Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
7 март 2014
Мислења
92
Поени од реакции
68
Може некој да ми каже дали S4 SGH-I537 unlocked би работело на vip? Која фреквенција користат?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Здраво. Може ли некој стручен да ми каже колку добар е Huawei P6. Знам дека е добар, ама колку е добар. Дилемата ми е меѓу тој и С3.

Фала однапред.
Па подобро земи си с3, подобра софтверска и хардверска поддршка има + п6 е многу нежен
 
Член од
7 февруари 2013
Мислења
128
Поени од реакции
74
Здраво. Може ли некој стручен да ми каже колку добар е Huawei P6. Знам дека е добар, ама колку е добар. Дилемата ми е меѓу тој и С3.

Фала однапред.
Aлкател Ц3 ? Или галакси С3 ? Ако е за алкател, немој. Ако е за самсунг, земај самсунг. Имам другарче со P6 нов, месенџерот му кочи, и тоа бааѓи.
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Идол 2 е сосема солиден телефон и доаѓа со андроид. Бегај од лумиии.
Зашо бе? Што им фали? :D

Јас еве скоро пола година користам Лумиа, и тоа најефтината и најслабата, 520ка, па искрено би ја ставил пред кој било Андроид :)
 

krale

iFrit
Член од
30 јули 2011
Мислења
803
Поени од реакции
254
Зашо бе? Што им фали? :D

Јас еве скоро пола година користам Лумиа, и тоа најефтината и најслабата, 520ка, па искрено би ја ставил пред кој било Андроид :)
Абе не дека се лоши, ама немаат таа софтвеска подршка што ја има андроид, и не дај боже да ти текне дека не ти се свиѓа и сакаш да го продадеш/замениш, единствено што ќе ти понудат е некоја футрола во замена.
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
376
Поени од реакции
15
Имам Alcatel Move 2 и никако не можам да му инсталирам ниту Skype ниту Viber. Можно ли е воопшто на кантата да и се инсталира такви нешто?

Плус, Play Shop никако не може да се конектира. Се само некој Error покажува.

Помош!
 
Член од
28 јули 2014
Мислења
66
Поени од реакции
13
Имам Alcatel Move 2 и никако не можам да му инсталирам ниту Skype ниту Viber. Можно ли е воопшто на кантата да и се инсталира такви нешто?

Плус, Play Shop никако не може да се конектира. Се само некој Error покажува.

Помош!
Искрено, тешко на тој телефон, иако теоретски е можно. Има многу малку рам меморија и апликациите ќе кочат, а и целиот телефон ќе лагира бидејќи ќе биде исполнет целиот рам.

Sent from my HTC One using Tapatalk
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
Абе не дека се лоши, ама немаат таа софтвеска подршка што ја има андроид, и не дај боже да ти текне дека не ти се свиѓа и сакаш да го продадеш/замениш, единствено што ќе ти понудат е некоја футрола во замена.
Муабетот беше бегај од Лумии, затоа што на продавање тешко одат? Тоа и не е некој проблем, оној што сака Лумиа купува Лумиа не се мисли . Лумиите се стилски телефони, а со Win8.1 се издвојувааат. На форумов има фанови на Лумиа што не би ја трампале за било каков Андроид телефон.

Јас би рекол дека имаат дури и подобра софтверска поддршка од Андоридите, бидејки секој апдејт на оперативниот систем, се однесува за сите телефони од Лумиа серијата , не само за премиум моделите, како што се прави кај Андроид. Лумиа 520-ка е првиот модел, и доста стар па сепак доби и таа официјална надградба на 8.1. Е тоа е софтверска поддршка, не како кај Андроидите. ;)
 

krale

iFrit
Член од
30 јули 2011
Мислења
803
Поени од реакции
254
Муабетот беше бегај од Лумии, затоа што на продавање тешко одат? Тоа и не е некој проблем, оној што сака Лумиа купува Лумиа не се мисли . Лумиите се стилски телефони, а со Win8.1 се издвојувааат. На форумов има фанови на Лумиа што не би ја трампале за било каков Андроид телефон.

Јас би рекол дека имаат дури и подобра софтверска поддршка од Андоридите, бидејки секој апдејт на оперативниот систем, се однесува за сите телефони од Лумиа серијата , не само за премиум моделите, како што се прави кај Андроид. Лумиа 520-ка е првиот модел, и доста стар па сепак доби и таа официјална надградба на 8.1. Е тоа е софтверска поддршка, не како кај Андроидите. ;)
Без разлика на тоа - IDOL серијата и 1 и 2 се одлични телефони за одлична цена.
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Ми требаат бежични (блутут) слушалки за Галакси С4. Нешто налик на овие

каде можам да најдам и колку би чинеле?
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
Nokia lumia 630 или alcatel one touch idol 2 ?
доколку земаше некој од повисоките и појаките модели на лумија, 920, 925 итн... тогаш дефинитивно би ти препорачал лумија, но кај алкател идол имаш 5 инчи екран, куад кор процесор, предна камера за селфиња :D, и др и др.... но и покрај куад кор процесорот очекувач да ти подзакочува, сецка, и крашира.... што кај виндоус тоа го нема ... вајбер, фејсбук, скајп, месинџер тоа го имат и таму и таму .... сепак мислам дека андроидот ти е посовремен
 

Kajgana Shop

На врв Bottom