Дали Србија ќе банкротира?

Член од
7 февруари 2011
Мислења
45
Поени од реакции
1
Србија нема пари за попис на граѓаните

http://www.021.rs/Info/Srbija/Nema-para-za-popis-stanovnistva.html


Станува збор за околу 10 милиони евра. Смешна сума дури и за мала држава. Еден банкрот на Србија ќе има непријатни ефекти врз сите нејзини соседи. Ако една држава нема 10 милиони, тоа значи дека тоа е неуспешна и банкротираа држава. Надевам се дека не банкротира.

Во тој момент протестите само прават ситуацијата уште полоша.
 
Член од
15 декември 2010
Мислења
197
Поени од реакции
87
Srbija ne e banana drjava i nema da bankrutira. Toa sum absolutno positive!
 
Член од
7 февруари 2011
Мислења
45
Поени од реакции
1
Srbija ne e banana drjava i nema da bankrutira. Toa sum absolutno positive!
Не е точно банана држава, но не е и кој знае што. Една од многуте мали и сиромашни држави. Една 4 пати побогата Грција речиси банкротира, а што останува за сиромашна Србија. Ќе видиме што ќе се случи.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Не се у ЕУ, така да ако банкротираат, им нема спас.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.693
Поени од реакции
12.100
Банкрот на држава премногу често и лесно некако се употребува дис деиз. Македонија, ЕУ, Србија...сите ќе банкротираат :)
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Ма јок, не удира гром во коприва :pos:
 

pumaval

Дрвен Адвокат
Член од
5 септември 2008
Мислења
1.480
Поени од реакции
598
да им го позајмиме коле... да им направи економска ренесанса...
 
Член од
7 февруари 2011
Мислења
45
Поени од реакции
1
Само дебил може да поверува во ова!!!
Во одговорот ти нема логика. Во што да верува дебил?? Во тоа дека Србија нема пари за попис на граѓаните (апсолутен факт и поради него преселивме пописот со 6 месеци) или дека Србија може да банкротира (Еми да немаш 10 милиони е банкрот според мене е прашање на време да се објави)

Ве молиме како велите нешто глупаво го наведувајќи
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.308
Поени од реакции
7.294
Во одговорот ти нема логика. Во што да верува дебил?? Во тоа дека Србија нема пари за попис на граѓаните (апсолутен факт и поради него преселивме пописот со 6 месеци) или дека Србија може да банкротира (Еми да немаш 10 милиони е банкрот според мене е прашање на време да се објави)

Ве молиме како велите нешто глупаво го наведувајќи
Ајде ќе ти илустрирам на попрост начин, можеби ќе ме разбереш.

Да кажеш дека Србија нема 10 милиони евра е исто да кажам дека ти дома немаш 1 000 денари.
Свати?
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347
И да банкротират нема ни прва ни последна држава да биде. Ќе има „реформи“ и по некоје кредитче од ММФ и ќе продолжи животот.
 
Член од
7 февруари 2011
Мислења
45
Поени од реакции
1
Ајде ќе ти илустрирам на попрост начин, можеби ќе ме разбереш.

Да кажеш дека Србија нема 10 милиони евра е исто да кажам дека ти дома немаш 1 000 денари.
Свати?
Ова нема никаква врска ... Јас сум сигурен дека има Срби, кои имаат повеќе од 10 милиони. Тоа не значи дека сите имаат 10 милиони или државата е економски добро.


Наскоро читав дека нема пари за пензии во Србија.

--- надополнето ---

Добар ли си со здравјето?
Да јас сум добро и мислам логички. А ти негира очигледни работи.


Ќе побарам веста во која се вели дека Србија нема пари за пензии и ќе ги намалува

--- надополнето ---

И да банкротират нема ни прва ни последна држава да биде. Ќе има „реформи“ и по некоје кредитче од ММФ и ќе продолжи животот.
ММФ не е многу добра идеја. Почнуваат да ти одредуваат политиката. Види во Романија што се случи со платите по ММФ. А светските господари мразат Србија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom