Primera División - Liga BBVA 2015/2016

Кој ќе биде шампион ?


  • Вкупно гласачи
    180
  • Гласањето е завршено на .

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.364
Поени од реакции
7.293
Нејмар беше хејтан првата сезона поради дајвање во фан клуб , од каде само си вадите од памет констатации?[DOUBLEPOST=1448277874][/DOUBLEPOST]Побарајте дајв на Бускец , ќе ви се појави она со Интер пред 5 год . Ама на Кристина манекенот не смее ништо да му се пререче . :rolleyes:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Таква слика за Бускетс се создаде заради една-две ситуации. Дај наведи колку пати симулирал, па јас да ти наведам 1000 фудбалери кои симулираат повеќе, помеѓу кои се и Роналдо и Бејл и вашиот Јанг.
Ne bi rekla deka se edna dve no neka ti bide. A Jang jadese kazni od SAF I kritiki od navivacite I nema dajvnato kako sto praese tri godini kako prvo, a kako vtoro ne deli pravda ako drugi simuliraat.
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.212
Поени од реакции
7.269
Еј пази, не смеело на Роналдо да му вика да не глуми оти и тој глумел. Градинка флешбек.

Роналдо е x3 читер и глумец во споредба со Бускетс, сепак тоа нешто не му ја обележало толку кариерата како на Бускетс.
Со други зборој, кај Бускетс секогаш ќе биди во прв план тоа шо бил читер а не тоа шо бил најдобар деструктивец на свет. Кај Роналдо обратно.
Зошто? Оти беше кул да се мрази Барса со Гвардиола.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Ваков спин со муабетот за глума после вакво класико е ремек дело, кој го потера муабетот нека аплицира за работа во центарот за комуникации на вмро
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.791
Поени од реакции
24.056
Ваков спин со муабетот за глума после вакво класико е ремек дело, кој го потера муабетот нека аплицира за работа во центарот за комуникации на вмро
Иди неколку страни поназад и ќе видиш кој го почна, ваш фан. :)
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.364
Поени од реакции
7.293
Предавнициве од Баерн се здружија со овие од Мадрид . АПОКАЛИПСА ! :D
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.791
Поени од реакции
24.056
Милион луѓе дојдоа на темава и пишаа дека Бускец глумел, ама нема везе ние сме ментални, не они што го бранат. :facepalm:
 
Член од
14 март 2013
Мислења
2.875
Поени од реакции
8.678
Предавнициве од Баерн се здружија со овие од Мадрид . АПОКАЛИПСА ! :D
Јас само ја барав сликата со ѕиркањето, пошто и ден денес ме смее како тогаш. :D
Иначе Баерн најјачи.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885
Јас само ја барав сликата со ѕиркањето, пошто и ден денес ме смее како тогаш. :D
Иначе Баерн најјачи.
Само таа и ја знаете. Што не ја ставите оваа, или за Дрогба не се важи. Ајде сега сите во хор Дрогба глумец или двојни аршини да правиме?
Немате аргумент никаков, ги мразите најдобрите, а Бускетс е најдобар заден везен со години.
chelsea-drogba_2168323k.jpg [DOUBLEPOST=1448292159][/DOUBLEPOST]
Оф топик си. И Бускец не глуми, дали еднаш - два пати најмногу. Од кои минимум три пати само против Македонија.
Ти со Робен глумецот како не ти е срам за глумење да кажуваш :facepalm:
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Многу си мизерен. Кој рече дека Робен не е дајвер? И која е таа логика да не сме збореле за дајвери ако во Баерн/Реал/Челзи имало? :facepalm::icon_lol:
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom