Primera División - Liga BBVA 2015/2016

Кој ќе биде шампион ?


  • Вкупно гласачи
    180
  • Гласањето е завршено на .
Член од
11 јуни 2007
Мислења
1.505
Поени од реакции
1.302
Бускетс не е добар играч он е најдобар во свет на негова позиција барем според фудбалските експерти и аналитичари

Како фан на Барса ме нервира колку го напаѓате човекот а има одглумено во кариерата неколку фаули и сите се многу оддамна .
За тој епитет на Бускетс беше најмногу заслужна пропагандата на Реал и Мурињо дека Барса секогаш победува со судии , дека сите играчи се глумци што веќе пропадна во вода
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Ајде биди малку објективен кога си го видел Бускетс последен пат да одглуми фаул
пред 3 , 4 или пет години ?
Во септември, на Градски, против ебената репрезентација на Македонија! Три пати изглуми и легачеше по терен. Тоа шо не секогаш на тв го потенцира камерата не значи дека ја заборавил навиката.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.844
Поени од реакции
24.280
Ама зашто одма го вртите накај Роналдо бе?
Ја не кажав дека Роналдо не глумел и не дајвал, ТУКУ дека и Бускец го прави истото, дури и повеќе од него и затоа нема право ОН да му кажува на Роналдо дали дајвал или не.
И затоа ви реков немој ко малине деца со клипчиња, зашто во друг правец ќе отиде дискусијата.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
има одглумено во кариерата неколку фаули
Ова треба да влезе во аналите на темава.

неколку фаули

неколку фаули

неколку фаули

Ај бе не се бламирај, ебате беља, запнал Бускетс да го брани. Дај жити се, не си на Фемина да не убедуваш.
И сам имам пишано дека е еден од најдобрите на таа позиција, ама во Барселона единствена поголема пичка од него е Алба.
Последно што се сеќавам беше против Македонија сега и тоа на неколку пати. Паѓаше како куртон на спуштен к*р.

И кој ти е филмов со клипчињата за Роналдо? Многу јако префрлање на друга тема.

едит - сега гледам дека и @ElNinho го пишал истото.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Уште малку повторно ќе почнат со уефалона, фифалона, судии, блатер, платими, марс, нептун итн.
Мит кој сами го создадовте за да ја негирате вистината поради вашата немоќ.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.970
Поени од реакции
35.616
Treti se na tabela be , mora da odvlekuvat vnimanie da ne spomne nekoj. :LOL:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Далеку е ова од судии, уефалона и такви глупости ама во право се кога зборат дека Бускетс има најмалку право да збори. Класа играч ама и класа лигуш.
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Далеку е ова од судии, уефалона и такви глупости ама во право се кога зборат дека Бускетс има најмалку право да збори. Класа играч ама и класа лигуш.
Шо знаеш ти, тоа било пред 3-4 години :D
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.141
Поени од реакции
28.898
Уште малку повторно ќе почнат со уефалона, фифалона, судии, блатер, платими, марс, нептун итн.
Мит кој сами го создадовте за да ја негирате вистината поради вашата немоќ.
Брат абе убаво играте ама по малку и глумите признај си сега, со Челзи немаше пенали и не беше грабеж ? Со Интер Трајче се валаше по земја како да го пргазил багер а он пикабу си прави дали ќе има црвен.
И тој мит не го создадовме ние туку сите кои имаат малку очи да видат шо се случило.
За тој епитет на Бускетс беше најмногу заслужна пропагандата на Реал и Мурињо дека Барса секогаш победува со судии , дека сите играчи се глумци што веќе пропадна во вода
Гледаш дека не го вадите Реал од уста...кога е во негативна конотација Реал е крив, читај погоре...сите тие ситуации беа пред Мур да дојде во Реал, не ги врти фактите како Грк у Америчка амбасада.
 
Последно уредено:
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Далеку е ова од судии, уефалона и такви глупости ама во право се кога зборат дека Бускетс има најмалку право да збори. Класа играч ама и класа лигуш.
Таква слика за Бускетс се создаде заради една-две ситуации. Дај наведи колку пати симулирал, па јас да ти наведам 1000 фудбалери кои симулираат повеќе, помеѓу кои се и Роналдо и Бејл и вашиот Јанг.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.770
Поени од реакции
14.051
Таква слика за Бускетс се создаде заради една-две ситуации. Дај наведи колку пати симулирал, па јас да ти наведам 1000 фудбалери кои симулираат повеќе, помеѓу кои се и Роналдо и Бејл и вашиот Јанг.
Jang koga simulirase apla na vremeto SAF mu jadese gomna ne pa nie. Nikad ne bil opravduvan bas sprotivno bilo. Dodeka pak vie gi branite I opravduvate, osobeno neymar I busketc
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403

Kajgana Shop

На врв Bottom