UEFA Champions League 2015/2016

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
https://www.facebook.com/Peña-Madridista-de-Macedonia-362441167237800/?fref=ts


Peña Madridista de Macedonia беа овие..

Иначе. за облакот, седев лично со голман и гледам, и пред да почнат ми рече дека на овој исцрпен натпревар, на тие исцрпени и изнемоштени играчи, најлогично би било, барем 3 од 5те да шутираат во средината, пошто голема е шансата да се промаши цела статива.поточно ми потенцираше и за бејл.

ваљда на таа логика имат отидено и тие..
иначе пеналите сите беа изведени мајсторски,и од реал и од атлети..со исклучок на промашениот.

и да, цело време кењата како тоа облакот не бранел,како промашиле пенал,ова она...
дај бе луѓе помирете се, не е ова Иванов и МКД ако лафате па да го помилуваат на атлетико и да смените нешто..знам дека ве боли, ама ипак помирете се..
фан на атлетико ја прифаќа ситуацијата, вие уште се натегате, де ова де она...мислааам овааај :D :D

п.с.. кога ги броите сите нивни шанси, и неправда, оти не ги кажете и
3мин - 100% шанса од слободниот бејл-марсело,
бензема шутот кога цр му беше сам на пеналот
цр шутот пред голот,
одма после тоа бејл шут-некој ја извади од гол
2-3 одбиени топки на пеналот кои беа изблокирани,
на ккрајот л.васкетс блокиран шут од 5метри...

значи тоа ипак се шанси, а во фудбалот се гледа конечниот резултат, а не шансите...

чао,киссссссссерс. далеко е штип ако одеш пешки, далеко се и 11 титули.
Абе кој голман, си седел со "голман" и демек он знае повеќе од нас за пенали како се изведуваат и бранат во финале ЛШ???
Исто како да кажеш - еве гледав Формула 1 со еден тука има положено за кола, не бива седиш со Хакинен или Алонсо ебате беља.

Кажи дека Облак е единствен голман што вака "брани" пенали на тоа врвно ниво на фудбал, мизерија, катастрофа. Исто "бранеше" и со ПСВ, не лупајте глупости Симеоне или Бургото му кажале да брани така.

Никогаш нема да стане и остане светски голман баш поради тоа. И уште не ми е јасни како му одбрани пенал на Милер, да го ебам и него на крај краева и жена му во тоа шталата за коњи што ја имаат.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Mnogu mi e zal nekako za Atletico, momcite gi iskinaa site shampioni so koi se padnaa dur stignat u finale i ne izdrzaa isto ko u 2014. Edno od najinteresnite finalinja u zadnjiva decenija zaedno so Man Utd - Chelsea od 2007/08. Zasluzeno za Real Madrid, iako golot na Ramos mnogu mi e sumljiv, ako ima nekoj fotka neka stai.[DOUBLEPOST=1464505730][/DOUBLEPOST]
Мислам дека после повеќе време имаме шампион кој со ништо во текот на цела сезона не покажа дека е кадарен да биде првак на Европа. Ама јебига, таков е фудбалот.



Добро и Челзи 2012 имаа ептен чудна сезона.
Chelsea projde teshki 5-6 polufinalinja i edno zagubeno finale (od man utd) od nepostoechki golovi na liverpool do grabez so 2-3 penala so Barcelona. Chelsea beshe eden od najkonstantnite timovi vo LS pred da padne... za do 2012 se vrati karmata i da go osvoi ushloto, ne jadi bubrezi - Cech, Terry, Lampard i Drogba da ne osvoeja LS kje bese nepravda golema.

Ne deka go osporuvam uspehot na Real Madrid, ko demek polesen zdreb, ama treba i tie ekipi da gi pominesh za da stignesh do finale. Normalno deka daleku potezok zdreb imase Atletico i site neutralci navivaa za Atletico.
 
Последно уредено:
P

pepito*

Гостин
Реал испишува историја, првиот шампион на Лш кој на патот до титулата не елиминирал претходен шампион на натпреварувањето. Малме, Шахтар, ПСЖ, Волфсбург, Рома, Сити, Атлетико. :aplauz:
И со гол од офсајд во финале гратис. Очекувам за среќава сезонава, наредните 7-8 години да си отпаѓаат пак од Лион во 1/8 финале.
 

Memento Mori

Yeah science, bitch!
Член од
24 август 2009
Мислења
1.132
Поени од реакции
1.562
Немам ништо против тоа што се навива за Атлетико ама да кажеш Реал не заслужил треба или слеп да си или глуп. Атлетико вчера имаше една ебена шанса направено, Реал што утна у второ на 1-0 ми е уште за неверување.
Второ да, имал полесна ждрепка, јебига таква е среќата. Реал 6 години игра полуфинале 2 год освојува пред да кажеш незаслужено размисли уште еднаш.
 

Memento Mori

Yeah science, bitch!
Член од
24 август 2009
Мислења
1.132
Поени од реакции
1.562
Нешто грешка имаше претходно.
Мора да ти е подобро си се наспал вчера ти биле чувствата повредени:( На фановите на Атлетико не им е толку жал колку на сепаратистиве :/
 
C

Castiel

Гостин
Реал испишува историја, првиот шампион на Лш кој на патот до титулата не елиминирал претходен шампион на натпреварувањето. Малме, Шахтар, ПСЖ, Волфсбург, Рома, Сити, Атлетико. :aplauz:
И со гол од офсајд во финале гратис. Очекувам за среќава сезонава, наредните 7-8 години да си отпаѓаат пак од Лион во 1/8 финале.
Исплачи се уште повеќе ќе ти олесни.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.606
Поени од реакции
10.846
Секоја чест за Атлетико и Чоло, ама едноставно тоа е фудбалот злато мое, што би рекол нашиот покоен доајен на мак фудбалот во Струмица, Бате Ване. Честитки за Кикица, мислам дека егото му е исполнето и може да си иде во Кина или у три лепе пичке матерне, што дете беше што себичњак стана. Честитки до Реал, Зизу (се чувме сабајлево) и секако до фановите и фанатиките овде. :)
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.570
Поени од реакции
17.970
Единствената атракција вчера беа продорите на Бејл и Караско. Караско брате секоја ти чест, паметот му го зема на Данило, не дека си прв, ама ете и Пепе мораше да користи џудо зафати за да те сопре. Би рекол во прво полувреме Реал ја играше играта онака како што Зидан сакаше, досадна со контрола на средината и железно цврста одбрана. Атлетико и немаа многу простор за играње. Е сега второ, после пеналот и после повредата на Дани, се деси мала паника кај што Атлетико нанижаа неколку шанси и падна голот кај 80 та. Во продужетците играта беше израмнета и до душа немаше многу игра колку што имаше лежење ко резултат на истоштеност и повреди. Атлети имаа среќа да ги направат измените баш тогаш, но залудно, одбраната на Реал ги користеше последните атоми на сила да прави боречки зафати за да ги сопре. Во пенал рулетот се деси тоа што се деси, очигледно Облак не знае да брани ниски топки или човеков имаше некој адреналин раш и не знаеше што му се дешава и не можеше да го хендла притисокот. Како се тресев кога шутираа Рамос и Бејл, кога го промаши Хуанфран солзи ми потекоа, за педерот знаев дека ќе го даде.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.960
Штета за Атлетико. Премногу ми е жал. Гол од офсајд и недосуден црвен. Штом овој пат Чоло не се прослави за жал нема никогаш според мене.
Иначе,последно кога играа на пенали Атлетико? Мислам дека и тогаш Облак вака се вкочани.
Тоа го спомнав јас со ПСВ играа и тогаш да не мавнеше идиотот од псв во дирекот ќе изведуваа уште пенали .
 
C

Castiel

Гостин
Штета за Атлетико. Премногу ми е жал. Гол од офсајд и недосуден црвен. Штом овој пат Чоло не се прослави за жал нема никогаш според мене.
Иначе,последно кога играа на пенали Атлетико? Мислам дека и тогаш Облак вака се вкочани.
Атлетико до сега скоро на секоја утакмица има заслужени жолти и црвени што не ги добива. Груба играат имаа а си поминуваат не казнето. Така да нема што да се бунат за недосуден црвен.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Реал испишува историја, првиот шампион на Лш кој на патот до титулата не елиминирал претходен шампион на натпреварувањето. Малме, Шахтар, ПСЖ, Волфсбург, Рома, Сити, Атлетико. :aplauz:
И со гол од офсајд во финале гратис. Очекувам за среќава сезонава, наредните 7-8 години да си отпаѓаат пак од Лион во 1/8 финале.
Кмееее кмееееее кмееее!

Реал не заслужил, ама Атлетико заслужиле. Со еден шут у гол у цела утакмица (голот). Абе дали сте вие нормални бе?! Реал ги прошол Малме, Рома, Волфсбург, Сити и затоа не заслужил.
Абе клекните пред кралот и фатите се за работа, не туку филозофирајте овде.

Кмееееее кмееееее кмеееее!

Sent from my B1-730HD using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom