Албанија - место за одмор

Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.982
Поени од реакции
14.769
Па `менувачката` е прав авион,а плус е многу љубезна и добро зборува англиски.Кој има `задни намери` ова е локацијата:

39.769387, 20.001108
 
Член од
7 јули 2014
Мислења
4
Поени од реакции
0
Нема потреба од пасош? Како така?[DOUBLEPOST=1405547310][/DOUBLEPOST]

Де бре. Кај имам појше шанси да најдам смештај - Ксамил, Саранда или Валона? Нема да одам преку агенција и страв ми е како би идело за смештај. Како што гледам на букинг се е веќе пред крај, речиси се е испорезервирано у пм.[DOUBLEPOST=1405547539][/DOUBLEPOST]

Koja agencija?
преку Далас унион од Скопје[DOUBLEPOST=1406046902][/DOUBLEPOST]
Нема потреба од пасош? Како така?[DOUBLEPOST=1405547310][/DOUBLEPOST]

Де бре. Кај имам појше шанси да најдам смештај - Ксамил, Саранда или Валона? Нема да одам преку агенција и страв ми е како би идело за смештај. Како што гледам на букинг се е веќе пред крај, речиси се е испорезервирано у пм.[DOUBLEPOST=1405547539][/DOUBLEPOST]

Koja agencija?
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
29
Поени од реакции
2
Здраво

Што би ми препорачале од албанија за фамилијарен одмор 4 возрасни и 3 деца(2,5г,5г и 9години) да не е ксамил и саранда(зошто сме биле), и да има навечер да се прошета(да не е досадно како во ксамил)
 
Член од
8 јули 2014
Мислења
144
Поени од реакции
93
Здраво

Што би ми препорачале од албанија за фамилијарен одмор 4 возрасни и 3 деца(2,5г,5г и 9години) да не е ксамил и саранда(зошто сме биле), и да има навечер да се прошета(да не е досадно како во ксамил)
Јас лани бев Валона. Поголем град, со доста околни плажи во близина. Има големо шеталиште, трговски, рингишпил голем за деца, 2 ноќни клуба, кафичи, сендвичари... Долга песочна плажа и ефтини ресторани...
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.982
Поени од реакции
14.769
Слушнав дека новиот албански пемиер направил `чистка` на плажите во валона,и таму каде имало објекти сега имало песка.Мој братучед одеше во ксамил преку валона,проаѓал рано наутро и рече дека невидел ни чадор ни шанкови ни објекти на местата каде што биле лани.

Ако некој ја посети Валона годинава,нека пиши.

ПС:од луѓе во саранда слушнав дека после завршувањето на летната сезона,истото го чека и Ксамил.Све што е диво ќе лета
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.705
Поени од реакции
6.627
Дaли имa некoј дa oди сaрaндa летoвo aкo сaкa дa ми нaпрaви еднa мнoгу ситнa услугa ептен ќе му бидaм блaгoдaрен. Стaнувa збoр зa сувенири, мaли чaшички зa рaкијa нa кoи нa мaт пoвршинa е нaпишaнo сaрaндa. Кoгa бевме сaкaв дa земaм и aј рекoв нa врaќaње aмa беше сaбoтa и дуќaнoт зaтвoрил, пoсле си зaминaвме и немaв другa приликa дa купaм.
 
S

sramezliviot blesavko

Гостин
Јас лани бев Валона. Поголем град, со доста околни плажи во близина. Има големо шеталиште, трговски, рингишпил голем за деца, 2 ноќни клуба, кафичи, сендвичари... Долга песочна плажа и ефтини ресторани...
pomegu valona i saranda, gradce Himare malo e ama ima taverni, kafici i taka
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.982
Поени од реакции
14.769
оти поголемиот дел од жителите се грци,затоа има таверни
 
S

sramezliviot blesavko

Гостин
оти поголемиот дел од жителите се грци,затоа има таверни
Само заради тоа таверни, а инаку грците кои живеат во тие на делови на албанија, се толку љубезни и гостопримливи шти не личат на грци, исто како и албанците секаде каде што сум бил низ албанија воопшто не соодведствуваат со нашиве 25%
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.705
Поени од реакции
6.627
Па `менувачката` е прав авион,а плус е многу љубезна и добро зборува англиски.Кој има `задни намери` ова е локацијата:

39.769387, 20.001108
Been there, done that :ROFLMAO: Инаку сношти се вративме од Ксамил, супер си поминавме, се на се за 10 ноќи, 250 евра со нешто јадење купено од тука, ама немаше потреба, откако ги видовме цените на лице место. (y)
 
Член од
2 август 2014
Мислења
3
Поени од реакции
1
Been there, done that :ROFLMAO: Инаку сношти се вративме од Ксамил, супер си поминавме, се на се за 10 ноќи, 250 евра со нешто јадење купено од тука, ама немаше потреба, откако ги видовме цените на лице место. (y)
250 евра за? :)[DOUBLEPOST=1407007762][/DOUBLEPOST]Инаку лани бевме за Саранда и Ксамил и од голем скептик пред одењето сега сум секогаш ЗА одење таму! Еве сега планираме да одиме пак, но ако може некој што бил ова лето да напише овде или во ПП околу тоа како се цените оваа година за разлика од лани, бидејќи лани беше доста евтино и сместување и плажи и се :)
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.705
Поени од реакции
6.627
Комплет аранжманот со пат и сместување (184 еур) и тоа што потрошив таму (60 еур).
SDC12258.JPG

Бевме на прв спрат, односно тоа му доаѓа како втор (над приземје, каде што си седеше газдата). Ова испаѓа како хотелче, собите така им беа нумерирани, постелнина ни сменија петтиот ден, дури и останаа доста крпи неискористени. Покривот ти е на располагање, поглед фантастичен, гостопримството одлично, клима нонстоп вклучена во цената, ви-фи, фрижидер, плинско, садови и прибор. Плажите ептен блиску, бираш кај сакаш, ресторанчиња исто во близина, со еден збор супер беше :vozbud:
 
Член од
2 август 2014
Мислења
3
Поени од реакции
1
Комплет аранжманот со пат и сместување (184 еур) и тоа што потрошив таму (60 еур).
Прегледај го приврзокот 98966

Бевме на прв спрат, односно тоа му доаѓа како втор (над приземје, каде што си седеше газдата). Ова испаѓа како хотелче, собите така им беа нумерирани, постелнина ни сменија петтиот ден, дури и останаа доста крпи неискористени. Покривот ти е на располагање, поглед фантастичен, гостопримството одлично, клима нонстоп вклучена во цената, ви-фи, фрижидер, плинско, садови и прибор. Плажите ептен блиску, бираш кај сакаш, ресторанчиња исто во близина, со еден збор супер беше :vozbud:
Фала за инфо :) значи само сместувањето ти излегло 12 евра од ден...
Во многу слично хотелче бевме и ние лани, само што ви-фи крадевме од соседното хотелче :) Ние одиме со сопствен превоз и се надевам ќе најдеме сместување на лице место...
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.982
Поени од реакции
14.769
Ова е убава вила,блиску е до плажата кај кастелот.Позади е вилата на Џовани,кај кого многу одат македонци.јас лани бев во ниските апармани лево од оваа вила,ама бидејќи беа само со бетонски плочи над собите без кров ,многу беше жешко
 

Kajgana Shop

На врв Bottom