Дали Србија ќе банкротира?

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.303
Поени од реакции
78.991
Ма кај ќе банкротира, нема смрт више за нив. Вратио се Војвода!

 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Kamo srekja Makedonija da imashe vakov vojvoda...Ama nie si go imame Ljupcho Georgievski orospijata.
Србија остана без Косово, во Хрватска Србите засекогаш скршени, на пола територија од БиХ веќе ги нема, Србија е бомбардирана, понижена, презадолжена и во економска дупка......фала,али јас не би.
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.303
Поени од реакции
78.991
Све е тоа точно што го зборите за Србија, али ипак факт е дека Хаг се изрезили до даска со процесот на Шешељ. Коа се дозна дека е болен, брже боље го вратија, да не им умре таму на правди бога.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.161
Поени од реакции
25.664
Све е тоа точно што го зборите за Србија, али ипак факт е дека Хаг се изрезили до даска со процесот на Шешељ. Коа се дозна дека е болен, брже боље го вратија, да не им умре таму на правди бога.
Шешељ и трибуналот си се заслужуваат. Тој е болен по слава и екцентрик, овие се траги-комична квази-институција. Мислам дека да се прашувал тој, никогаш не би се вратил назад. Ова поише како бркање заради недисциплина му иде. :D
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
Србија остана без Косово, во Хрватска Србите засекогаш скршени, на пола територија од БиХ веќе ги нема, Србија е бомбардирана, понижена, презадолжена и во економска дупка......фала,али јас не би.
Cela NATO se krena da ja skrshi Srbija i Srbite vo Lipa Nasha i na Kosovo. Makedonija ja sredija nekolku stotini naoruzhani ovchari i emisari od NATO.
 
Член од
6 мај 2014
Мислења
647
Поени од реакции
1.184
Cela NATO se krena da ja skrshi Srbija i Srbite vo Lipa Nasha i na Kosovo. Makedonija ja sredija nekolku stotini naoruzhani ovchari i emisari od NATO.
Дупка дупнаа Србите на здраво со Слобо и Шешељ. Ја потпишаа во Куманово најсрамната капитулација во поновата светска историја и станаа единствена држава во Европа која изгуби дел од својата територија после Втората Светска Војна. Од регионална воена и економска сила ги сведија на Белградски пашалак. Сето тоа од јунаци како Шешељ.
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
Све е тоа точно што го зборите за Србија, али ипак факт е дека Хаг се изрезили до даска со процесот на Шешељ. Коа се дозна дека е болен, брже боље го вратија, да не им умре таму на правди бога.
Site od toa sudenj se razbolea, interesna rabota.[DOUBLEPOST=1415744959][/DOUBLEPOST]
Дупка дупнаа Србите на здраво со Слобо и Шешељ. Ја потпишаа во Куманово најсрамната капитулација во поновата светска историја и станаа единствена држава во Европа која изгуби дел од својата територија после Втората Светска Војна. Од регионална воена и економска сила ги сведија на Белградски пашалак. Сето тоа од јунаци како Шешељ.
Nie Makedoncite, ne znam shto si ti, nemame pravo da zboruvame za toa kako pomina Srbija za vreme na Balknskite vojni. Prvo treba da si ja poglednem nashata banan bezimena republika pa posle da zboruvame za ostanatite i da se sitime na poedini drzhavi.
 
Последно уредено:
Член од
6 мај 2014
Мислења
647
Поени од реакции
1.184
Site od toa sudenj se razbolea, interesna rabota.[DOUBLEPOST=1415744959][/DOUBLEPOST]
Nie Makedoncite, ne znam shto si ti, nemame pravo da zboruvame za toa kako pomina Srbija za vreme na Balknskite vojni. Prvo treba da si ja poglednem nashata banan bezimena republika pa posle da zboruvame za ostanatite i da se sitime na poedini drzhavi.
Не се ситам јас никому, само констатирам факти. Ние Македоните сме мочковци и не заслужуваме да имаме држава, ама да се воодушевуваш на Шешељ и Слобо и нивните генијални политики со кои осакатија еден народ, треба да немаш никаков допир со реалноста.
 

Shahbaz

Транс Шиптaр
Член од
15 октомври 2013
Мислења
519
Поени од реакции
1.057
Дупка дупнаа Србите на здраво со Слобо и Шешељ. Ја потпишаа во Куманово најсрамната капитулација во поновата светска историја и станаа единствена држава во Европа која изгуби дел од својата територија после Втората Светска Војна. Од регионална воена и економска сила ги сведија на Белградски пашалак. Сето тоа од јунаци како Шешељ.
Едино им вредеше таа кооперацијата кај Шипот на граница, до гуша во кал, кај што ја потпишаа капитулацијата. Да ми купи некој сувенир од таму, не ќе знам како да се оддолжам!
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
Не се ситам јас никому, само констатирам факти. Ние Македоните сме мочковци и не заслужуваме да имаме држава, ама да се воодушевуваш на Шешељ и Слобо и нивните генијални политики со кои осакатија еден народ, треба да немаш никаков допир со реалноста.
A dali ti znaesh deka vo pregovorite NATO sakashe da ima pristap na cela teritorija n Srbija, chitaj da ja okupira Srbija. Toa ne uspea pa posle pochnaa bombi da letaat. Slobodata nikoj ne ti ja dava, taa se dobiva so krv i stradanja, gledaj shto stanuva vo Ukraina.
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Cela NATO se krena da ja skrshi Srbija i Srbite vo Lipa Nasha i na Kosovo. Makedonija ja sredija nekolku stotini naoruzhani ovchari i emisari od NATO.
Хехехе.....никогаш пораз да не се признае и секогаш вина на некој друг од страна.
Поштено си добија ќотек во Хрватска од Хрватите,али никогаш да се признае тоа. Не се поклопува со сликата за небескиот народ.Како може небескиот народ да добие по муцка од едни феминизирани австриски коњушари ? Интересно како одма после секој пораз се претвараат во крволочни усташи што јадат српски деца и војуваат со НАТО. :rolleyes:
Едино што после тоа и Босна добија жут картон,а за Косово добија втор жолт и бомбардирање.
Се заслуга на Слобо,војводата и сличните на нив. Најголемата катастрофа што му се случила на српскиот народ е што тие дозволи да го водат тие на крајот од минатиот век. За жал само во Македонија уште и по некој пензионер или затуцан националист во Србија ги смета за ликови вредни за пофалба.
 
?

..........

Гостин
Храбрите хрвати :icon_lol: бтњ колку беше Хрватска дужна? колку има за враќање на оние кои ја помагаа...?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom