Драга Кајгана (виртуелен дневник)

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.473
Поени од реакции
19.822
Драа

Пријатна кафица и доручак ус дует на омилени певачи на маму и тату од нашу фолк сцену
Блага Петрефска и Ефто Пупиновски. Легенде

Песната е да ти каже што не може устата
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
3.001
Поени од реакции
7.034
Во Македонија здраство нема.Кој вика дека Македонија има здраство нити се разболел нити имал болен во фамилијата и дај боже да нема.Не дај боже да се разболиш по овие болници оти отиде цела фамилија јабана.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.404
Поени од реакции
79.317
I quit расправање за политика, религија енд стаф. Преку кур ми дојде.
Ќе бидам нормален и добар форумџија.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
мајка ми и комшикиве си негуваат некоја традиција на пиење кафе секоја недела околу 12.
Арно ама пошо мајка ми во недела работи колку цела работна седмица и денеска и се погоди да неможи да стаса за кафе па пропадна традицијата. Мојата работа беше да ја известсм еднава комшивка преку телефон ама пошо давеж невиден е оваа и немам кеиф да праам муабет со неа.
И го давам телефонот на баба ми и таа и се јави : алооо нема кафе денеска, немој да се лутиш ама денеска нема кафе, ајде бегај таму другата недела.
:pos:
Отсекогаш сум имал став дека баба ми има квалитет за извршител/инспектор. Ги доминира во нејзин стил разговорите по телефон :)
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.970
Добро мори козо, краво, кобило една. Пред некој ден се породи, денес ставаш слики како си го нацрвила детето со кармин. Додуша што знаеш ти. Немаш ни 20 години, не си виновна ти.
Понатаму ги користам пцовките на Цацко.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
#Она_кога со @Ilumious и @Клипче упаѓате на девојачко со 20тина млади дами :vozbud::vozbud::vozbud:
#Она_кога од сите не можеш да склопиш една асална :tapp:

#Она_кога улетува стриптизер :cautious:
#Она_кога стриптизерот ти е школски другар :D
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.306
Поени од реакции
10.320
Кеј,

Ме потсети чоеков горе.Пар иде година и 24 месеци и одеднаш им текнува дека својата љубов треба даја споделуваат на фејсче,зошто најдобрата другарка нејзина истото го праи со дечко и и оваа се осеќа дека уствари е помалце сакана од другарка и.А ти у овие 36 месеци си викаш колку јак пар се пошо не се лигушат на социјалниве мрежи.И после имаш оставења срценца на ѕид, секоја слика, секоја песна и коментари од типот (име на девојката) НАЈУБАВА МОЈА :**.

Бљуц по бљуц по бљуц = бљувотина :toe:
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.321
Поени од реакции
17.764
Ја батка, не знам дали е до психа - ама откако каснав пола кутија сладолед, некако помалку кашлам. :D

Иначе батка, сонував како сум се изгубила во Козле, батка. :D Па Бога ми и по тоа уличките ај да не си изгубиш. :P Сум влегла во црква батка, каде што сите се крстеле на икона на Тито. :icon_mrgr: После тоа сакале да ме затворат во детската клиника, прибидејчи батка сонував и како треснав на земја. :aplauz:Шта да ти причам батка... го живеам сонот. :P

Како и да е. Вчера дочекав да бришам прозори со омилените ми пижами (затоа денес врне :toe:), што си ги носев во седмо одделение на екскурзија. :ROFLMAO: А интересно е батка како стигнаа до крпа, еден ден се разбудив и кога батка - гледам дупка на коленото. :X3: Не сум паднала ваљда у сон, ефаго. :D Не бре, не. :noze: Ништо чудно и пред тоа да ми биле скинати, на пример у машина за перење. :vrtioci: Мех... и онака не приметувам многу - многу ја. :D

Ај, чао. :D
 
Член од
28 јануари 2015
Мислења
518
Поени од реакции
2.870
Драга,
колку ли само светов е неправеден. И додека мнозинството не се замара со настани надвор од границите на нашава мила и напатена државичка, јас сепак не можам да останам нема за некои случувања. Кога пред неколку месеци во Париз беа убиени десетина карикатуристи, цел свет стана и маршираше за слободата на говорот и против фундаменталниот религиски екстремизам. Од друга страна, за масакрот кој беше извршен во Кенија пред некој ден, каде ладнокрвно и брутално беа убиени дури 147 студенти, никој со прст не мрдна. Зашто нели тоа не е во доменот на интересите на големите сили, истите оние на кои се угледуваат нашите интелектуалци и политичари. Зарем овој настан не го заслужува истото внимание? Или ај тоа не е Европа, Африка е, па шо има да се замараме. Да беше па во Америка ќе беше настан број еден. Се стана манипулација за нечиј интерес. Хуманоста е отидена по ѓаволите и нема реални изгледи да се врати...
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.252
Мислам дека ова најдобро ја опишува ситуацијата кај мене. Чекав хамбургер, али џабе. Знам дека ќе прочиташ, педер. :kuracc:
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Таман се решив да ги збутам во едно ќоше чизмите еве денес пак треба да ги извадам. Во април месец треба да шетаме со чизми, зимски јакни, шалови и остала зимска опрема. Не памтам кога била вака.

Првиот кошмар го имав на дваесет и кусур години. Се будиш и почнуваш да се дереш за послем 20 секунди се свестуваш дека било само сон и почнуваш да се смееш. Чудна работа е и тоа.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.971
Поени од реакции
84.436
Ептен е глупо да се смееш на нешто од нечиј фејсбук и после тоа да го споделиш на форум...ама јбг девојкава беше јавна фаца така да мора да се сподели.

Она кога си поубава и од најубавата во ракотинци, тогаш стануваш:
 
Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.873
Кеј,
Кога не ми е денот, како што не ми е денес и се јавувам на сестра ми да ја подпрашувам за нејзиниот љубовен живот. Секогаш знае да ме расположи. Денес ми раскажа дека се скарале со дечко и затоа што немал разбирање за нејзините проблеми и кога му пишувала нешто битно он и менувал тема. (deep:aplauz:)
Испадна дека битното што му пишувала е дека не ги решила сите задачи по физика на тестот а он и рекол ако ти е, си требало да научиш. :vozbud:
Може не е убаво што на најзината мака ја си го поправам расположението, ама неодоливи ми се со нивните 14 годишни животи исполнети со wow проблеми.:backa:

п.с Цел стан сум го светнала, а замисли немам испит за ден два:bravobe:.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom