Не сакав, ама засакав

Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.056
Поени од реакции
12.937
Ајвар и пинџур не поднесував, потоа почнав да јадам еднаш годишно и сеа јадам нормално кога ми се јаде, не ми е одвратно :)
 
Член од
13 март 2012
Мислења
476
Поени од реакции
128
леќа, чкембе чорба, школки, пита со праз:D:ROFLMAO:
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Pacha, rasolnica, spanakj, boranija, mandzi nekoi gadni gulashi, shembe chorbi nekoi gadni mesishta rasparchaveni, supi nekoi gadni, pecheni kuchina, zmii machki i gluvci (kineska hrana), sushi, svinska masta, praz, luk, kromid...... ni sum sakal ni kje sakam. BLJAK !
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.649
Поени од реакции
81.695
Ајварот и Пројата... ама затоа сега... :X3:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Грав, леќа, грашок, спанаќ, сарма, гулаш, таратур, жолчка од јајце, јогурт, маслинки, сирење.

Порано само јуфки си јадев. Сега машала... све си јадам. :pos:
На шо си живеелаа ти бре, на воздух и вода? :)

Он: Мусака.
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
На шо си живеелаа ти бре, на воздух и вода? :)

Он: Мусака.
Никаква манџа, само јуфки, евентуално бисквити и млеко или аргета. Ептен пребирлива си бев. :icon_lol:
А од макарони манџа и компир панџа, ги уценував, само ако ми ги истребат. :pipi:

Он - Заборавив чај. Сега редовно си пијам...
 
S

staycalm

Гостин
Белка од јајце (пржени јајца) :icon_lol:
А пача, месо ии домашен кечаш никогаш не сум сакал а ни сега (n)
Друго, обратно од темава, јадев компир манџа многу а сега не можам да замислам o_O
 
Последно уредено од модератор:
Член од
19 декември 2013
Мислења
236
Поени од реакции
152
Не можев да смислам зденка,а сеа не ми оди доручек или вечера без неа.:)
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Кисела зелка, онаа за зимници што ја прават, со црвен пипер. Откако ја пробав ја обожавам.
Проблемот е што дома не правиме и кога ке се погодам некогаш на ручек кај чичко ми ќе се изнајадам за цела година.

Али уште не можам да смислам пица бурек. Која му била логиката на тој што го/ја (еве, не можеш ни да го определиш дали машко или женско е) измислил никогаш нема да дознаам. :(
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.822
Поени од реакции
2.913
Леќа,Грав ,мусака од модар патлиџан сега све си јадам освен полнети пиперки некако ми е горчливо :D
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Леќа,Грав ,мусака од модар патлиџан сега све си јадам освен полнети пиперки некако ми е горчливо :D
Мој совет.... кога ќе имаш за ручек полнети пиперки, убаво отвори ја пиперката, капни неколку капки лимон врз пиперката и врз оризот и продолжи со јадење........ ќе видиш дека и ова јадење ќе го пројадеш:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom