UEFA Champions League 2015/2016

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Немој да ме сфатиш погрешно, ти ја сфаќам поентата, али имам такво чувство дека и да му ги пуцаа сите 5 пенали во средина немаше да ги фати. Не е муабетот за тоа на која страна се фрлил или дали добро/лошо проценил, муабетот е за говорот на телото. Човече види го на што личеше, на некој рекреативец, аматер, не знам како да го наречам. Земаат залет фудбалериве на Реал, овој никаква реакција ни со раце ни со тело, затоа и имам такво чувство, дека и да му пуцаа у средина низ нозе ќе му проаѓаа топките од што беше лабав.
Освен ако не се работи на совет од Симеоне и Бургото како што кажаа низ страниве, можно е кај негода се работеше и за проблем со концентрација. Едноставно не беше концентриран да го пази фудбалерот што шутира, како едвај да чекаше да завршат пеналите.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
Има некој цар што на сите дербиа иде и го става знамето. Алал да му е.
https://www.facebook.com/Peña-Madridista-de-Macedonia-362441167237800/?fref=ts


Peña Madridista de Macedonia беа овие..

Иначе. за облакот, седев лично со голман и гледам, и пред да почнат ми рече дека на овој исцрпен натпревар, на тие исцрпени и изнемоштени играчи, најлогично би било, барем 3 од 5те да шутираат во средината, пошто голема е шансата да се промаши цела статива.поточно ми потенцираше и за бејл.

ваљда на таа логика имат отидено и тие..
иначе пеналите сите беа изведени мајсторски,и од реал и од атлети..со исклучок на промашениот.

и да, цело време кењата како тоа облакот не бранел,како промашиле пенал,ова она...
дај бе луѓе помирете се, не е ова Иванов и МКД ако лафате па да го помилуваат на атлетико и да смените нешто..знам дека ве боли, ама ипак помирете се..
фан на атлетико ја прифаќа ситуацијата, вие уште се натегате, де ова де она...мислааам овааај :D :D

п.с.. кога ги броите сите нивни шанси, и неправда, оти не ги кажете и
3мин - 100% шанса од слободниот бејл-марсело,
бензема шутот кога цр му беше сам на пеналот
цр шутот пред голот,
одма после тоа бејл шут-некој ја извади од гол
2-3 одбиени топки на пеналот кои беа изблокирани,
на ккрајот л.васкетс блокиран шут од 5метри...

значи тоа ипак се шанси, а во фудбалот се гледа конечниот резултат, а не шансите...

чао,киссссссссерс. далеко е штип ако одеш пешки, далеко се и 11 титули.
 
H

HoT IcE

Гостин
Ако има некоја екипа што во финале заслужила да изгуби, тоа е Атлетико. Секоја чест за нив, ја елиминираа Барселона и Баерн и навистина помислив дека ова е нивна сезона. Прво полувреме очај, не знаеа што прават на терен, второ се консолидираа и дадоа гол и промашија пенал. Мислам што повеќе?
Облак брату, ти ги гледав одбраните низ цела сезона и страшен беше ама за пенали си дупе. Ја немам гледано во фудбал поочаен голман на пенали од овој, барем ко Навас да се фрлеше на спротивна страна па ќе речеш лоша проценка, овој бе како бандера некоја закован на средина на гол, ме нервираше дур ги гледав пеналиве. Заслужија Атлетико да изгубат без никаков збор.
Честитки до мадриѓани на форумов!
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.753
Најмалку заслужен трофеј од ЛШ во последните 15тина години. Секој тим кој освоил заслужил, па дури и Реал годинава, ама патот до финалето кој беше преку очајни тимови некако во мене остава чувство на неисполнетост. Како да останаа должни Реал сезонава некако. Рома, Волфсбург и Сити и тоа со мачење.

Во цел натпревар исто Реал беше многу лош, освен на почетокот. После играа колку чисто пеналите да дојдат. Атлетико според мене тука ја направи грешката, што после 1-1 резултатот оставија и тие да се стигне до пенали, а реално иако тие се рулет, сепак шансите беа дефинитивно на страната на Реал, што заради подобрите изведувачи, што заради подобрата психа. Атлетикот имаше моментум да оди на 2-1, ама не се осмелија и тука мислам дека има простор да им се приговори.

Голот на Рамос беше од офсајд, мал ама сепак офсајд. Во финале боли да примиш нерегуларен гол, колку и реално да нема вина кај судијата. Тешко се забележуваат такви офсајди, а уште потешко се свират така да тоа е прифатлива грешка, нема што да се прави. Пеналот за Атлетико беше чист, не знам каде гледате дискутабилност во одлуката.

Се на се мислам дека имавме Лига на Шампиони сезонава, со доста низок квалитет, особено споредено со последните години. Искрено се надевам дека наредната ќе биде поинтересна и поквалитетна.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
Сите пенали на реал беа на левата страна на Облак. Еднаш да се фрлеше таму ралзичен ќе беше исходот од пеналиве...

Јбг, тоа е, да бидеме реални и ретко кој мислеше на почеток дека Атлетико ќе стигне до тука на почеток на сезона. Лош начин да се изгуби титула, ама па кога у здрав разум ставаш дефанзивец да ти шутира пенал...тоа е..

И Реал не дека имаа најјаки изведувачи на пенали (Рамос?!?!), ама то е..

Златна шанса пропуштија јорганџииве. Честитки за Реал, и за Зидан, во прва полу сеозна како менаџер освои ЛШ, нешто за што некои работат со децении.[DOUBLEPOST=1464486771][/DOUBLEPOST]
Се на се мислам дека имавме Лига на Шампиони сезонава, со доста низок квалитет, особено споредено со последните години. Искрено се надевам дека наредната ќе биде поинтересна и поквалитетна.
Надевај си се ама ништо. Пак ќе биде иста приказна.

Реал и Барса ќе бидат први фаворити и ваљда Барса ќе освои.

Тука негде е и Баерн со Анчелоти. Зависи каква среќа со ждребот ќе имаат до 1/2 финале можат и Сити и Јувентус, а мислам дека во улога на Атлетико од сезонава ќе биде Дортмунд догодина. Ништо, дур не се вратат англискиве екипи на врвот малку подосадна ќе биде ЛШ и ќе си доминираат истиве екипи.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
како тоа во цел натпревар реал бил лош?
де објасни ми го тој дел...

Што очекуваше ти,у финале ЛШ, против екипа која цела сезона у лигата и у лш има примено само 22 голови,да им даде 5-6, за да биде убедливо ли?

Како тоа лош?
Не играше ли реал? немаше шанси ли? па едно 4-5 100% имаа ..за финале доволно доста.
кажи криво ти е тебе шо реал освои, тоа е факт, освен на фановите на реал,сите други имате горчина у себе ради реал, па ми се вадите со облаци, со ждрепки, па зидан не знаел кај тера, па секти ова она..
па секое, ако не секое, 90% од финалињата у последно време се тешки утакмици кои се кршат на самиот крај...шо очекувавте вие јас ств нз...
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: k3b
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Шо има веза, среќата ги следи храбрите. Преку гигантите Малме, Шахтар, Рома, Волфсбург и Сити, со гол од офсајд го добивме новиот, според неутралните и објективни членови на форумов ЗАСЛУЖЕН шампион. Секој што мисли поинаку го пече газето, раката, whatever.
Извај го од г'с. Префрли го у уста малку.

UNDECIMAAAAAAA!!!!

Sent from my B1-730HD using Tapatalk
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
Сите пенали на реал беа на левата страна на Облак. Еднаш да се фрлеше таму ралзичен ќе беше исходот од пеналиве...
Лош начин да се изгуби титула, ама па кога у здрав разум ставаш дефанзивец да ти шутира пенал...тоа е..


Епа и навас еднаш да се фрлеше на друга,друго ќе беше..тоа муабетот ти е топ :D

а за вториот дел, па види на реал кој зеде да изведе..

прв, најголемата одговорност ја зеде факинг ЛУКАС ВАСКЕТС!!! алооо
потоа, како што кажа, дефанзивец, кој едвај одеше на крај,
па бејл, кој неможеше да истрча 2 метра, ама ај за него оправдано е, нападач е :D
и пак дефанзивец-рамос...
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.413
Поени од реакции
42.672
Мислам дека после повеќе време имаме шампион кој со ништо во текот на цела сезона не покажа дека е кадарен да биде првак на Европа. Ама јебига, таков е фудбалот.



Добро и Челзи 2012 имаа ептен чудна сезона.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Штета за Атлетико. Премногу ми е жал. Гол од офсајд и недосуден црвен. Штом овој пат Чоло не се прослави за жал нема никогаш според мене.
Иначе,последно кога играа на пенали Атлетико? Мислам дека и тогаш Облак вака се вкочани.
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
uste ednas atletiko pokaza(po koj znae koj pat) deka nemoze da se nose so real nikogas,pa duri i vakov ocaen real
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
А тоа што пеналот над Торес немаше врска и беше фаул у напад, нема врска а? Или го промашија па ај не се рачуна...
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
aj da prilegnam malku decki.za kraj
CAMPEOOOOOOOONESSSSSSSS CAMPEOOOOOOONESSSSSSSSSSSSS OLEEEEEE OLE OLEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!


i pazete so zboruvate za Real, ne zboruvate za ekipa so 3-4 ili 5 tituli,tuku so 11 tituli u liga sampioni..da ne vidam utre tuka losi zborovi,pa da se trckame, mile mi rece ova,mi rece onoa..
odjava.

p.s. dechkite so povekje go razbiraat spanskiot( najverojatno barsa-fans) da mi najdat za utre koa kje stanam kako se vika 12 na spanski.
ok? pozzz.kiss
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.280
Се шо е против реал се рачуна само, и по можност да е од барселона фанс, чат пат има по некој фан на клуб шо игра лига европа или лига на шампиони не поминал групи

Битно реал според нив ништо не покажа и не заслужил да победи.

Абе кило сол јадите од инает само да биди по ваше :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.125
Поени од реакции
20.990
uste ednas atletiko pokaza(po koj znae koj pat) deka nemoze da se nose so real nikogas,pa duri i vakov ocaen real
Абе не треси зелени :D Во Ла Лига 3 сезони по ред Реал не може да го победи барем еднаш Атлетико.
Тоа што во ЛШ, во нивните 4 средби, Реал победи еднаш а 3 средби завршија нерешено е друга приказна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom