Секси затегнато тело кај партнерот/ката...неопходно или не?

Член од
24 февруари 2012
Мислења
1.012
Поени од реакции
2.154
Најсекси се слабите, мускулестите имаат мали пениси.
Радо би факал девојка на која коските и се гледаат ако можам така да се изразам што ни куче не би сакало да ја касне зошто нема кај да ги зарие коските?:icon_lol:И од кај знаеш дека мускулестите имаат мал пенис?Да не си видел ?:vozbud:Не ме сфакај сериозно за последново но баш ме заинтересира.:)
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.128
Поени од реакции
15.962
Неопходно, не.
Пожелно, секако.

Има други работи што можат да бидат секси кај некој, али кога веќе се работи за тело, пожелно е ако веќе не е затегнато, бар да нема пивски стомак.
Ако некој си е таков, а нему не му смета, во ред, али ако е свесен дека не изгледа ко што истиот сака, а не прави ништо да го смени тоа, вадејќи се на факултет или не знам што, тогаш тоа самото кажува и за карактерот на човекот.

Дечко ми веќе неколку години оди по 4 пати неделно во теретана, и тоа секогаш, без разлика дали е надвор 40+ степени, или 10 под нула, без разлика дали има колоквиуми наредна недела или не знам ти што. Притоа игра доста често фудбал и трча.
И тоа не му смета да се види со мене, да учи колку сака, или да се глупира со другарчињата.
Како што милион пати повтори Orion. на темава, ако нештото сакаш да го правиш, ќе си најдеш време. И не го прави тоа само ради добар изглед, тоа му е веќе ко начин на живот, рутина.

Не велам дека сите други се мрзи или дека не вредат.
Али секако дека предност им давам на тие што работат на подобро тело и се физички активни (а притоа имаат и мозок!), отколку некој кој дреми над лаптоп по цел ден гледајќи серии, пие по литро Кола-Кола и се жали на салото на стомак.

Ако јас можам да знам каде ми е вагата дома и да корегирам кога сум кило плус или минус од таа тежина што си ја сакам кога се гледам пред огледало, тогаш може и другиот да се замара за својот изглед.

Алелуја ! :D Незнам со билдериве не ми е баш све јасно. Дали само сами си се свиѓаат или има некој/а што стварно би ги свиѓал/а ?
Ти мислиш сите во теретана што одат се ко Сталоне и се на стероиди?
Повеќето одат за обликување на тело, мускули, симнување на сало, а ако се претера ... Се согласувам оти не е убаво за око, но тоа ти е веќе скапа инвестиција во себеси.
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Ај да се примешам малку во дискусијава оти гледам страшни експерти има.
ОФ
Гледам овде лечење на комплекси од страна на дебели луѓе или од некои ветер да дувне што ќе паднат како што се:
1.мускулестите имаат мали пениси ХАХАХАХАХАХХА си видел ти какви му се, тие отсекогаш биле мускулести па мали или вакви такви? Еве вежбам 2 и пол години па не сум забележал да ми се смалил туку напротив откако се исчисти салото во долен дел на стомакот ко на поголем уште личи ;)
2. нема време за вежбање...ОРГАНИЗАЦИЈА НА ВРЕМЕТО СТЕ СЛУШНАЛЕ за се има време ако се сака и учев ( и тоа стипендиран студент и не на тие факултетчињата кај што фрчат дипломи) и работа повеќе од поголем дел од тука и пак сум вежбал
Он
Не сакам дебели девојки, ниту премногу слаби, најмногу паѓам на убави очи и лице, не гледам бог знај колку на градите мали големи и тн. Сепак стегнато тело си е посекси во однос на некое запуштено.
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
431
Поени од реакции
935
Радо би факал девојка на која коските и се гледаат ако можам така да се изразам што ни куче не би сакало да ја касне зошто нема кај да ги зарие коските?:icon_lol:
Зошто секогаш се оди во крајните екстреми? Демек сите слаби се како црнчињата од Етиопија, или анорексичните модели од типот на Мос, а пак дебелите се како тие на сликите што ги постира АнФем...

Она тело кое е вистински општо привлечно е поради некоја складност и естетика која е допадлива на сите (навистина најубавите мажи и жени) или субјективно привлечно за оној кој си бира. :)
 
Член од
24 февруари 2012
Мислења
1.012
Поени од реакции
2.154
Зошто секогаш се оди во крајните екстреми? Демек сите слаби се како црнчињата од Етиопија, или анорексичните модели од типот на Мос, а пак дебелите се како тие на сликите што ги постира АнФем...

Она тело кое е вистински општо привлечно е поради некоја складност и естетика која е допадлива на сите (навистина најубавите мажи и жени) или субјективно привлечно за оној кој си бира. :)
Златна верувај знам зошто го напишав ова...со мои очи сум видувала девојки кои се претерано слаби...жални за гледање...Е баш пред некој ден со една пријателка видовме девојче кое порано имаше совршен изглед а сега како што би се изразила таа и се бројат коските...Значи постојат и овде...Е сега не како црнчињата во Етиопија но страшни за гледање се.
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
431
Поени од реакции
935
Златна верувај знам зошто го напишав ова...со мои очи сум видувала девојки кои се претерано слаби...жални за гледање...Е баш пред некој ден со една пријателка видовме девојче кое порано имаше совршен изглед а сега како што би се изразила таа и се бројат коските...Значи постојат и овде...Е сега не како црнчињата во Етиопија но страшни за гледање се.
Ти дебела си или склона кон дебелеење?
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Фотошоп прва работа
Второ во нашава земја се бројат на прсти тие кои се вакви грамади и веќе издеформирани.
Трето сите останатите кои вежбаат и се бават со бодибилдинг без употреба на стероиди или во мала мера се чисто со просечно атлетско тело со колку толку оформена мускулатура и не личат на овај тука. Не сите кои вежбаме сме профи и личиме или би личеле како овај тука, не сте ми јасни луѓето од една страна овие кои вежбаат бидејќи денес секое детенце со 1 недела стаж во теретана се декларира како билдер и второ останатите на кој начин ги гледате и замислувате билдерите. Еве поминете во теретаните и видете колку души идат денес со најнормално тело нити префорсирано нити пак некое запуштено.
“Билдерите“ и оние кои вежбаме искрено сами си набивме комплекс, а можеби и поради околината која доколку вежбаш гледа на две работи само дали имаш стомачно и бицепс :)
Стомачните се најнеблагодарните мускули и да бидам најискрен подолго од 4 месеци ги немам задржано на себе да се познаваат бидејќи треба многу пари и внимавање на храна за тој период, а тоа не сум во можност да го практикувам постојано.
ЛУЃЕ погледнете околу вас и видете во кој свет реално се живее, ниту сите кои вежбаат личат на Phil Heat ili Roney Coleman i Arnold или пак фитнес модели како Лазар Ангелов, Грег Плит и тн ниту пак сите девојки се како фитнес модели, актерки и тн...
 
Член од
31 јули 2011
Мислења
936
Поени од реакции
741
Кој викат дека не е битен физичкиот изглед,мамит...кој пак викат дека физичкиот изглед е пресуден,и тој мамит :).....Никој од никого не барат да изгледат ко Кристиано Роналдо и Ирина Шајк (ѓи зедоф овие двајцава зш ем се пар,ем имет само 0.2 % масти во нив :)),ама пак и да се преливат на сите страни,колку сакат нека е паметен,симпатичен,начитан,не е то то.На 20 години ти да изгледаш ко да си родила 4 деца,или ко да имаш 4 стенда на срце,не личит.Лично ѓи имам тие фази поминато од дебел во нормален,и каде каде имат разлика во успешно живеење,не само во љубовта,ами и самодоверба,храброст.Со искључок на лицата со одредени болести(тироидна жлезда,хормонално лачење),ама разбацаното,запуштено и дебело тело не е здравствен проблем,туку проблем првенствено со главата,и како што спомнаја појке членој погоре,то е резултат на неспособноста на самиот чоек,и дават многу информации за него,дека е неорганизиран,мрзелив,неодговорен,шо мојт да му створит проблем не само во љубофта,туку и во професијата и нормалното живеење :D
 
Член од
24 февруари 2012
Мислења
1.012
Поени од реакции
2.154
Ти дебела си или склона кон дебелеење?
Jaс мислам дека ја имам доволната тежина на себе во склад со висината ми одговара и тежината...имам моментално околу 50 кг...А не сум сега јас тема на муабет туку друго...Дали сметаш дека 40 килограми да има девојче ?Ке те разочарам...да,лично познавам таква девојка.И самата си признава дека не изгледа здраво и убаво и дека е претерано слаба.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.202
Поени од реакции
16.150
У шесто одд у учебникот по англиски прочитав една интересена реченица која гласеше: Big muscles, small brain :icon_lol:
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.128
Поени од реакции
15.962
Jaс мислам дека ја имам доволната тежина на себе во склад со висината ми одговара и тежината...имам моментално околу 50 кг...А не сум сега јас тема на муабет туку друго...Дали сметаш дека 40 килограми да има девојче ?Ке те разочарам...да,лично познавам таква девојка.И самата си признава дека не изгледа здраво и убаво и дека е претерано слаба.

Може има таква структура на тело, брз метаболизам, ништо не се фаќа за неа.
40 кг освен ако девојчето нема метро ипол висина, не само што не се естетски, туку не се здрави.
Ако го прави тоа од диети и комплекси некои, и треба фино удирање со реалноста.
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
У шесто одд у учебникот по англиски прочитав една интересена реченица која гласеше: Big muscles, small brain :icon_lol:
Незнам кое одделение си сега али изгледа само таа си ја запамтил. И јас се сеќавам на текстот во учебникот али верувај дека не држи вода англиската. Ај да не пишувам за себе ќе излези фалење ако ти кажам на кој факс сум и со кој просек го завршувам ќе ти наведам некои од фаците кои ги гледаш по тв: Dolph Lundgren големи мускули али има IQ 160, Arnold Schwarzennegger IQ 135 и тн
Нема врска големи или мали мускули за интелигенција. Ај да не забегуваме настрана со темава.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.202
Поени од реакции
16.150
Незнам кое одделение си сега али изгледа само таа си ја запамтил. И јас се сеќавам на текстот во учебникот али верувај дека не држи вода англиската. Ај да не пишувам за себе ќе излези фалење ако ти кажам на кој факс сум и со кој просек го завршувам ќе ти наведам некои од фаците кои ги гледаш по тв: Dolph Lundgren големи мускули али има IQ 160, Arnold Schwarzennegger IQ 135 и тн
Нема врска големи или мали мускули за интелигенција. Ај да не забегуваме настрана со темава.
Сега сум прво по ново.
Пофали се таман работа, тоа мускулите мора да ти пораснале од качуање и бесење по дрва a интелигенцијата сигурно ти е од јадење банани :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom