Не сакав, ама засакав

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Кое е она јадење кое некогаш не сте можеле да го поднесете, не ви било вкусно, гадно ви било....., па подоцна сте смениле мислење за него, па го додадовте како дел од вашата искрана?


Јас порано од се највеќе што не сум сакал бил гравот, се додека еден ден не пробав кај баба ми грав, па од тогаш се до ден денес гравот е дел мојата исхрана.
Истото беше и со кравјиот кашкавал..... чим го пробам ми се гадеше, се додека не почнав да го употребувам како дел од сендвичите како растопен кашкавал.

:)
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
Како бе не сте можеле да јадете грав? :D
Јас се сеќавам ептен како мал, не сакав печурки. Не дека ги имав пробано, не ми изгледаа добро, а и името беше малку застрашувачко.
Сега ги обожавам луѓето што не сакаат печурки! :) Многу добар додаток се во исхраната, некогаш и јадам онака без ништо.
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
мезалк, како мал неможев ни мирисот да го поднесам. Сега го обожавам, штом почнав со леб да го мацам тој сосот.
 
Член од
24 мај 2010
Мислења
2.048
Поени од реакции
4.640
Ми текна друго :D

Чкембе чорба, мезал'к, боранија, пита со праз
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
1.829
Поени од реакции
2.092
Мортадела, порано не можев да ја смислам, само од името ми се повраќаше:вонзем:
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
Печурки, уште не скроз, ама полека ми стануваат ок.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Печурки, маслинки, пиперки. Не знам што сум мислел.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Пача или пифтија :pipi:
И јас нејадев пача, се додека не ја пробав како мезе со чашка убава домашна (ладна) ракија :нинџ:
Сега ве прочитав и ми текна...... и јас како мал се гадев од пачата, посебно од тоа белото/проѕирното што е..... ама сега од пачата се си јадам, сега за нејзе викам.... мераци :):love:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom