државјанство македонско и хрватско(за второво не ми треба виза) ама морам со македонското да излезам од државава. Дали хрватскиот пасош го користам само кога ќе слетам во Британија на passport control?
2. Дали можам да носам една флаша алкохол во куфер и штека цигари во кабина?
I ja ijam 2 drzavjanstva i vo Mk na izlez mi rece policaecot dvata pasos da mu gi dadam. Na vlez ne mozes da gi koristis 2ta zs nemas viza. Na frishop moesh mislam poise da kupish ama prasaj gi devojkite tamu so rabotat.
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.523
Ај само да допрашам, кога се резервира картата, на кој пасош треба да се резервира, на македонскиот или другиот?
 
Член од
11 февруари 2013
Мислења
156
Поени од реакции
241
Пробував сега да ја чекирам картата за тргнување од Скопје, и ми покажува дека од скопскиот аеродром не е возможно он-лине чекирање на картата т.е. бесплатно, туку мора таму, за што ќе треба да доплатам 10 еу. А безмислено ми е да плаќам 10 еу за 15 секунди работа.:sick: Решение?
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.337
Поени од реакции
4.774
Пробував сега да ја чекирам картата за тргнување од Скопје, и ми покажува дека од скопскиот аеродром не е возможно он-лине чекирање на картата т.е. бесплатно, туку мора таму, за што ќе треба да доплатам 10 еу. А безмислено ми е да плаќам 10 еу за 15 секунди работа.:sick: Решение?
Пишува поназад во коментарите дека нема да треба да доплаќаш ништо зашто проблемот е на визаир и чекирањето и на аеродром е бесплатно
 

Tranquilis

Putting Macedonia on the map.
Член од
10 август 2011
Мислења
526
Поени од реакции
657
Пишува поназад во коментарите дека нема да треба да доплаќаш ништо зашто проблемот е на визаир и чекирањето и на аеродром е бесплатно
Маала исправка - решението е на Wizz Air. Проблемот е нечив друг.
 
Член од
11 февруари 2013
Мислења
156
Поени од реакции
241
Ај само да допрашам, кога се резервира картата, на кој пасош треба да се резервира, на македонскиот или другиот?
При резервација пишува таму во опции каков пасош поседуваш, т.е. подредени се сите земји. На тебе е со кој пасош ќе избереш да патуваш. Јас откако се стекнав со пасош од ЕУ земја, македонскиот речиси и го заборавив.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.031
Поени од реакции
1.283
20% попуст за Wizz Discount Club во понеделник и вторник.
Прошлата недела ми истече Discount Club.Во понеделник ако со картите дирекно го додадам и Discount Club за +1 година ќе ми ги пресмета тие 20% или морам прво членарината да ја активирам па после да купам?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom