Не сакав, ама засакав

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406
Млеко како мал, ама па сега сега по литар пијам дневно...
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Ха, отпрвин помислив дека темава е нешто љубовна :D.

НаТема: мајонез, млеко.
И јас мислев љубовна дека е :icon_lol:
Како бе млеко? :eek: Јас неможам без млеко да живеам. Неможам да сфатам луѓе што не пијат...

Он: Порано печурките од пицата ги тргав. Везе неам зашто, ваљда зашто никој не ги јадеше па мислев гадни се :pos: Исто така, не јадев ништо луто. И секогаш ги тргав(требев :D) лукот и кромидот од било каде. Сега јадам луто (со усул :D) и убаво ми е. А кромидот и лукот не ми сметаат во манџи, ама сами по себе не ги сакам :P Исто така, некако бледо ми текнува дека не ги јадев жолчките од јајцата. И кората од јаболкото. Сега ништо не ми смета :D Дури и пача пројадов, ама само како мезе, и зависи кој ја прави....
 
Член од
24 февруари 2012
Мислења
1.012
Поени од реакции
2.154
Макарони со сирење..Кога бев основно одделение, во кујната во училиштето кај одев имавме еден ден макарони, ги пробав еднаш...ај што беше смрдливо сирењето па и макароните не беа убаво испечени..И кога ме прашуваше мајка ми што јадевте денес јас велев пластични макарони :pos:Ги одбегнував долго време. Не можев да помислам на нив.
Да преминам на главното. Еднаш мајка ми ми подготви убави макарони со уште поубаво сирење, си реков ај да си дадам шанса и да ги пробам. Од тогаш, многу често ги јадам.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Не сакав Боранија....после 37години уште не јадам Боранија :D
 

.:MadMan:.

Ретардиран
Член од
20 август 2010
Мислења
843
Поени од реакции
1.781
Кисели краставички, се ежев ко мал, а сеа си ги мцкам баз мака....
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.784
Поени од реакции
21.189
Јас сум сештојад посебно кога сум гладен.
Значи јадам пифтија, јагнешко, печурки, полжави ,каши, мисирки и останат пердувест дивеч, жабји батаци, морска и приморска храна, шумски плодови, сите видови и подвидови на манџи, џимиринки, мрсно, тро повеќе мрсно, посно, тестенини, разни видови на чорби, кисела и нормална зелка зготвена или сурова, секој останат зеленчук во вид на салата или зготвен, млеко и млечни производи итн.
Единствено што ми имало непријатен вкус беше кога јадев во Германија некој икри во конзерва( не кавијар) така црвени и големки колку рибизла. Најблиску до вкусот би било како да јадеш живи црева од расипана риба.
Додуша можеби и не бев толку гладен а и само еднаш ми се пружила прилика, така да за нив ке речам дека сум неутрален се додека не ги пробам уште еднаш.
 

Fiend

смут џезер
Член од
29 март 2012
Мислења
947
Поени од реакции
1.074
Ајвар и банана.
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Морков дефинитивно ова чудо иако е здраво но сепак не можам да го јадам со задоволство до пред 3 години воопшто не пробував морков иако сега само го јадам кога во туршија инаку онака не сеуште.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Јуфки и кисело млеко. Којзнае што си мислев. Али у принцип денес освен праз, печурки и бурек со зелка ( :sick: ) се јадам, не сум пребирливо створење.
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Јуфки и кисело млеко. Којзнае што си мислев. Али у принцип денес освен праз, печурки и бурек со зелка ( :sick: ) се јадам, не сум пребирливо створење.
Незнам дали знаеш но како информација има луѓе што во Кисело Млеко додаваат една кафена лажичка шеќер :нинџ:
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
И јас мислев љубовна дека е :icon_lol:
Како бе млеко? :eek: Јас неможам без млеко да живеам. Неможам да сфатам луѓе што не пијат...
Не знам зашто, ете. Јас уште како мала не сум сакала млеко па моите морале со густи сок да ме хранат :icon_lol:. Во градинка се сеќавам дека кога си идев дома постојано плачев зашто учителката ме тераше да испијам барем половина чаша млеко, на крај целосно ме отпишаја од земање храна.

Сега млеко конзумирам само во кафе и ретко некогаш да се напијам по едно филџанче и тоа строго ладно млеко, греано млеко уште ми се гади.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Шкембе чорба не јадев ама за трезнење е одлична
Јагнешко ни под разно ден денес не јадам,од километар по мирисот препознавам дека има јагнешко за ручек и си одам во ресторант.
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Не знам зашто, ете. Јас уште како мала не сум сакала млеко па моите морале со густи сок да ме хранат :icon_lol:. Во градинка се сеќавам дека кога си идев дома постојано плачев зашто учителката ме тераше да испијам барем половина чаша млеко, на крај целосно ме отпишаја од земање храна.

Сега млеко конзумирам само во кафе и ретко некогаш да се напијам по едно филџанче и тоа строго ладно млеко, греано млеко уште ми се гади.
Јас се извинувам за оф топик, можете да ме бришете ако сакате :D

Јас го обожавам мирисот на варено млеко :love: Порано дома само такво имавме зашто беше многу поефтино, а ние сите се давевме во млеко :pos:
Чисто информативно, имаш коска скршено во животов? :)
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Незнам дали знаеш но како информација има луѓе што во Кисело Млеко додаваат една кафена лажичка шеќер :нинџ:
Ова некоја нова населба ви е во Скопје, нешо као Кисела Вода? :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom