Wizz Air летови од/до Македонија

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.460
Поени од реакции
22.860
Ај само да допрашам, кога се резервира картата, на кој пасош треба да се резервира, на македонскиот или другиот?
Секогаш на тој што го користиш за излез од таа држава. Значи ако го користиш МКД пасошот за излез од МКД користиш МКД пасош а за вракање од англија го користиш хрв. Е сега ако резервираш и немаш опција за 2 различни пасоши тогаш јас би го користел странскиот зашто мкд дозволува 2 пасоши па ќе се разбереш со овие на аеродром, во германија или кина на пример каде е дозволено само едно државјанство може чудно да те гледаат со 2 пасоши... Во кина може и у притвор да завршиш лол
 

Tranquilis

Putting Macedonia on the map.
Член од
10 август 2011
Мислења
526
Поени од реакции
657
Прошлата недела ми истече Discount Club.Во понеделник ако со картите дирекно го додадам и Discount Club за +1 година ќе ми ги пресмета тие 20% или морам прво членарината да ја активирам па после да купам?
Се заедно ќе ти пресмета наеднаш.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.352
Поени од реакции
28.009
Зошто на аеродром да се чекира ? Еве само што ги чекирав преку нивниот сајт и статусот ми е: Потврдено, качете се!
 
Z

ziko bt

Гостин
Дечки прв пат патувам со авион и имам право само на рачен багаж.До колку кутии цигари е дозволено да се пренесат и едно пациентско прашање дали прават проблеми за запалка?:blablab:
 
Член од
16 септември 2014
Мислења
10
Поени од реакции
2
Само за информација: Денес на скопскиот аеродром ми беше кажано дека системот за чекирање преку интернет привремено НЕ работи, па поради тоа и опцијата за чекирање преку нет не била достапна, по што бевме чекирани на аеродромот БЕЗ никаков надомест! Затоа, кога ќе сакате да се чекирате да не ве загрижува ако ви даде опција дека тоа може да го направите САМО на аеродромот.
Ме интересира как се чекираш на аеродром само со пасош или треба да испечатиш нешто?
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.460
Поени од реакции
22.860
Дечки прв пат патувам со авион и имам право само на рачен багаж.До колку кутии цигари е дозволено да се пренесат и едно пациентско прашање дали прават проблеми за запалка?:blablab:
Huligani so upaljaci ne pustaat be :) ...

Ova e malku specificno, znaci sekoja kompanija ima razlicni pravila. Poveketo pustaat EDEN (ne poveke od toa) upaljac dokolku e so tebe i vo tebe. Sepak ima nekoj sto pravat problem na primer ako e zipo (so benzin) zasto moze da se upotrebi za fitil... So drugi zborovi zemi si evtin uplajac sto nema da ti e zal da go frlis ako pobaraat od tebe...

Za cigari zavisi vo koja zemja letas, vo AUS na primer e 1 kutija vo drugi zemiji se 200 cigari vo nekoj i do 2 steki. Na idenje ne e problemot, koga ke sletas ke ti pravat problem zavisno kade sletuvas treba da gi ispolnuvas tamosnite uslovi. Imaj na um deka ako menuvas avion i treba da izlezes na drugo mesto na nekolku saati deka treba i nivnite pravila da gi pocituvas.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.385
Поени од реакции
7.527
Само со пасош и се чекираш бесплатно на аердром ?
Ако не ти дава опција да се чекираш на интернет онда е бесплатно, во споротивно ако опцијата постои се наплаќа 10 евра. Провери можда го средиле багот на нивниот сајт.
 

Tranquilis

Putting Macedonia on the map.
Член од
10 август 2011
Мислења
526
Поени од реакции
657
Ако не ти дава опција да се чекираш на интернет онда е бесплатно, во споротивно ако опцијата постои се наплаќа 10 евра. Провери можда го средиле багот на нивниот сајт.
Не е баг.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.032
Поени од реакции
1.283
Ако не ти дава опција да се чекираш на интернет онда е бесплатно, во споротивно ако опцијата постои се наплаќа 10 евра. Провери можда го средиле багот на нивниот сајт.
Во повеќе наврати Tranquilis појасни дека во моментот летовите од Скопје се чекираат на аеродром. Значи не е баг,не е грешка не е ништо.Едноставно така е. Да нема забуна. Да имаше Визер соопштение ајде ама пошто нема еве пак појаснување
 

Tranquilis

Putting Macedonia on the map.
Член од
10 август 2011
Мислења
526
Поени од реакции
657
Во повеќе наврати Tranquilis појасни дека во моментот летовите од Скопје се чекираат на аеродром. Значи не е баг,не е грешка не е ништо.Едноставно така е. Да нема забуна. Да имаше Визер соопштение ајде ама пошто нема еве пак појаснување
Да можев да објаснам ќе го сторев тоа. Едноставно, постојат одредени околности поради кои што повеќето дестинации од Скопје се со аеродромски чекин. Се надевам наскоро ќе се воспостави стариот ред.
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Ова за со Wizz Discount club:
Тоа можете да го искористите Вие и 1 сопатник.
Тоа можете да го искористите Вие и најмногу 5 сопатници.
значи дека може да се користи само на ист лет, не можам јас со моето членство да купам карта за девојка ми, која на пример би доаѓала од Германија према Скопје?
 

Tranquilis

Putting Macedonia on the map.
Член од
10 август 2011
Мислења
526
Поени од реакции
657
Ова за со Wizz Discount club:
Тоа можете да го искористите Вие и 1 сопатник.
Тоа можете да го искористите Вие и најмногу 5 сопатници.
значи дека може да се користи само на ист лет, не можам јас со моето членство да купам карта за девојка ми, која на пример би доаѓала од Германија према Скопје?
Точно.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.032
Поени од реакции
1.283
две карти према Милано за отприлика 4000 денари...Not bad :D
 
Член од
13 јули 2012
Мислења
3
Поени од реакции
0
Здраво,
имам букирано карта од Скопје за Меминген за на 29 Септември, но сега не можам да ја чекирам картата. Пријателката со која ќе патувам без никаков проблем веќе ја чекира картата.
Дали има и некој друг со истиов проблем?
Воедно истото ми се случи пред десеттина дена кога патував од Нирнберг за Скопје, не можев онлајн да ја чекирам и на крај си платив казна на аеродромот за да можам да летам.
Дали знае некој што можи да е проблемот? Можно ли е да имам некаков проблем со акаунтот?
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom