Primera División - Liga BBVA 2015/2016

Кој ќе биде шампион ?


  • Вкупно гласачи
    180
  • Гласањето е завршено на .
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.695
@Stefan-kobe направи ми го денот ти се молам за Бенитез :masa:
Ништо сега тапа е да урлам, не можев вчера деревме раЏа со Џонтра копилето. Али мајче му ебавме на Бенитез оговарајќи го, му ебам тоа руменилото.

@ob1 Што ти зборевме со Форца на фудбал пред 2-3 недели бе? грмехехехехехех
Чекај ова сеуште не е најдоброто од Бенитез, има он уште асови во ракавот за да му ебе стомајки на Реал. :kafence:
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.844
Поени од реакции
24.281
Ништо сега тапа е да урлам, не можев вчера деревме раЏа со Џонтра копилето. Али мајче му ебавме на Бенитез оговарајќи го, му ебам тоа руменилото.

@ob1 Што ти зборевме со Форца на фудбал пред 2-3 недели бе? грмехехехехехех
Чекај ова сеуште не е најдоброто од Бенитез, има он уште асови во ракавот за да му ебе стомајки на Реал. :kafence:
Не замарај бе куче!! :D
И ја кретен ебате го бранам Бенитез. :facepalm:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Не замарај бе куче!! :D
И ја кретен ебате го бранам Бенитез. :facepalm:
Форумов сам знае веќе да ме извести кога се збори за Рафа. Мене ми стигна нотификација, како да си ме цитирал :D

ца.jpg
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Ама Лас Палмас која екипа се значи...имаат 10 бода од кои 6 се против Севиља и Сосиедад, имаат нерешени против Виљареал и Валенсија...Само тие последните два бода не ми текнуваат против кои екипи се, ебате лудата екипа.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494

Не ми е за парите, туку само да ве поздравим :D
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.970
Поени од реакции
35.622
Не ме чуди што Барса го шитна овој Денис Суарез , дно дна од играч. Нема веќе ни секунда за игра , слободен удар за Вилареал од 25 метри , овој дава центаршут. :facepalm:
 
Член од
11 јуни 2007
Мислења
1.505
Поени од реакции
1.302
Barcelona keeper Claudio Bravo had more passes (54) yesterday than Ronaldo (44), Bale (41), Benzema (26)

Barcelona have now scored in 20 consecutive clasicos, all-time record (both teams) Previous: 19, Barcelona 1981-87



Една слика милион зборови
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Ц ц ц.. Гризман све да ти ебам бе! И на тој судијата, чист пенал не досуди. Ги чекам 2+ гол неможат да дадат, а од 6та мин водат. Кога не сака не сака маме му ебам.
 
Член од
11 јуни 2007
Мислења
1.505
Поени од реакции
1.302
Па Бускец нашол да му збори бе да не дајва.
Офф мајкоооо! :D:facepalm:
Ајде биди малку објективен кога си го видел Бускетс последен пат да одглуми фаул
пред 3 , 4 или пет години ?

Моментално поголем глумец од Роналдо нема во фудбалскиот свет.
Скоро секоја утакмица излегува по некое видео каде што пробува да изнуди пенал. А да не збориме за удирање на играчи без топка
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.844
Поени од реакции
24.281
Ајде биди малку објективен кога си го видел Бускетс последен пат да одглуми фаул
пред 3 , 4 или пет години ?
Да не ти наоѓам клипови, да не го тераме натаму муабетот.
Само ќе ти кажам дека не е битно кога последен пат го напраил, туку дека го направил. Општо познато е дека Бускец не е играч кој е пример за фер плеј и такви глупости, така да он нема никакво право тоа да му го кажува на Роналдо.
Ваков коментар да дојде од Иниеста, ќе разберам. Ама од Бускец, Дани Алвес или такви некои ликови, не. Исто ко Пепе да му отиде на Маскерано и да му каже "Многу остро влагаш на стартови", нема смисла.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.695
Ајде биди малку објективен кога си го видел Бускетс последен пат да одглуми фаул
пред 3 , 4 или пет години ?

Моментално поголем глумец од Роналдо нема во фудбалскиот свет.
Скоро секоја утакмица излегува по некое видео каде што пробува да изнуди пенал. А да не збориме за удирање на играчи без топка
Еј еј не се губи пријателе, поголем глумец и копитар од Бускетс тешко дека ќе се роди на овој свет. Добар играч е, не го спорам тоа, ама тежок глумец е, му ебам тоа залижаното фризурче. И Роналдо нешо се треска од земја у задње време, дно дна станал.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom